anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas realizacji inny niż deklarowany przez sprzedawcę.

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

Witam, proszę o wyjaśnienie sytuacji. Ja jako sprzedający deklaruję czas wysyłki w przeciągu 3 dni roboczych. Klient który robi zakup widzi informację że otrzyma towar następnego dnia roboczego. W dniu dzisiejszym zauważyłemn przy nowym zamówieniu informację że mam czas na nadanie paczki 1 dzień roboczy. Dlaczego mam na wysłanie paczki 1 dzień roboczy skoro deklaruję że wyślę go w 3 dni?

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Ale nadal jest to sprawa pomiędzy mną a kupującym. Jak nie otrzyma w terminie to wywali negatyw ( jak dostanie to zresztą też, bo zupa była zbyt słona ) autentyczna odpowiedź jednego z kupujących który otrzymał towar drugiego dnia po zakupie, na nasze zapytanie co było przyczyną że wysmażył negatywa.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Hadwao_net skoro deklarujesz 3 dni to wysyłaj wszystkie paczki 3 dnia, nawet jak by się waliło, bo system allegro wylicza i pokazuje czas na podstawie wysyłek, więc jak nadajesz połowę paczek na drugi dzień to tak będzie pokazywać kupującemu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

i te spece z allegro nie potrafią sobie z tym poradzić czy  może nie chcą sobie z tym poradzić

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Hadwao_net to jest celowe działanie co by pokazywać trafny czas wysyłki, działa to też w drugą stronę, jak masz ustawione 2 dni a wysyłasz 4 dnia bo się nie wyrabiasz allegro to aktualizuje z dopiskiem że na Przewidywany czas dostawy wyliczany na podstawie wcześniejszych dostaw tego sprzedającego.

Poczytaj se tu https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-AVlrm8wY3Sg

 

1. Dlaczego przedziały dat w przewidywanym czasie dostawy są dla moich ofert tak szerokie, np. pięć dni?

Może to wynikać z tego, że wysyłasz paczki niezgodnie z zadeklarowanym czasem wysyłki - czasami tego samego dnia, a czasami po kilku dniach od zakupu. Dlatego bardzo ważne jest, żeby podawać w ofertach rzeczywisty czas wysyłki oraz żeby go dotrzymywać. Szerokie przedziały dat mogą wynikać z tego, że na podany przez ciebie czas wysyłki, który podajesz w dniach roboczych, nakłada się się weekend, twój urlop lub święta. Podając przewidywany czas dostawy, przeliczamy dla klientów dni robocze na kalendarzowe, uwzględniając wszystkie dni wolne, które w trakcie twojej wysyłki występują.

5. Część zamówień wysyłam od razu, ale część przedmiotów jest na zamówienie i te wysyłam w 7 dni. W ofertach mam zaniżony czas wysyłki, chociaż podałem dla wszystkich 7 dni. Co zrobić, żeby nie wprowadzać klientów w błąd?

Ustaw osobny czas wysyłki dla ofert, które wysyłasz od razu i osobny dla tych na zamówienie. Wtedy każdą z grup (szybszą i wolniejszą) będziemy monitorować i wyliczać osobno.

9. Czym są dane historyczne dotyczące moich wysyłek? Ile dni obejmują? Dla jakiego okresu wykonujemy analizy tych danych?

Są to dane dotyczące czasu wysyłki - czyli czasu, w którym wysyłasz kupiony przedmiot. Dane te analizujemy na podstawie statusów przesyłek do 90 dni wstecz.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

A potrafisz wyjaśnić czemu Allegro uparło się aby wcinać się pomiędzy " wódkę a zakąskę"?

Przecież ewentualnie mogli by " żywcem" przenieść informację od sprzedającego do tytułu aukcji i było by o.k. Odpowiada mi, kupuję, zbyt długi termin, szukam innego sprzedającego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cztery_bez_atu działania allegro i ich pomysły czasem nie mają wyjaśnienia 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Co do powyższego pełna zgoda. Działania Allegro jak i działania Boskie są nieprzewidywalne.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cztery_bez_atu każdy kupujący na odległość chce wiedzieć kiedy mniej więcej otrzyma przesyłkę , podejrzewam ,że kupując w internecie , nie koniecznie na allegro chcesz wiedzieć jaki czas będziesz musiał oczekiwać na paczkę i omijasz oferty gdzie ten czas jest bliżej niekoreślony . 

Osobiście deklaruję 1 dzień z godziną graniczną 12:00  ,zlecenie z godziny 12:01 nie wychodzi , czeka do dnia następnego choćbym miał z nudów ziewać i się przeciągać .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 co się dzieje ??? czyżby .... ehhh nie wyrokuję , zmiany w jakości , teraz to ...hmmm @cztery_bez_atu mówisz i masz .

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

t o nie jest to. Ta informacja istnieje już od dawna. Tam powinno być: Deklarowany przez sprzedawcę czas wysyłki wynosi x dni.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Zgadza się. Ja też patrzę czasem na czas realizacji wysyłki ( rzadko ) i w związku z tym na wejściu odsiewam wszystkich Chińczyków. Ale muszę napisać że na palcach jednej ręki policzyła bym przesyłki z Polski które przyszły w terminie. A że dzień czy dwa nie stanowi dla mnie problemu więc i ja też nie robię z tym problemów. Myślę że ludzie którzy bywają po obu stronach barykady mają podobnie. Ja mam 3 dni na wysyłkę i wysyłam kiedy jestem gotowa, najczęściej jest to w dniu zakupu. Najboleśniejsze jest minusowanie punktów za " nieterminową wysyłkę " co zaczynam odczuwać coraz dotkliwiej. Ale nikt nie obiecywał że będzie prosto łatwo i przyjemnie. O czym byśmy dyskutowali gdyby tak było.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Hadwao_net masz w pełni rację

wyliczanki allegro to bzdura i rodzi tylko konflikty

ten system ma wspierać dużych sprzedawców

ustawa konsumencka wymaga rzeczywistego terminu dostarczenia, a nie wróżenia z fusów z poprzednich dostaw

 

Dlaczego Sprzedawca ma dostawać negatywa za zły czas dostawy w danej ofercie - jeżeli wyliczenia allegro dotyczą innych ofert i umów kupna-sprzedaży?

Allegro doskonale wie, że przegina

zauważyliście jako sprzedawcy zmiany w zakładce zamówienia?

pojawiło się ostatnio przy transakcji dodatkowe pole

 

Dane dostawy

czas na wysłanie
do śr., 8 lis 2023, 23:59
przewidywany czas dostawy

 

czw., 9 lis 2023
 
 
---------------------------------------------------------
nowa funkcjonalność pokazująca absurd ułomnego systemu wysyłek na allegro
ale wprowadzona po usunięcia kopi ofert sprzedaży
 
Drogie Allegro
Jak można zmuszać sprzedawcę do rzeczy niemożliwych - poproszę o odbiór allegrowych
wysyłek o 23:58 z naszej firmy - jak się oferujecie, że to działa to proszę to zrobić
- mam gdzieś, że regulamin przewoźników mówi inaczej - wy wiecie lepiej

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

dokładnie, klienta nie interesuję moje tłumaczenie że realizuje wysyłkę w 3 dni robocze . Klient dostaje informację że dostawa jutro i myśli że sam to ustawiłem a teraz próbuję go oszukać bo nie chciało mi się wysłać paczki na czas.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@RED "Jak można zmuszać sprzedawcę do rzeczy niemożliwych - poproszę o odbiór allegrowych wysyłek o 23:58 z naszej firmy - jak się oferujecie, że to działa to proszę to zrobić

- mam gdzieś, że regulamin przewoźników mówi inaczej - wy wiecie lepiej

Ale co ma jedno do drugiego, to jest czas na nadanie paczki aby była nadana zgodnie z TWOJĄ DEKLARACJĄ, możesz to zrobić o 14:00 i naprawdę system allegro nie wybuchnie ^^ A jak sobie ustawisz godzinę graniczną 13:00 dla nadań tego samego dnia to zamówienia które masz do godziny 13:00 mają czas na nadanie tego samego dnia do 23:59 a złożone po tej godzinie magicznie mają czas do 23:59 dnia następnego. Kto i gdzie zmusza Cię do niemożliwego? 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek 

tu link dla ciebie:

https://www.youtube.com/watch?v=-cWAJR-K_Fw

jak zmusić kuriera allegro by odbierał przesyłki w terminie?

jak zmusić kuriera allegro by odbierał przesyłki kilka razy dziennie?

jak zmusić allegro by w podawanych terminach umieszczało czas dostawy z własnych regulaminów przewoźników?

 

allegro swoimi komunikatami świadomie wprowadza Kupujących w błąd

sugerując, że podawane terminy są terminami sprzedawcy

 

moja deklaracja jest bardzo prosta jak prawie każdego sprzedawcy

Szanowny Kupujący towar wyślemy najszybciej jak się uda

możesz go dostać nawet jutro lub za kilka dni

 

Przypominam, że kiedyś regulamin allegro mówił o granicznym terminie wysyłki 7dni

i każdemu to pasowało

 

Dlaczego allegro nie może napisać jak tak bardzo chce samo podawać czas wysyłki

statystyk sprzedawcy w stylu

90% wysyłek zostało wysłanych w 24h

5% w 3 dni

i itp

@sl-aw-ek zapisz mi to w nowomowie allegro

 

@AGD-SERVICE świadome wprowadzenie w błąd konsumentów przez allegro

odstrasza kupujących

mamy już konflikty typu:

kupiłem towar w czwartek, miał być w piątek, bo w sobotę wyjeżdżam

oznacz moderatorów

Hadwao_net
#10 Popularyzator#

a nie wystarczyłoby zmienić tej opcji tak jak było kiedyś. Ustawiałem  termin dostawy na 1 dzień roboczy i klient widział po chwili taką informację a jak wiem że danego dnia się nie wyrabiam to ustwaiam inny termin i klient jest świadomy tego że termin wysyłki to np 3 dni robocze.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Też to zauważyłem.

Nowe "opcje i udoskonalenia Allegro".

Obok masz ikonkę, jak nią klikniesz to masz info, że obliczone przez Algorytm Allegro.

Nawet jak ustawisz sobie czas wysyłki na 7 dni, a ostatnio "wyrabiasz się" i wysyłasz paczki na drugi dzień , to Allegro wskaże Ci swój termin wysyłki i dostawy dla kupującego.

Niestety, kupujący patrzy tylko na czas dostawy - nie klika w żadne dodatkowe ikonki, nie wie, że jest to szacunkowy czas obliczony przez "algorytm Allegro".

W tej sytuacji są plusy i minusy:

- minus - czas dostawy niezgodny z tym co podajesz, a raczej podajesz tylko czas wysyłki, do tego dochodzi jeszcze min. 2 dni na czas dostawy przez przewoźnika

- plus - wysyłasz szybciej, Allegro wskazuje Twój rzeczywisty czas dostaw i realizacji zamówień, choćbyś nawet wpisał 7 dni na wysyłkę. A to jest bardzo duży PLUS - doceń to. Dzięki temu masz więcej zamówień. 

 

oznacz moderatorów