anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro znajdzie alternatywę dla listu poleconego Poczty Polskiej?

big-xl
#9 Pomysłodawca#

Jestem sprzedawcą drobnicy, która mieści się w formacie przesyłki List polecony, Poczta polska do najgorsza firma z pakietu dostawców Allegro a jednak ciągle sprzedawcy muszą współpracować z nią - dlaczego? Dlaczego Allegro naraża swoich kupujących na wieczne opóźnienia i problemy? Czy Allegro będzie coś zmieniało w tym temacie, nie wiem dlaczego ale sam Pocztex działa całkiem inaczej. Niektórzy kupujący wybierają Pocztę Polską, bo jest najtaniej lub przez nieuwagę. Może Orlen przejął by ten rozmiar przesyłek z tym kosztem? (List polecony do 2 cm grubości, 23x16 cm do 1 kg jeśli dobrze pamiętam wymiary). Tak dalej być nie może, że świadomie wpuszczamy w kanał kupujących, pozwalając im wybrać Pocztę polską polecony.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@big-xl pamiętaj, że to Ty tworzysz cennik dostaw i wybierasz metody, które udostępniasz kupującym. Nie masz obowiązku dodania przesyłki poleconej do cennika, jeśli nie jesteś zadowolony z tej usługi. Na ten moment nie posiadamy informacji, aby jakaś metoda miała zostać wprowadzona jako alternatywa dla przesyłki poleconej. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

big-xl
#9 Pomysłodawca#

Nie chcę stracić klientów przez rezygnację z listu, mam ich 20-30% także sporo.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

weż sprawdź kurierów z opcja listu, wiem, że DPD wychodzi taniej niż PP, o ile to jest płaskie. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sam sprzedaję "drobnicę" i udostępniam PP ale w przeciwieństwie do Ciebie to od co najmniej kilku lat nie miałem problemu ani z listem ani paczką poleconą i nikt się nie skarżył na czas dostawy a wielu nawet było pod wrażeniem szybkiej dostawy .  Są inne formy dostawy do których mam wiele zastrzeżeń ,tak do tempa dostawy jak i jakości obsługi kurierskiej.

oznacz moderatorów

big-xl
#9 Pomysłodawca#

Taki przykład z dziś 2023-05-25 list polecony, który powtarza się kilkanaście razy w roku

bigxl_0-1685035206576.png

 

oznacz moderatorów

big-xl
#9 Pomysłodawca#

DPD ma abonament płatny z góry nie ważne czy wyślesz zakładaną ilość czy nie. Listów nie posiadają a i ceny są wysokie. Allegro prowadzi w najniższych cenach wysyłki listu poleconego, który wybierają niestety nadal kupujący bo jest najtańszy.

oznacz moderatorów