anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co się dzieje ze skanem dokumentu?

maraj3
#7 Wielbiciel#

To jest odpowiedź allegro na pytanie kto będzie dysponował moim skanem, który mam przesłać w celu weryfikacji i na czym polega trwałe jego usunięcie (o czym mnie wcześniej zapewniano):

Dnia 8 marca 2023 12:12 Allegro Kontakt <allegro.kontakt@allegro.pl> napisał(a):

 

 



Dzień dobry,
dziękuję za wiadomość. 

Przesyłam informację od operatora płatności. Niestety nie ma możliwości stworzenia listy osób które będą miały dostęp do Państwa dokumentów. Dokumenty po weryfikacji są przechowywane, jednak nie udostępniane w żadnym innym celu. 

W razie pytań, chętnie pomogę. 



Pozdrawiam
// Wiktoria 
Zespół Allegro

Dlaczego dostaję sprzeczne informacje?

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

mwmonety
#21 Demiurg#

Niby są zabezpieczone ale czas pokaże czy ktoś je do innych celów wykorzystał.

oznacz moderatorów

maraj3
#7 Wielbiciel#

Nie mam zamiaru wysyłać skanu, bujać to las a nie nas 😉

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maraj3 Cześć. Dokumenty są weryfikowane przez operatorów płatności. Zdajemy sobie sprawę, że ten sposób weryfikacji jest dla użytkowników niekomfortowy, dlatego pracujemy nad innymi metodami — ale to wymaga czasu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maraj3
#7 Wielbiciel#

I w tym czasie obracacie zablokowanymi środkami użytkowników? Dobry pomysł na biznes.

oznacz moderatorów

maraj3
#7 Wielbiciel#

Proszę się odnieść czy są trwale usuwane czy jednak przechowywane?

oznacz moderatorów

maraj3
#7 Wielbiciel#

Doczekam się odpowiedzi? Dlaczego dostałam sprzeczne informacje nt. usuwania skanu przesłanych dokumentów?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@maraj3 sprawdziłam, że odpowiedź otrzymałaś w sprawie nr 31861705. W wiadomości Doradczyni wskazała także w jaki sposób możesz anonimizować dokument. 
Przykro mi, jednak bez przesłania skanu dokumentu aktywacja konta do wypłat nie będzie możliwa. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

maraj3
#7 Wielbiciel#

Odpowiedź jaką otrzymałam była wymijająca. Wciąż cytujecie ustawę, znam ją już na pamięć ale konkretów nadal brak. 

oznacz moderatorów

maraj3
#7 Wielbiciel#

Ile czasu? Kiedy można się spodziewać odblokowania środków? Zostałam zweryfikowana przelewem. Nie wyślę skanu dokumentów ponieważ nie dostałam informacji kto będzie w ich posiadaniu. Zostałam również wprowadzona w błąd, że skany zostaną usunięte a okazało się, że jednak nie. Proszę o informację kiedy wypracujecie te "inne metody" oraz co w tym czasie będzie się działo z moimi pieniędzmi, kto będzie w ich posiadaniu? Dodam jeszcze, że wymiana mailowa przez allegro.kontakt@allegro.pl została zawieszona, przestaliście odpowiadać na moje niewygodne pytania. Bardzo nieprofesjonalne praktyki. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maraj3 Rozumiem Twoje niezadowolenie, ale operator potrzebuje skanu Twoich dokumentów do weryfikacji na podstawie ustawy z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy. Operator PayU jako instytucja Finansowa jest zobowiązany do potwierdzenia tego typu danych.

Czy brałaś pod uwagę wypłatę środków ze swojego konta za pomocą przekazu pocztowego? Tutaj więcej informacji: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maraj3
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. Wiem do czego operator potrzebuje skanu moich dokumentów. Na pewno nie do weryfikacji skoro zostałam zweryfikowana przelewem bankowym. Nie zamierzam wysyłać skanu i proszę po raz setny nie przytaczać tej ustawy z 2018 bo to już zakrawa spamowaniem. Bardzo chętnie skorzystam z opcji przekazu bankowego ale...na formularzu na samym końcu jest do wypełnienia takie oto pole:

Wpisz, jaki dokument dołączasz do formularza:..........................

O co chodzi? Jaki dokument mam dołączyć? Skan dowodu osobistego? 🤣

ps. Nie jestem niezadowolona 😉 tu chodzi o jakieś śmieszne pieniądze ale nie chcę wysyłać skanu i tyle. Dla zasady. Nikt mi nie będzie KAZAŁ I GROZIŁ zasłaniając się ustawą. 

oznacz moderatorów

maraj3
#7 Wielbiciel#

Halo, halo, ja tu czekam na odpowiedź...

oznacz moderatorów

maraj3
#7 Wielbiciel#

Ponownie proszę o odpowiedź jaki dokument mam załączyć wybierając wypłatę środków przekazem pocztowym? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maraj3 Takie informacje uzyskasz od PayU. Operator może poprosić o przesłanie dodatkowo dokumentów z adresu service@payu.com.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

I  juz któryś raz z rzędu i tu ponownie wołam o stworzenie mozliwości weryfikacji za pomocą profilu zaufanego.

Założenie go to betka, czy w banku, czy w ZUSie wszędzie mozna załozyc konto z profilem zaufanym.

Proszę, zróbcie to i skończy sie problem.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@AptekaNatolinska Nie zrobią, ponieważ nie spełniają minimum koniecznych kryteriów. Dochodzi do tego stały nadzór i konsekwencje wynikające z nieprzestrzegania przepisów... Tyle w temacie...

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A skąd te informacje?  Nie chodzi o mozliwość zakładania profilu zaufanego, ale o mozliwośc weryfikacji za pomocą tej funkcji, a kryteria to mają spełniac operatorzy płatności a nie allegro.

Jeśli żądają skanów dokumentów i nikt dotąd im za to łba nie uciął to w moim mniemaniu powinni spełniać warunki wystarczające do sprawdzania tożsamości za pomocą profilu zaufanego. 

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

ale allegro to nie jest instytycja, to portal handlowy... gdzie im do takich udogodnień jak profil zaufany

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@katarzynab1712 , zgadza się, ale płatności to operatorzy płatniczy powiązani z allegro wzajemnymi usługami ale nie allegro.

oznacz moderatorów