anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czechy - WDT

TheCakes
#8 Zapaleniec#

Czy zostało już wprowadzone lub kiedy będzie wprowadzone rozwiązanie pozwalające na zwrot podatku przy transakcjach WDT? Jeśli nie ma takiego aktualnie to jak robić zwrot takiemu klientowi? Poza stroną po kontakcie?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@TheCakes Nie umożliwiamy deklarowania stawki 0% VAT w odniesieniu do poszczególnych transakcji ani do transakcji WDT (rozumianych jako dostawy z jednego kraju Unii Europejskiej do innego w ramach transakcji B2B).

Jeśli chcesz zastosować stawkę 0% VAT dla WDT we własnym zakresie potwierdź warunki niezbędne dla uznania danej transakcji za WDT oraz możliwości opodatkowania jej według stawki 0%. Informacje na ten temat znajdziesz w poradniku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

TheCakes
#8 Zapaleniec#

Da się uniemożliwić firmom kupowanie na allegro.cz?

Jeżeli dana firma ma aktywny nip ue to powinniśmy im wystawiać faktury z vatem 0% .

W Państwa poradniku niestety nie ma nic o tym, zwolnienie podatku w poradniku dotyczy w nim czego innego co w ogóle nie jest związane ze sprawą.

Tematy te były poruszane już często na forum, w niektórych nawet odpowiadali Państwo, że pracują nad rozwiązaniem, ale kolejnych wiadomości nigdzie nie widziałem. 

Jak rozwiązywać takie transakcje?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TheCakes Konsultuję to z odpowiednim zespołem. Proszę Cię o chwileczkę cierpliwości. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

TheCakes
#8 Zapaleniec#

Czy coś wiadomo?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TheCakes Przepraszam Cię za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź. Przykro mi, ale otrzymałam informację, że nie ma takiej możliwości. Oferty wystawiane są dla wszystkich klientów (zarówno użytkownicy zwykli jak i użytkownicy firmowi mogą zobaczyć ofertę i dokonać zakupu) lub wyłącznie klientów biznesowych (tylko użytkownicy firmowi mogą dokonać zakupu).

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

zenex-jarocin
#7 Wielbiciel#

Tak ja napisał przedmówca, również nie znalazłem jasnej i konkretnej odpowiedzi jak postępować w przypadku firm z aktywnym numerem VAT, dla których należałoby zastosować 0% VAT. Czy w regulaminie sprzedaży Allegro jest punkt, który stwierdza że zawierając transakcję, kupujący jako zarejestrowana firma (z aktywnym numerem VAT) zgadza się na zastosowanie 21% VAT (i nie będzie domagał się wystawienia faktury ze stawką 0%)?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@zenex-jarocin Nie ma takich zapisów w regulaminie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

elektis_wroclaw
#2 Obserwator#

Dzień dobry

Czy są wdrażane jakieś rozwiązania w tym temacie? Np takie jak ma **piiip** gdzie nie ma takiego problemu z WDT jak na allegro? Wystarczy że klient zakłada konto biznesowe, weryfikowany jest we VIES i wyświetlają mu się kwoty netto/brutto. Jeżeli jest WDT to zapłaci z 0 stawką VAT. Proste. A tak musimy zwracać VATY (na szczęście allegro płaci za te przelewy, może jak zobaczy że robią się z tego niezłe koszty to nagle rozwiązanie się znajdzie? Czy allegro zamierza wdrożyć jakieś rozwiązania tym bardziej że wchodzi za chwilę na Słowację?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@elektis_wroclaw Pracujemy nad rozwiązaniem pozwalającym na obsługę transakcji typu WDT (ICS) w modelu B2B. Na ten moment jednak nie mogę zdradzić żadnych szczegółów. Kiedy tylko będziemy mogli, zamieścimy odpowiedni komunikat w Aktualnościach. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

elektis_wroclaw
#2 Obserwator#

@ko_alka Dziękuję za informację, z niecierpliwością czekamy na newsy! 

oznacz moderatorów

Hardy_Strefa
#1 Nowicjusz#

Witam

Czy coś się ruszyło w temacie - nie znalazłem rozwiązania, a wchodzą kolejne rynki ?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Hardy_Strefa O wszelkich wdrożeniach z pewnością będziemy informować.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

na-bu
#8 Zapaleniec#

Witam

Czy coś w temacie się ruszyło ? Wielu sprzedawców czeka na mechanizm WDT 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@na-bu jakby coś się zmieniło, to mielibyśmy takie info w newsach, a skoro nic nie ma, to nie ma żadnej zmiany i pewno prędko nie będzie, bo temat jest wałkowany już od roku i cisza.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

na-bu
#8 Zapaleniec#

No była mała ewolucja bo w pierwszym etapie wysyłali do księgowych, a później komunikowali że zajęli się tematem - ja czekam ale zapewne zostanie tylko Kaufland gdzie nie ma takich problemów

oznacz moderatorów