anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy kurier przywiózł przesyłkę dwa dni wcześniej?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Akasha1203
#7 Wielbiciel#

Zaznaczyłam, że chcę otrzymać przesyłkę w PIĄTEK. Otrzymałam ją szybciej, bo aż w środę w godzinach przed południowych. Gdyby nie uprzejmi sąsiedzi, którzy ją przechowali nie dowiedziałabym się, że przesyłka stoi pod drzwiami i moknie (dodam, że to był rowerek stacjonarny). Nie dostałam żadnego powiadomienia na allegro ani SMSa od kuriera, że podejmie próbę doręczenia przesyłki, a w aplikacji niespodziewanie zmieniła status na odebraną. Co mogę w tym kierunku zrobić?  

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
ares_
#14 Krzewiciel#

@Akasha1203 

Sprzedawca nie ma możliwości ustalić dostawy na konkretny dzień. Jeżeli wysłał paczkę zgodnie z deklarowanym terminem w ofercie to wszystko odbyło się poprawnie. 

Sprzedawcy mają obowiązek wysłać paczki w terminie podanym w ofertach i Allegro tego pilnuje.

oznacz moderatorów
vonNogay
#17 Koryfeusz#

@ares_ mógł wysłać w czwartek to prawdopodobnie dotarłoby na piątek, ale pewnie nie chciał stracić na jakości sprzedaży.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Akasha1203 nic cieszyć się że dotarło, sprzedawca nie ma możliwości trafić w konkretny dzień dostawy, z reguły są to dwa dni 😞  a kurier nie ma obowiązku dzwonić SMSować jak doręczył a że zostawił pod drzwiami na deszczu złóż reklamację i skargę na kuriera 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Sprzedający nie ma możliwości aby nadawać przesyłki z dostawą na konkretne dni.
Takie usługi czasem są dostępne ale są one dodatkowo płatne i raczej nie spotkasz ich na allegro.
Sprzedający ma obowiązek realizacji zamówienia zgodnie z warunkami oferty jakie były przedstawione i jakie zaakceptowałaś klikając KUP TERAZ.

oznacz moderatorów
OptimumCreation
#10 Popularyzator#

Dodatkowe wiadomości przy zamówieniu nie są wiążące. Zamówione, zapłacone, sprzedający wysyła, bo inaczej dostanie po tyłku. Kupujesz na allegro, płacisz, a sprzedający wysyła jak najszybciej. Cała reszta nie ma znaczenia 😉

oznacz moderatorów
Pengano
#13 Ambasador#

Nadawca nie może określić dnia dostawy, ale odbiorca może. Trzeba było zaraz po nadaniu wejść na stronę kuriera i przekierować na inny dzień dostawy. To by raczej zadziałało. Sprzedawca ma obowiązek wysłać natychmiast. Poniósłby ciężkie kary gdyby czekał dwa dni z wysyłką.

oznacz moderatorów