anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak polskiego numeru telefonu (potrzebny do nadania InPost)

winnyrumcajs2
#10 Popularyzator#

Dzień dobry. Bardzo proszę o informację dlaczego Allegro pozwala kupującym podawać zagraniczne numery telefonu, a do nadania InPost wymaga polskie. Proszę o informację jak mam nadać zamówienie nr: ec33bbc2-bc6b-11ee-bab5-37227c4aac6c ????  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Klientka nie odpisuje od 27 stycznia na moją wiadomość poprzez Centrum Wiadomości Allegro, na sms-a także, telefonu również nie odbiera

 
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

Przyłączam się do postu. Też mam kilkanaście takich zamówień i na prośbę o polski numer (potrzebny do Inpost) dostaję obelgi, że inni mogą nadać... Dziwne, bo inni na pewno nie nadadzą na niepolski numer. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AQUASYSTEMS pewnie wpisują cokolwiek lub system obcina do 9 cyfr 🙂  a klienci odbierają na podstawie kodu QR z maila 😄  

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@winnyrumcajs2 wpisz numer obcięty do 9 cyfr i napisz mu żeby odebrał se na podstawie kodu QR z maila lub podał numer telefonu XXX XXX XXX przy odbiorze na podstawie kodu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@winnyrumcajs2 Nie możemy zablokować zagranicznych numerów telefonów. Formularz danych kontaktowych jest uniwersalny dla wszystkich metod dostawy. Poproszę odpowiedni zespół o podjęcie kontaktu z klientem w tej sprawie. 

Jeśli z przyczyn niezależnych od siebie nie będziesz mógł nadać zamówienia lub będzie ono nadane po terminie, będziemy mogli je wykluczyć z jakości sprzedaży. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi tu nie chodzi o blokowanie, czemu Wasz system nie weryfikuje czy numer jest poprawnym przy wyborze paczkomatów, wystarczy komunikat "proszę podać polski telefon"

________
Κώστας
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Jasne, dzięki za sugestię. Skieruję ją do zespołu odpowiedzialnego za ten obszar. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

@w_kiwi dokładnie, jeśli klient poda w formularzu zamówienia inny numer niż wymaga tego przewoźnik to odbiorca podczas wyboru formy dostawy powinien mieć do wyboru tylko tych przewoźników którzy taki numer akceptują. 

Każda inna platforma, a nawet sklepy z darmowym oprogramowaniem mają taką funkcję w gratisie, trudno przewidzieć dlaczego programistów z Allegro, prosty formularz przerasta. 

Ja w takich sytuacjach, zwykle wpisuję swój nr telefonu (ten sam co nadawcy), i można klientowi przesłać SMS kod odbioru. 

 

-None-
oznacz moderatorów

mirex2005
#12 Orędownik#

Kolejne przypomnienie temu zespołowi nie zaszkodzi 🤣

oznacz moderatorów