anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chory system punktacji do Jakości

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  przecież to jest chore, straciłem punkty bo nikt mi przez miesiąc nie zadawał pytań, czy nie mam dyskusji 😞  nie po to przez 15 lat poprawiałem oferty i dokładnie opisywałem żeby mnie za to karać 😞

Dyskusje 5 punktów a czemu nie 50 !!!!

Klienci o nic nie pytali bo masz super wszytko opisane kara - 70 punktów 😄

jakość.jpg

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 taki widać cel ma allegro , ud....ć drobnych w jakości , jedynym zakresem , którym mogą konkurować z gigantami .

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@kostas11 

No to chłopie 🙂 myśleć.

Wystarczy poprosić o CW od razu robię 🙂

Dyskusja? Nie ma sprawy, pokaż ofertę(najlepiej pobraniową mi zrób jedną ofertę) , kupuję, odstępuje (nie anuluje),  i tam Was trochę pocisnę w tej dyskusji 🙂

Na koniec, pozytyw, 5 gwiazdek i nam banują konta 🙂 ha ha

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@serwis-texas a wiesz że to jest chore ale jak mam dyskusję to się cieszę jak małe dziecko co dostało lizaka bo mam do przodu z 90 punktów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Cześć. Przykro mi, że tak się stało i mamy świadomość niedoskonałości punktacji. Planujemy udoskonalenia w temacie i wkrótce podamy więcej informacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka Tylko pewnie już tego nie doczekam 😞  25 tracę smarta i powoli zawinę się po 15 latach 😞 a w złą stronę to idzie od jakiś kliku lat 😞 Człowiek tyle lat pomagał rozwijać ten serwis, tak dzięki małym sprzedawcą tak urośliście, tylko my dbamy o klientów, duże firmy mają długi czas odpowiedzi, długi czas wysyłki bo jest dużo zamówień, obsługa pozakupowa leży bo jest dużo do ogarnięcia, czego nie mają małe firmy. Jak mam dobry dzień to zbliżam się do przychodu z całego miesiąca na allegro, a człowiek tu siedzi z przyzwyczajenia, no ba jak to, nie ma Cię na allegro ? ale powoli trzeba się przyzwyczajać że nadejdą spokojne dni bez nerwów, i zerkanie na maila na urlopach, odpowiadanie na pytania co by to zrobić max w 4h co by po punktach nie poleciało, subiektywne opinie bez weryfikacji które niszczą sprzedawców itp. w sklepie daję info że urlop 7 czy 14 dni zamówienia realizujemy po powrocie i zero problemów od lat, a tu ciągle pod górkę 😞

A już nie wspomnę o kosztach, sprzedając za 10 000 zł Wy macie 1600 zł kartony, pakowanie 200 zł a mi zostaje 400 zł 😞 a gdzie roboczo godziny 100 zamówień, obsługa 20 na godzinę, 5 roboczogodzin + koszty lokalu itp. śmiech na sali 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

No cóż... Duży może więcej... kiedyś jak miałem wystawione ze 200 aukcji (w sumie na 2-óch kontach), oczywiście każda inna (czyli 100 aukcji), to sprzedaż dochodziła do 90 tys. zł. Byłem w stanie utrzymać sklep, pracownika, a nawet ja jeszcze coś zarobiłem. Nawet dobrze, nie powiem. 

Teraz widzę, że trzeba mieć nieco więcej asortymentu - ze 300 - 500 różnych rzeczy. To wystarczy. To trzeba teraz wystawić w ok. 300 tys. aukcji - i wtedy jesteś "dużym" sprzedawcą. Takiego sprzedawcę możesz zgłaszać pod względem naruszeń regulaminu itp. - ale na tym to się kończy. Zgłoszenie jest po prostu pomijane. Co może zwykły "śmiertelnik" wobec sprzedawcy z 300 tys. aukcji. - Nic nie może. 

Dopiero na AG trzeba to zgłosić, żeby ktoś zareagował. I to każdą aukcję należy zgłaszać oddzielnie. 

A w przypadku sprzedawcy, co ma 200 aukcji - nie ma problemu , w każdej chwili mogą mu zawiesić konto. 

Odnośnie dyskusji - u mnie wygląda to tak: 5 dyskusji, a parametr nieoceniany.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Macie świadomość niedoskonałości punktacji - ile lat jest ta sama śpiewka?

Przykro jest czytać  takie coś bo owa świadomość nie przekłada się na działanie a nawet jeśli to aż boję się co nowego zostało wymyślone.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

handluję jako mikrus tu - ale pracowałem w dużych firmach co mieli np dział Allegro.

Jak porównać jakość obsługi - to... yyy nie da się.

Duża firma to człowiek 8-16:00 odwalić swoje - i pa. 

Ty - siedzisz często po nocach aby zapiać sprawy,

Duży - wyśle później , byle jak - ale skalą - nadrobi czy to słabsze oceny czy dyskusje.

Nas - karają punktacją - katalogami produktów gdzie Klient od ręki widzi kto ma taniej i tam idzie.

Tylko chwila - jest coś takiego jak galopujące koszty - i te duże firmy - pomimo skali - zjedzą swój ogon i po prostu - uciekną z Allegro bo im się to nei będzie opłacać. Nagle. Bo dla nich to będzie na zasadzie - Prezes - excel tabelka - Panie Areczku - olewamy Allegro - nie opyla się.

OK - olewamy. 

I to jest REAL bo sam byłem świadkiem jak firma wyszła z Allegro z dnia na dzień co miała obroty w setkach tysięcy.

Zostaną Ci mali - my..... co są teraz beee

Ale jak to się mówi karma i tu wróci - maili także idą w swoje sklepy obecnie  i tam inwestują - skoro tu się obecnie promuje tylko dużych.

KARMA WRACA

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Sorry za czarny humor:
"Karma wraca - zakup smartem ;)"

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

: D 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Butiktalulla Tylko chwila - jest coś takiego jak galopujące koszty - i te duże firmy - pomimo skali - zjedzą swój ogon i po prostu - uciekną z Allegro bo im się to nei będzie opłacać. Nagle. Bo dla nich to będzie na zasadzie - Prezes - excel tabelka - Panie Areczku - olewamy Allegro - nie opyla się.

Duzi mają negocjowane prowizje, więc jedyne co mogą popłynąć na kosztach, rosnących pensjach a jak będą likwidować etaty to odbije się na obsłudze, pożyjemy zobaczymy 🙂

Myślisz że takie molochy media rtv morele neo itp., mając swoje rozwinięte sklepy weszli by tu na prowizjach jakie my mamy ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

nie nie

Nie miałem myśli o kolosach jak MEDIA.

Raczej mi chodziło o takie firmy co potrafią pomielać na Allegro to ok. 500 tyś - 1 mln 

I nie kojarzę aby firma ta miała inne warunki niż Ty czy ja. ( tz ja na pewno 😛

I jest to dodatek do ich głównej dzialaności. Tak było i u mnie - zysk w stosunku do sprzedaży nawet hurtowej a z Allegro był tak mizerny po czasie - ,że lepiej było zasoby przerzucić na hurt nuż się pierniczyć w XXX paczek dziennie po 100zł na niskiej marży. 

oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Tylko dlaczego tego NAJPIERW nie naprawicie a dopiero potem wprowadzacie zmiany? "Niedoskonałość" to wasz zespół do zmian na allegro, kompletnie oderwani ludzie z **piiip**ycznymi pomysłami.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ko_alka dziękuję za szczerość

szefowie Cię raczej nie pochwalą

 

Jak mówisz Serwis ma świadomość, że robi źle i pod górkę sprzedawcom, przecież już w momencie wprowadzania tej dziwnej punktacji było wiadomo, że nie odzwierciedla on jakości sprzedaży

nie chce mi się wierzyć, że serwis nie zrobił tego specjalnie

 

uzależnienie sposobu pokazywania ofert od udziału w tzw dyskusjach, czy też pozaustawowe wymogi działań wobec konsumenta to może być uznane za czyn nieuczciwej konkurencji

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@RED Dobrze wiesz, gdzie Allegro ma czyny nieuczciwej konkurencji...Dla niewtajemniczonych - a no dokładnie w tym samym miejscu, gdzie rekordowe kary nakładane przez UOKiK. A słońce tam nie dochodzi.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Otwieramy szampana ktoś zadał pytanie i mam aż + 90 punktów !!!  jeszcze jakaś dyskusja i bedzie super + 😄

Zrzut ekranu 2023-10-05 092531.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów