anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co, jako Allegro moglibyśmy zrobić, aby informacje o Katalogu produktów (produktyzacji) były dla...

kkowalczyk4
#10 Popularyzator#

Katalog allegro który stworzyliście stwarza pole do nadużyć, ponieważ pod moje produkty inni kupujący podpinają swoje oferty,  wysyłając klientom towar gorszego sortu z gorszego materiału od innego producenta , bo przecież OE się zgadza.... mimo zgłoszeń nie robicie z tym nic, przez co te oferty są bardzo mocną konkurencją cenową z moją ofertą, (nawet zdjęcia które za darmo teraz mogą sobie sprzedający  ustawić są autorstwem naszej firmy a sprzedający wysyłają towar z tańszego materiału, wiemy to bo z producentem przyglądaliśmy się takim ofertom na osobistej rozmowie , takie ceny są poniżej ich form dystrybucji ... ) mimo iż jestem autoryzowanym dystrybutorem producenta i mam najmniejsze ceny zakupu nie jestem w stanie konkurować, ten katalog jest ok, jak jest stosowany w określonych przypadkach ale nie w dziale OSŁONY POD SILNIK, drugą sprawą jest że 3 konta które wysyłają ludziom produkt z **piiip**olitu a piszą że ich produkt jest z polietylenu niszczą opinie osłon pod silnik wykonanych z polietylenu,  ale oczywiście nic z tym nie zrobicie... nie wierzą Państwo nie ma problemu ? w 5 min możemy wyjaśnić? i przedstawić dowody, oraz wysłać pismo od producenta. admin jak będzie przebiegała weryfikacja ? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kkowalczyk4 napisz proszę w jaki sposób zgłaszałeś oferty, które Twoim zdaniem nie są oryginale?
W katalogu produktów powinny być połączone ze sobą tylko te produkty, które mają takie same parametry i po prostu są takie same. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kkowalczyk4
#10 Popularyzator#

Zgłaszane przyciskiem na stronie oferty.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kkowalczyk4 czy mogę poprosić Cię o wypisanie numerów ofert, które Twoim zdaniem są nieoryginalne? Wówczas będę mogła to sprawdzić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZABUDOWA_AGD_PL
#2 Obserwator#

Witam . 

Mam taką sytuację, że wystawiając poprzez Baselinker zaciągają się fotografie i opisy z katalogu Allegro .  Miałem kilka przypadków kiedy inni sprzedający mieli pretensje do mnie, że pokazuję ich fotografie. 

Pytanie 1 : 

Czy zdjęcie znajdujące się w katalogu allegro nadal jest chronione prawami autorskimi fotografa czy tej firmy, która wstawiła fotografię ? Czy - skoro jest w katalogu allegro - mogę swobodnie używać takiej forografii ?

Pytanie 2 : 

Innym przykładem jest sytuacja w której w katalogu allegro znajdują się dyplomy i certyfikaty konkretnej firmy .  One również wgrały się nam do ofert jako zdjęcia produktowe . Właściciel certyfikatu zażuca nam podszywanie się pod nich a wystawiliśmy to nieświadomie .  

- nie chcę świadomie tego pokazywać bo to kryptoreklama tamtej firmy w mojej aukcji ale nie jestem świadomy że to robię.  Oni mogą mieć do mnie o to pretensje ? Dlaczego te grafiki znalazły się w katalogu allegro ? Jak to zgłaszać i czy mam czego się obawiać w razie pozwów sondowych .

przykład : https://allegro.pl/oferta/zestaw-komplet-5-nozy-z-ostrzalka-**piiip**-na-prezent-12878658067

 

oznacz moderatorów