anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jest nie tak z licytacjami???

ad2222
#7 Wielbiciel#

Na allegro jestem od 22 lat. Najczęściej służy mi do zakupów, ale raz na jakiś czas robię "garage sell" - czyli sprzedaję rzeczy już mi niepotrzebne. Z reguły na licytacji. Teraz wystawiałem drona, 2 komputery, i jeszcze parę rzeczy - dron i dwa laptopy zostały wylicytowane przez osoby, które mają konto "poniżej miesiąca", i oczywiście zero kontaktu - zwrot prowizji, wystawianie ponowne - i znowu ta sama sytuacja, normalnie jakby ktoś robił mi na złość. Jak temu zapobiec? Mogę coś włączyć, żeby nowy user bez żadnych opinii nie mógł kliknąć 10 sekund przed końcem aukcji swojej oferty? Czy to jakieś zboki, których jara kupowanie bez płacenia?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Monika__L
#15 Entuzjasta#

mogą być dzieciaki

dorosłe osobniki znudzone codziennością

może być konkurencja chcąca sprzedac cś podobnego

nic nie zrobisz. ja radzę unikać licytacji.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

wystaw kup teraz 
pamietaj ze 2 lata odpowiadasz z tytulu rekojmi za to co sprzedaz

oznacz moderatorów

ad2222
#7 Wielbiciel#

czekaj - sprzedaję używany laptop, za jakieś grosze - i potem za niego mam odpowiadać jeszcze dwa lata?? Chyba nie tędy droga?

 

Ale macie rację - Kup Teraz będzie pewnie jedyną drogą. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Dokladnie

najlepsze jest to ze każdy następny w łańcuszku  tez tak odpowiada 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ad2222 tak ue odwaliło od rzeczywistości albo w ten sposób chcą napędzać konsumpcjonizm pt wywal stare nie odsprzedaj kup nowe. Potem kupujący cię będzie przez allegro po 20 miesiącach ścigał o reklamację na odkupiony od ciebie 5letni lapek co u niego już 7 latek ma prawie ty się nie kapniesz że pisał on złoży o ap wniosek allegro mu kasę odda doliczy ci do rachinku a dowiesz się jak z intrum to ich firma windykacyjna przślą wezwanie do zapłaty

oznacz moderatorów

ad2222
#7 Wielbiciel#

Poczytałem. Rękojmia to nie gwarancja - jeżeli sprzedałeś towar niezgodny z opisem, to tak. Jeżeli zepsuje się w trakcie użytkowania - to rękojmia nie działa, tylko gwarancja - o ile jej udzielasz, ale prywatne osoby tego z reguły nie robią.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ad2222 ty może przeczytałeś ale pracownicy allegro nie przeczytali tylko przyklepią ci ap z automatu i co im zrobisz 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz skrócić rękojmię.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Od 1 stycznia nie może jest to klauzula abuzywna 

oznacz moderatorów