anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak moich ofert w listingach

MAMY ROZWIĄZANIE!
szuwarek_25
#10 Popularyzator#

Przeglądarka firefox - po zalogowaniu na własne konto nie widzę żadnej oferty na swoim koncie:

https://allegro.pl/uzytkownik/szuwarek_25

 

 

alle.jpg

po wylogowaniu, oferty się pokazują

podobnie przy przeszukiwaniu allegro pod kątem konkretnego artykułu - przeglądając jako zalogowany moich ofert nie ma w listingu, po wylogowaniu oferty się pokazują

Czyszczenie ciasteczek ponawiane wielokrotnie - nie przynosi to żadnej odmiany

W innych przeglądarkach taka sytuacja nie występuje, ale sprzedaż od ponad miesiąca szoruje po dnie, szukam przyczyn takiego stanu rzeczy - podejrzenie pada właśnie na brak widoczności moich ofert u potencjalnych kupujących

 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  -> jaka jest tego przyczyna?

 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@szuwarek_25 wprowadziliśmy zmianę, która ma na celu ułatwienie wyszukiwania ofert dla kont firmowych. Z poziomu widoku biznesowego nie zobaczysz ofert, które nie posiadają opcji FV marża, FV VAT, FV bez VAT. Możesz łatwo się przełączyć na widok konsumencki.

w_kiwi_0-1689315536455.png

 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@w_kiwi Dzień dobry. Popraw proszę wypowiedź na : "Wprowadziliśmy zmianę która jak nam się wydawało ma na celu ułatwienie wyszukiwana dla kont firmowych"

Jak widać tak nie jest

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
szuwarek_25
#10 Popularyzator#

dziękuję, faktycznie to jest ta przyczyna.

podobnie jak  @pinsplash nie jestem przekonany, czy automatyczne - jak widać, bez wiedzy użytkownika - narzucanie takiego widoku jest pozytywne, zdecydowanie lepsze byłoby operowanie czymś takim spod filtrów, dzięki czemu użytkownik ŚWIADOMIE wykluczałby część ofert

oznacz moderatorów
szuwarek_25
#10 Popularyzator#

@w_kiwimam jeszcze prośbę - od kiedy weszła ta zmiana dla kont firmowych?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@szuwarek_25 Wprowadziliśmy ją w tym miesiącu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
szuwarek_25
#10 Popularyzator#

a więc to może być przyczyną totalnego spadku mojej sprzedaży - datuje się właśnie na ostatni miesiąc.

Cóż, jako ryczałtowiec testowo zmieniam więc opcje na fakturę 0% z nadzieją że może coś się ruszy.

Przemyślcie raz jeszcze tą obligatoryjność na kontach firmowych, być może strzelacie w nasze, ale i swoje kolana

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@szuwarek_25 Czy to jest jedyna przyczyna spadku sprzedaży? Chyba nie ,mając konto firmowe i płacąc Vat też spadła.

oznacz moderatorów
szuwarek_25
#10 Popularyzator#

@kolekcjoner608- nie mam pojęcia, ale od czegoś trzeba zacząć. Wydaje mi się że z racji asortymentu kupują u mnie w 90% osoby prywatne, nigdy nie wystawiałem faktur, ale w ostatnim miesiącu - półtorej sprzedaż szoruje po dnie a jeszcze maj był jednym z lepszych miesięcy - obecnie tak fatalnych wyników nie miałem od ponad 10 lat!

Nie zamierzam nawet ukrywać że wg mnie z pewnością taki dół to kwestia zmian na allegro, pytanie jakich? Coś w ciasteczkach? Działanie ratunkowe sa niezbędne, zacznijmy od możliwości oglądania ofert przez firmy, innych pomysłów i tak na tę chwilę nie mam

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

To kolejny krok Allegro żeby wykończyć małych sprzedawców w białych rękawiczkach. Nic z tym nie zrobisz. To jest korpo, oni patrzą w statystyki i mają głęboko gdzieś Ciebie i twoją malutką sprzedaż. Zresztą zaraz wpadną tu funkcjonariuszki i ci z uporem godnym lepszej sprawy doradzą żebyś sprzedawał na Allegro Lokalnie, czyli , tłumaczac z korpo mowy, żebyś  spadał 😉

oznacz moderatorów
szuwarek_25
#10 Popularyzator#

wiem, ale nie rozumiem. 500 sprzedawców z unikalnym towarem generuje wciąż zyski dla takiego portalu, co więcej - gwarantuje lojalnych zakupowiczów którzy będą powracać.

Słupki w excellu to zło, korporacje TO KOSZMARNE ZŁO, oby upadły!

lokalnie mam w 4literach

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

No, pora chyba zrozumieć jednak ? Przestać nabierać sie na Allegrową korpomowę i techniki jak z sekty ?  Jesteś super, przyjeliśmy cię  do naszego grona.....A teraz wymagamy, bo jesteś do **piiip** , popraw to i tamto, no  **piiip**alaj 😉  Jak będziesz ciężko **piiip**alał to ci damy znaczek 😉

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@szuwarek_25 Mój asortyment akurat dobrze się sprzedaje bazarowo jak i na dobrych portalach tematycznie powiązanych . Bazarki to dla mnie dobra alternatywa ale na ciepłe dni , gorzej może być zimą . Są i inne portale gdzie można spróbować wystawić swoje produkty . Takich prowizji i cudów-wianków jak na allegro trudno znaleźć gdzie indziej.

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Była ta zmiana zakomunikowana sprzedającym?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Pewnie tak jak i wszystkie inne . Allegro nawala tymi ciągłymi zmianami przecież co chwilę. Potem robi zmiany do zmian. Potem anuluje zmiany..Mało kto sie w tym połapuje. I mało kto to już daje radę czytać. Tym bardziej ten ich korpobełkot...

Ot sytuacja z zeszłego chyba miesiąca ? Mieli likwidować zakładki i kazali podawać czasy wysyłki w opisie aukcji czego wcześniej zabraniali. Potem sie z tego wycofali i znowu jest to zabronione. Burdello bum bum 😉

A kto ich tam wie co im jutro znowu  wyskoczy w Excellu.... 

Sam byłem zdziwiony że nie mogę kupić wielu rzeczy bo mi nagle znikneły w wyszukiwarce . No ale zadzwoniłem do sprzedawców  i kupiłem. 20 % taniej zresztą 😉 Bo mi sie Allegro nie wpierniczało . Jak to mówią, chytry 2x traci.

oznacz moderatorów