anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

brak zwrotu prowizji

szysza777
#7 Wielbiciel#

brak zwrotu prowizji bo kupujacy rozpoczą dyskusję w której stwierdził ze przedmiot jest uszkodzony ,zauważył to po jakimś czasie użytkowania .Zrobiłem zwrot plus koszta wysyłki ,a allegro stwierdza ze nie należy mi się zwrot bo przedmiot był uszkodzony a w opisie ze był sprawny ,uszkodzenie mogło nastąpić w bliżej nie określonym czasie mogło być też uszkodzone ale ja tego nie wychwyciłem ,uderzyłem się w pierś i zrobiłem zwrot a allegro .............ech szkoda gadać .

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Jak chcesz sprzedawać na ALL - to musisz dokładnie przestudiować prawo.

Zwrot to jest jedna rzecz. Ma swoje przyczyny: 

- odstąpienie od zawartej umowy - kupujący zwraca towar i odpowiada finansowo za jego zużycie

- zwrot z tytułu reklamacji (niezgodność z opisem, wady ukryte, towar popsuł się) -  to już inna sprawa. 

Kupujący zareklamował towar, stwierdzając, że jest uszkodzony. W opisie napisałeś, że jest sprawny, zwracając kupującemu kasę tylko potwierdziłeś zaistniałą sytuację. Mogłeś usunąć usterkę i wysłać towar kupującemu.

W tym przypadku - sorry, ale nikt Ci nie pomoże. Generalnie, jeśli kupujący odstąpił od zawartej umowy, nie ważne z jakiego powodu, masz taka informację - to w świetle prawa taka transakcja jest uznana za "niebyłą" - po prostu takie zdarzenie nie miało miejsca. Stanowisko Allegro jest inne - ja nie będę nawet dyskutował w tym względzie, gdyż jest to jak "kopanie się z koniem" - jesteś przegrany. Nawet nie wiem jakie byś artykuły prawa przytaczał...

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@szysza777, rabat transakcyjny otrzymasz w wybranych przypadkach. To, kiedy go nie dostaniesz, wskazaliśmy m.in. tutaj. Natomiast zawsze możesz odwołać się od tej decyzji.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

szysza777
#7 Wielbiciel#

AGD Service Proszę o nie insynuowanie celowej sprzedaży przedmiotów uszkodzonych. Nigdy tego nie praktykowałem .Nie zamierzam dalej dyskutować w tym temacie mam swoje zdanie ,i myślę ze wiele osób sprzedających było w podobnej sytuacji jak ja .

 

 

oznacz moderatorów