anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta firmy, która wynajęła mój lokal

meble_chrzaszcz
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,
Przez lata prowadziłem sprzedaż na platformie allegro. Z różnych powodów podziało się tak, że aktualnie firma znajduje się w restrukturyzacji. Posiadam 2 obiekty jeden ok 400m od domu i drugi 2km od domu. Ten większy 400m od domu postanowiłem wynająć. Znalazł się chłopak który stwierdził że założy firmę i będzie robił tam gdzie ja robiłem wcześniej meble. Lokal został wynajęty z maszynami, komputerami itd. Dzisiaj dostałem telefon od tego chłopaka, że dostał blokadę ze względu na powiązanie z moją firmą i dostałem ultimatum albo go odblokują albo koniec wynajmowania stolarni. Dla mnie ten wynajem to deska ratunku. Nie wiem co zrobić w tej sytuacji. Nie wiem czy to po ip czy lokalizacji to powiązali ale sprawa jest na ostrzu noża. Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@meble_chrzaszcz Sprawę blokady wyjaśnicie wyłącznie przez formularz kontaktowy: https://allegro.pl/pomoc/kontakt. Jeśli macie umowę wynajmu, to również warto ją przedstawić  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

meble_chrzaszcz
#1 Nowicjusz#

Mamy umowę na wszystko na lokal, maszyny, sprzęt it. W każdej chwili można zweryfikować, że nie mam teraz nic wspólnego z tym budynkiem i nie prowadzę tam działalności a prowadzi tam działalność zupełnie niezależny podmiot. Sprawa jest o tyle na ostrzu noża, nie przypuszczałem, że taka sytuacja może mieć miejsce i zapewniłem chłopaka co to wynajmuje że moje problemy to moje a on jest niezależną firmą i nie ma podstawy do blokady. On się tego obawiał a teraz jak jest ta sytuacja to chcę kończyć wynajmować lokal co dla mnie jest dużym problemem bo znalezienie kogos do wynajęcia stolarni jest ciężkie. Zależy mi na czasie aby to wyjaśnić Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro na takie argumenty ma "wypasione" setki tu było wpisów o takich sytuacjach, życzę powodzenia.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

zapewniłem chłopaka co to wynajmuje że moje problemy to moje a on jest niezależną firmą i nie ma podstawy do blokady

nabruździłeś sobie na allegro, w lokalu

następnie wynająłeś lokal innej firmie, która dostałą bana na allegro

i masz problem

Twój lokal ma wadę -Ciebie 😞

idź do prawnika niech ci przygotuje pismo do serwisu

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@RED to twoim tokiem rozumowania jak sprzeda tamten lokal i sprzęty to ten lokal i sprzęty komputerowe mają bana na allegro za nic? bo się jakaś lokalizacja pokrywa lub adres ip? i to jest wada prawna? no allegro przesadza po bandzie

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

tylko ktoś to kupuje ten lokal, nie ma w zwyczaju sprawdzać, czy ten lokal nie jest "obciążony" w Allegro. W ogóle o tym nie pomyśli.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@az1rael doskonale zdajesz sobie sprawę, że tak na prawdę nie chodzi tu o lokal - bo tego allegro nie sprawdza tylko o dane kontaktu z allegro - np: numery ip

 

oznacz moderatorów