anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mam prawny obowiązek określenia zawartości przesyłki podczas reklamacji?

PablowskiBizu
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry sytuacja wygląda następująco. Przesyłka zaginęła. Ot tak po prostu. Czy według prawa muszę podawać im wartość przesyłki, obawiam się że inpost wymyśli coś żeby odrzucić reklamację. Kiedyś dawno temu miałem przypadek że pocztex zagubił mi przesyłkę na 5000zł- wtedy zadeklarowałem wartość. Pamiętam że przeczytałem gdzieś że nie mam obowiązku podawać zawartości przesyłki. Tak też uczyniłem i grzecznie oddali co do grosika na konto. 

Czy według prawa mam obowiązek podać zawartość przesyłki?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@PablowskiBizu nie wiem jak prawo, ale po tym weryfikują czy paczka nie leży na sortowni bez etykiety itp. więc na logikę powinno się podawać 😄 po drugie do odszkodowania żądają faktury zakupowej towaru itp. 

W poczcie Ci się udało bo wykupiłeś dodatkowe ubezpieczenie które wypłaca ubezpieczalnia i tam faktycznie mogli nie wnikać 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PablowskiBizu
#8 Zapaleniec#

Wiem że już jej nie znajdą bo rozmawiałem z moim oddziałem. Czekam tylko na zmianę statusu. Z tego co kiedyś słyszałem to przewoźnik pyta o zawartość przesyłki tylko po to, żeby sprawdzić czy nie wala się gdzieś po magazynie. Mnie już nie zależy na odnalezieniu towaru. Przez ich błędy wizerunek mojej firmy został nadszarpnięty. Zamierzam odzyskać pieniądze z ubezpieczenia bo w przypadku zaginięcia sprawa jest prosta. Wiem również że będą robić wszystko aby tych pieniędzy mi nie oddać. Dodatkowo przesyłka w smarcie była ubezpieczona na 5000zł

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@PablowskiBizu króciutki wyciąg z regulaminu Inpost ,,W takim protokole należy podać numer przesyłki lub listu przewozowego, dane kontaktowe oraz zawartość danej paczki

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@PablowskiBizu 

Rozporządzenie w sprawie reklamacji usługi pocztowej nie przewiduje takiego obowiązku. Trochę inaczej może być w przypadku, kiedy przesyłka była ubezpieczona, bo tu mają zastosowanie przepisy dotyczące ubezpieczeń majątkowych. 

ps.
Deklaracja wartości i ubezpieczenie przesyłki to dwie różne wzajemnie się wykluczające usługi. W przypadku Pocztexu masz wybór z której opcji skorzystać (chyba że umowa stanowi inaczej), a w Inpoście masz tylko ubezpieczenie.

 

oznacz moderatorów