anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy DPD allegro wszystkim nalicza za paczki niestandardowe?

instbud
#11 Animator#

Witam czy DPD allegro wszystkim nalicza za paczki niestandardowe ?, (przeglądnijcie sobie opłaty)

w tym miesiącu tylko 260 zł w plecy, w tamtym podobnie

Niektóre faktycznie mogą być niestandartdem bo były okrągłe, z drugiej strony opony można wysyłać...

Waga tych okrągłych to wymiary około 40 średnica, wysokość 40, waga 2 kg, dopłata 19,99 za niestandard,

ale też jako niestandard potraktowano paczkę 88 cm x 15 cm x 20 cm (prostokąt) waga 6 kg

Gdzie składać reklamacje? do allegro ?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

hardybejs
#12 Orędownik#

Hej, czy owijasz strechem dodatkowo?

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

witam, tak owijam, czy to jest zabronione ?

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

tak za to masz dopłaty za strecz , naliczają ci opłatę---przeszli na politykę eco ,ja zrezygnowałem ponad rok wstecz i jest spokój

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Bzdura. Wszystkie paczki od nas owinięte są folią strecz i zero dopłat.

Na stronie DPD masz w dokumentach pdf do pobrania z dokładnym opisem przesyłek NST. Mały cytat głównych założeń:

"Paczka niestandardowa to paczka, która jest nietypowa pod względem:
- Kształtu (nie jest prostopadłościanem)
- Sposobu pakowania (ma np. wystające elementy)
- Długości (od 150 do 300 cm)
- Wagi (paczka o wadze rzeczywistej 31,5-50 kg)"

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@instbud owijaj foliopakiem firmowym DPD, powinno przejść jako standard. Wysyłam tak wszystkie niestandardy i nie mam dopłat. 

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

ze strony dpd wyciągnąłem:

Standardowa paczka krajowa

  • Dopuszczalne parametry paczki krajowej: 50 kg
  • Maksymalna długość: 150 cm (najdłuższy bok)
  • Wysokość + szerokość + długość <= 300 cm
  • Paczka o kształcie prostopadłościanu, z którego nie wystaje żaden ponadwymiarowy element

W przypadku towarów, których specyfika może przyczynić się
do oddzielenia listu przewozowego od paczki, należy dodatkowo
zastosować wzmocnienie jako podkład pod foliową kieszeń na list
prewozowy (np. folia stretch lub zaklejenie taśmą)

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@instbud  okrągłe paczki nie są standardem dla DPD. Musisz je spakować odpowiednio..

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

dzięki to już wiem, ale doczytałem więcej

Za niesortowalną zostanie uznana ta paczka, której opakowanie uniemożliwia zsuwanie się przesyłki – to znaczy różnego rodzaju folie czy gumy oraz ta, która ma specjalne oznakowanie typu „Góra/dół” lub „Uwaga szkło”

i tu jest racja co do folii stretch, ale "uwaga szkło" to już nie będe naklejał

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

 "uwaga szkło" ja takie coś naklejam ale w formie papierowej i nigdy nie miałem żadnej dopłaty. Gdzie takie nowinki doczytałeś ?

 

 
oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

a gdzieś na stronie o niestandartowych paczkach

oznacz moderatorów

pansadzonka_pl
#8 Zapaleniec#

Witam czy również macie taki problem ze wysyłając paczki za pośrednictwem Smart Allegro, DPD do rachunku dolicza masę paczek niestandardowych, lub rzekomo cięższych niż 31,5 ( gdzie każda paczka jest przeze mnie ważona) reklamację DPD nie uznaje , odbija piłeczkę, urywa temat. Co mam robić? W skali roku są to tysiące złotych? Nie jestem wstanie robić zdjęcia każdej paczki tak aby jeszcze było widać na niej list przewozowy.

oznacz moderatorów

AUDI_WROCLAW
#8 Zapaleniec#

Witam,
Walczę z nimi i ich dopłatami od 2 lat, regularnie co dwa tygodnie zgłaszam reklamację co do naliczonych dopłat z allegro "dopłata paczka niestandardowa" obecnie 19,99zł
Miesięcznie około 2tyś
Wszystkie reklamacje na chwilę obecną miałem uznane ale i tak jest to słabe żeby co chwilę być niesłusznie okradanym.
Wysyłam kartony 145x35x20 które mieszczą się w regulaminie zarówno na długość jak i wagę.
Niestety niekompetencje pracowników DPD narażają mnie na ciągłą walkę z wiatrakami

oznacz moderatorów

handelek90
#7 Wielbiciel#

Witam,

powiedzcie co robic bo doliczyli mi 12 tys zł. wszystko mamy standardowe, równe boki,

doliczyli do paczek nawet kilogramowych. doliczenia do ponad 300 paczek. składalismy  reklamacje a oni odrzucili. tylko sąd?

jesli to jest na duzą skale to trzeba zawiadomic UOK?

Zmowa allegro z dpd?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@handelek90 Cześć. Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Możesz złożyć odwołanie od decyzji reklamacyjnej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

PanHodowca_pl
#9 Pomysłodawca#

Jest dokładnie jak piszesz. To proceder na dużą skalę, możesz walczyć w sądzie.

oznacz moderatorów

AUDI_WROCLAW
#8 Zapaleniec#

W jakim okresie te 12tyś?
Bo ja jakbym podliczył cały rok to bym miał spokojnie 20tyś 🙂
Ja na bieżąco kontrolowałem temat. Ale już pierwsze dopłaty skontrolowałem ze swoim opiekunem, który od razu na początku stwierdził, że wina leży po stronie DPD i pracowników a nie moich paczek. Tym samym regularnie reklamuję dopłaty.
Kierownik magazynu cos tam próbował ugrać i nie brać winy na siebie.
Ale DPD dosłownie nie ma jak udowodnić Ci na jakiej podstawie oznaczyli paczkę jako niestandardowa.
Mi wysyłano jakieś zdjęcia z kamer, jakieś zdjęcia pomiarów ( nie moich paczek) 
Totalny absurd. Jak dla mnie sprawa do wygrania w sądzie.
My po pierwszych dopłatach zaczęliśmy kontrolować i opisywać swoje paczki.
Nie zostawiłbym tego płazem. Rocznie nabijają w butelkę klientów na setki tysięcy złotych.
Allegro jeszcze w tym uczestniczy.


 

oznacz moderatorów

smiglo_sklep
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób udało Ci się uzyskać zdjęcia? U mnie wysyłają tylko protokół z wymiarami i wagą. Zdjęć nie chcą udostępniać (pewnie nie mają). Na odwołania nawet nie odpowiadają a allegro stwierdza, że jak chce to mam iść do sądu.

oznacz moderatorów