anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu prowizji - przesyłka widmo...

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Dzień dobry,

Jestem sprzedającym na Allegro od ponad 10 lat, dużo rzeczy już widziałem na serwisie i nie sądziłem że coś mnie może zaskoczyć, lecz Allegro się postarało abym zmienił zdanie....lecz do rzeczy:

1. 29 października Kupujący z Czech zamówił towar za pobraniem - 30stego zamówienie zostało przygotowane - 31go kurier odebrał przesyłkę (kurier InPost)

2. 02 listopada przesyłka czekała na odbiór w automacie paczkowym (Allegro International Automaty Paczkowe - WEDO) - 07 listopada została odebrana z paczkomatu.

3. I teraz najlepsze - 11 grudnia otrzymujemy ową przesyłkę z powodu braku odbioru!!! Po drugie - zwraca ją kurier DPD.

 

7.11 odbiera klient przesyłkę z paczkomatu i 6.12 również jest zapis iż przesyłka zostaje odebrana z paczkomatu (lecz już zapewne przez kuriera zwrotnego) - po miesiącu!!

Klient zapewne otworzył drzwiczki skrytki po czym je zamknął bez wyciągania paczki. 

Dziwi nas fakt, iż paczkę dostarczał InPost a zwracał kurier DPD....o co chodzi??

Poza tym nie możemy już wystąpić o zwrot prowizji z uwagi na przekroczenie 35 dni, stąd też ten temat aby admini zwrócili nam prowizję za tą anulowaną transakcję.

Pozdrawiam
xXperfumeriaXx

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

1.jpg2.jpg3.jpg

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@XxperfumeriaxX Cześć, zweryfikuję tę sprawę i wrócę do Ciebie z odpowiedzią 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@XxperfumeriaxX Przyznaliśmy rabat transakcyjny do tego zamówienia (sprawdzisz to w Rozliczeniach z Allegro). 

Paczka nie została odebrana na czas przez klienta, dlatego wróciła do Ciebie. Zwrot wykonał przewoźnik DPD, ponieważ tak to działa w metodach hybrydowych. Paczkę od nadawcy odbiera InPost. Po stronie czeskiej doręcza ją WE|DO, a jeśli paczki klient nie odbierze i wróci ona do Polski to albo doręcza ją do nadawcy DPD, albo Allegro One — wszystko zależy od adresu nadawcy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Dzień dobry,

Dziękuję za informację. Dziwiło nas tylko, iż według śledzenia przesyłka została "odebrana" przez Kupującego. Nawet jeśli Kupujący otworzył tylko skrytkę po czym zamknął bez wyciągania paczki to i tak dziwne jest że przez okrągły miesiąc żaden inny kurier nie umieścił w tej skrytce żadnej przesyłki, mimo iż było pusta. Chyba bardzo mało popularny ten paczkomat...

 

Pozdrawiam 

xXperfumeriaXx

oznacz moderatorów