anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błedny Algorytm Allegro czas dostawy wprowadza w błąd kupujących

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

Witam, mam ustawione 24h na wysłanie towaru, kurier od zawsze wybiera paczki z paczkomatu o godzinie maks 13.

W ostatnim czasie towar kupiony pozna godzina zaliczany jest jako dostawa jutro i to jeszcze w sobote.

 

Prosze naprawić ten błąd bo to myli kupujących. Sprzedajacy nie ma wpływu na godzine odbiór paczek przez kuriera, o tej godzinie nie ma mozliwosci wyslania paczki. Tak do 12 jeszcze jest to możliwe, ale po godzinie 13 to stanowczo za późno. Mozna to nadac w paczkomacie, ale to według nie jest nadanie.

 

Screenshot 2024-01-26 at 13-44-03 Zamówienia.png

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ZakupyMaawSport Cześć. 🙂 A jaką godzinę graniczną masz zadeklarowaną w ustawieniach dostawy? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

Nic nie mam ustawione, nigdy tego nie ruszałem, czyli rozumiem ze tam deklaruje maksymalna granice  godziny w ktorej paczka zostanie nadana?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ZakupyMaawSport Tak, tutaj znajdziesz więcej informacji: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/jak-ustawic-godzine-wysylki-tego-samego-dn... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

 

 

Witam ponawia pytanie z tamtego tygodnia, zmienilem godziny czasu wysyłki wedlug porad z linka ktore Pani udostepnila.

 

Jednak nadal to nie działa, klienci sa wprowadzani w bląd. Prosze o wyjaśnienie

i uregulowanie tego algorytmu. I co mam zrobic aby to działało... Dwa screeny ponizej

Screenshot 2024-02-01 at 13-53-52 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.pngScreenshot 2024-02-01 at 13-54-28 Zamówienia.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ZakupyMaawSport Na tym koncie masz za mało zamówień, żebyśmy pokazywali w ofertach oznaczenie "kup do... - dostawa dzisiaj/jutro". 

Informację o wysyłce tego samego dnia wyświetlamy tylko wtedy, gdy pozytywnie zweryfikujemy, że rzeczywiście wysyłasz przesyłki zgodnie z deklaracją, tj. wysyłasz tego samego dnia minimum 95% zamówień, które kupujący złożyli i opłacili do godziny podanej w zakładce Wysyłka tego samego dnia. Abyśmy mogli to zweryfikować, musisz mieć co najmniej 10 wysyłek z deklaracją czasu wysyłki tego samego dnia, w ciągu ostatnich 30 dni. U Ciebie tych wysyłek jest znacznie mniej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka przeholowaliście z tymi Waszymi wyliczeniami, algorytmami, sortowanie i innymi cudami, będą Wasz przykład podawać na wykładach z marketingu i sprzedaży jak stracić klientów 😄 u mnie sprzedaż leży i kwiczy na allegro, tydzień bez smarta padaka, myślałem że odpalę smarta ale też lipa co śmieszne wzrost sprzedaży w sklepie o 300 % dalej grzebcie i wprowadzajcie zmiany bez konsultacji ze sprzedawcami 😉

Sam przestałem tu kupować bo się po prostu nie da, jedyne co to mam stałych dostawców co regularnie kupuje, i papier Vevet czy kapsułki bo jeszcze w miarę można ogarnąć 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Też tego nie ogarniam - Kupujący są ewidentnie wprowadzani w błąd przez serwis i jego nowomowę

Żaden Kupujący, powtarzam żaden nie rozumie co  i na jakiej podstawie wyświetla allegro

po prostu, tego nie kuma

JA osobiście ma już dość tłumaczenia  Kupującym, że zostali wprowadzeni w błąd przez serwis, który im podał nieprawidłowy czas dostawy

Kupując także na allegro w ostatnich przypadkach  nigdy termin dostawy pokazywany przez allegro nie pokrywał się z faktycznym terminem dostawy

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED oni dobrze wiedzą sami nawet wysyłają ankiety, tylko szkoda że nic z tym nie robią 😞

IMG_1392.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maxzuczek
#10 Popularyzator#

Skasować prowizję, dopłaty i na tym rola portalu się kończy dla nas sprzedających. 

oznacz moderatorów

Waldekke
#9 Pomysłodawca#

Mamy ten sam problem. Dlaczego ilość zamówień ma wpływ na wyświetlanie czasu dostawy. Mamy godziny graniczne paczkomat do 16:00  a po tej godzinie cały czas pokazuje że dostawa na jutro. Jest godzina 16:48 a nadal pokazuje dostawę na jutro. o godzinie 17:00 kończymy pracę. I co dalej. ? Jak rozwiązać ten problem.? Kupujący są wprowadzeni w błąd Nie z naszej winy.

oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

Powinno byc tak ze jesli nie zweryfikuja twojego czasu na podstawie ilosci zamowien to, w czasie dostawy  widoczne powinno, byc to co sprzedawca deklaruje. Taki programista ktory wypuscil taki bubel działacy  w sposob " niewiemy to napiszemy cokolwiek" powinien poniesc konsekwencje bo wiele osob kupujac cos na ostatnia chwile moze zostac pokrzywdzonych przez wprowadzanie blad np. wyjazd w gory bez rękawic, juz nie mowie o stresie sprzedawców w dyskusjach.

oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

Ale ja mam czas wysyłki ustawiony na 24 h czyli 1 dzień roboty, co ma ilość wysyłek do deklarowanego czasu.

Ilosc wysylek nie jest zalezna od sprzedawcy.

A sprzedawca czas wysylki deklaruje przy wystawianiu aukcji i co tu chcecie weryfikować?

 

Kurier wybiera paczki z paczkomatu o godzinie 12-13 a wszytko nadane później lezy do kolejnego dnia i wybierane jest o 12-13.

To powyzej jest fakt i prosze o rozwiazanie problemu na podstaiwe tego faktu aby nie mataczyc, pisac nie prawdy i oszukiwac  klienta. 

oznacz moderatorów