anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś zrezygnował ze Smart ze względu na Allegro One?

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Tak jak w tytule.Po wielu postach na AG wiadomo jest , że Allegro One nie jest chlubą Allegro.Podzielcie się doświadczeniem i spostrzeżeniami jeżeli dodaliście tą formę dostawy do swoich ofert lub jeżeli straciliście Smart ze względu na niedodanie tej formy dostawy.

Ja straciłem Smarta wczoraj we wszystkich ofertach.Niestety nie mam żadnego przyrównania na chwilę obecną, bo od blisko dwóch tygodni mam posuchę w aukcjach (jak nigdy).

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

mikeza
#20 Guru#

@ART_FOTO ja wysyłam allegro one już od pół roku, tylko, że wybrałem wersję obsługiwaną przez kuriera allegro, a nie ups. nie mogę narzekać, nie jest to forma zbyt często wybierana, ale wysłałem już ponad 1000 takich paczek, żadna nie zaginęła, żadna nie była uszkodzona, żadna również nie szła zbyt długo. Porównując z innymi formami dostawy, nie odczuwam na tą chwilę specjalnej różnicy. Nie zamawiam podjazdu, bo jak wspominałem paczek nie jest dużo, sam podrzucam przy okazji do boxa. Kurier z boxa odbiera je późnym wieczorem, niekiedy nawet w ok 22-23 wieczorem i sporo z nich na drugi dzień jest już u odbiorcy.

jedyny in minus, zdarzało się kilka razy, że adresat nie miał kodu odbioru, ale wtedy po telefonie na infolinię była opcja odebrania paczki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@mikeza Tyle że z tego co Allegro samo podaje, to Kurier Allegro obsługuje tylko wybrane miasta.U mnie niestety nie funkcjonuje.Boxa zielonego również nie ma.Pozostaje tylko UPS i punkt odbioru.Niestety odstrasza mnie ilość postów o zaginięciu paczek lub ich uszkodzeniu, a niestety nie sprzedaję rzeczy po 5 czy 10 zł.Terminy dostawy również są nieciekawe.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ART_FOTO zgadzam się, obsługa UPS jest słabiutka, ja mam o tyle dobrze, że mogłem sobie pozwolić na wybór, więc usunąłem przesyłki allegro obsługiwane przez ups, a zostawiłem tylko te kurier allegro i jest ok. Trudno mi powiedzieć jaką decyzję bym podjął, jakbym nie miał takiego wyboru.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@mikeza Dlatego mam dylemat.Brak Smart obniża pozycjonowanie co nie jest dobre.Już algorytmy Allegro zrobiły to, że z kilkuset wejść na jedną ofertę w ciągu dnia (kilka lat wstecz) zrobiło się 70-120 dziennie na wszystkie oferty (razem).Z drugiej strony dodając One tylko po to aby mieć Smart, ryzykuję tak czy inaczej jego utratę w przypadku otrzymanie czerwonej łapki ze względu na dostawę, a ze względu na ilość komentarzy wystawianych przez kupujących nawet blokadę konta.

Swoją drogą, Allegro wymuszając posiadanie formy dostawy Allegro One aby mieć Smart strzela sobie w stopę.Zmniejszenie sprzedaży zmniejsza równocześnie odprowadzaną prowizję.Nie wiem komu tam na tym zależy ale to wygląda jak sabotaż.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Jak każdy byłem zmuszony do dodania Allegro ONE. Czy jak to się tam zwie i do kuriera UPS - odbiór z "wiochy". Obydwie przesyłki odbiera kurier UPS, na działanie nie narzekam, choć raz miałem przypadek, że dzwoni do mnie, że nie przyjedzie, bo nie ma tam nic do dostarczenia. Ot, taka "zaleta" wiosek. Najbardziej dla mnie jest jednak upierdliwe pakowanie tych paczek - wymagania UPS - muszę mieć karton, podawać wymiary, karton "wymagający" - nie może być owinięty czarną folią stretch. Dlatego w tych przesyłkach mam ustawioną ilość przedmiotów na 1 szt.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@ART_FOTO może dodanie darmowej dostawy (po wliczeniu w koszt sprzedaży ofc 😅) zwiększyło by liczbę wyświetleń?

Jest na forum sporo tematów o zaginięciu paczek, czasie dostawy itp. jeżeli chodzi o "zgniły" paczkomat allegro 😁 żeby odpuścić tego SMARTa, po co pałować się później z klientem i narażać na negatywa>?

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

Ja zrezygnowałem - nie mam możliwości spełnienia tego warunku. Do najbliższego punktu mam ~15km, a kurier do mnie nie podjedzie, ponieważ paczki nadaję albo wcześnie rano (do paczkomatu Inpost wrzucam ok 5:00 rano, jak w trasę wyruszam), albo wieczorem (poczta + DPD ok 17:30 jak z trasy wracam). Cały dzień jestem poza miejscem pracy.

Swoją drogą: to jest zmuszanie do dodania własnej metody dostawy allegro, aby móc mieć Smark. Ciekawe co na to UOKIK i Rzecznik MŚP?

oznacz moderatorów

Narzedzia_hydro
#7 Wielbiciel#

Ja chciałem zrezygnować ale pomimo zaproponowania darmowej dostawy tracisz oznaczenie super ceny lub gwarancji najniższej ceny. Paczkomat One często nie rozpoznaje kodu a kurier UPS odbiera przesyłki po 3 dniach najczęściej po interwencji telefonicznej i zawsze to samo - przepraszamy nowy kurier na rejonie... Dobrze że klienci na 100 przesyłek wybierają jedną One...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ART_FOTO @Narzedzia_hydro @mikeza @ELMIXAGD_pl mi powoli wygaszali smarta, a dokładnie część ofert 3 stycznia potem 10 stycznia a wszystkie oferty utraciły smarta 19 stycznia, do tego czasu nie wiele się zmieniło, odpadli klienci robiący zakupu po 50 zł a przybyło takich co brali po 200, 300 a nawet 400 zł 😄 kwotowo nawet nie odczułem a ilość zamówień spadła 😄

Teraz jadę dla testów całkowicie bez smarta, zobaczymy jaki będzie efekt 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 w sumie nie jestem zdziwiony, odsetek smartowców i tak spadł w porównaniu z tym co było np. rok temu, ale wszystko zależy od asortymentu. Ja mam produkty relatywnie tanie, widełki cenowe najczęściej 20-60zł. To się łapie na smarta i widze, że bez niego byłoby z pewnością słabiej, bo bardzo dużo klientów u mnie dobiera do 45zł, na szczęście nie zwracają, jak to często czytamy na forum, a przynajmniej sporadycznie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Narzedzia_hydro
#7 Wielbiciel#

a u mnie dobierają i zwracają jeszcze przed odbiorem byle było smart i darmowy zwrot ja płacę za to oszustwo

oznacz moderatorów

Narzedzia_hydro
#7 Wielbiciel#

fakt dobra rada pisząc tu miejcie świadomość agresji allegro w Waszą stronę

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Również testuję sprzedaż bez Smarta.Niestety nie mam przyrównania, ponieważ w tym miesiącu sprzedaż leży.Zastój zaczął się w okresie, gdy oferty jeszcze były Smart.Takiego miesiąca jeszcze nigdy nie miałem.Co ma na to wpływ? Ferie? Ciągłe mieszanie w katalogu produktów? Wyszukiwarka wypatrzona poprzez chore algorytmy? Skłaniam się ku ostatnim dwóm opcjom. Dzisiaj musiałem dopisać w dwóch ofertach parametr obowiązkowy "Model", co wcześniej miało miejsce.Gdzie parametr się podział? Ostatnio nie mogłem poprzez wyszukiwarkę Allegro znaleźć swojego przedmiotu. Wyskoczył dopiero po wpisaniu całego dokładnego tytułu.Kto z kupujących wyszukuje po pełnych tytułach? Coraz więcej kłód pod nogami sprzedających ...

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

@ART_FOTO u mnie też zastój od połowy miesiąca i też do końca nie rozumiem tego zjawiska. Na początku stycznia nie wyrabiałem się z pakowaniem zamówień. Firmy i osoby, do których jeżdżę, też notują spadki w tym samym okresie. 

Co do sprzedaży bez Smarka, u mnie wzrosła mocno (2-, 3-krotnie) sprzedaż pojedynczych produktów po kilka zł (miniprzesyłka za 4zł robi tu dobrą robotę), na których mam największą marżę. Spadły większe zamówienia. No i skończyły się pato-zwroty.

Jednak przez styczniową anomalię, nie jestem w stanie zrobić dobrego bilansu zysków i strat. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ART_FOTO zwlekalem z ONE do ostatniej możliwej chwili , ale niestety uległem bo poległ bym przy konmurencji , co mogę Ci powiedzieć .... mało tego jest , mój rejon obsługuje UPS  ,paczki nadaję obecnie w E-paka bo jedyny problem jaki miałem to brak terminowego odbioru nadanej paczki w automacie . Z punkti nadań paczki są odbierane terminowo i praktycznie dalej odbywa się wszystko NA RAZIE bezproblemowo .

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria Co do odbiorów z punktu nadania raczej nie miałbym zarzutu, bo kurier UPS jest codziennie.Bardziej niepokoi mnie już sama dostawa co jest odzwierciedlone w tematach na AG.

InPost jak startował też kulał ale nie przez taki długi czas jak Allegro One.

Allegro chociaż raz mogłoby pomyśleć o sprzedających i wprowadzić dla nich Allegro Protect na wypadek zaginięcia lub uszkodzenia przesyłki, bo wiadomo jak w większości kończą się reklamacje u przewoźników .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ART_FOTO może trochę demonizujesz , nadałem tego może ze 20 sztuk i problem był tylko z 1 nadaną w boxie , musisz sobie przekalkulować spadek sprzedaży związany z utratą smarta do ew. strat związanych z tą przesyłką .

oznacz moderatorów

www_bokken_pl
#11 Animator#

Najlepsza opcja to dodać one, ale godzinę nadania ustawiać na 0:01 to powoduje, że mają wydłużony czas dostawy i wybierają dalej paczkomat.

A ten punkt nadania sprawdzałeś ?

UPS Access Point KURIERGUBIN

ul. KRESOWA 13A
66620 GUBIN

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@www_bokken_pl Bardzo dobrze znam ten punkt, bo tam również nadaję, jednak tylko zaufanymi przewoźnikami.Bardziej chodzi o jakość świadczonych usług przez Allegro One.Jest wiele tematów, gdzie przesyłki giną, docierają po długim czasie lub uszkodzone, a na to pozwolić sobie nie mogę.W moim przypadku przy 2-3 czerwonych ocenach Smart i tak znika, a kto wie czy konto nie zostałoby zablokowane.Zadowoleni kupujący komentarzy praktycznie nie wystawiają, za to przy niezadowoleniu masz praktycznie gwarantowany negatyw.Ryzyko nie warte świeczki.

Nie mam nic przeciwko przesyłkom Smart, mam za to przeciwko przymusowi wciskania formy dostawy której nie chcę udostępnić aby Smart posiadać.

Co do ustawienia godziny dostawy, zawsze może znaleźć się taki co pomimo tego i tak tą formę dostawy wybierze.

Na razie będę testował bez Smart.Jeżeli drastycznie sprzedaż spadnie, będę myślał co z tym fantem zrobić.

oznacz moderatorów