anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na allegro pracuje ktoś kompetentny ?

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Allegro ma błędy w katalogu wiemy to nie od dziś.

Allegro ma w głębokim poważaniu sprzedających wiemy to nie o dziś. 

Ale nie popuszczę dziadom obecnej sytuacji. Jakiś niekompetentny pracownik allegro odpisał w dyskusji że w opisie aukcji jest napisane, że woda ma 100 ml, a kupujący dostał 50 ml…więc mam rozpatrzeć reklamację ? 

jestem sprzedawcą prywatnym, w opisie jak był napisane 50 ml, zdjęcie produktu również 50 ml, pod kodem kreskowym na allegro w tym ich śmiesznym katalogu wyskakuje woda 100 ml. 
Gość, twierdzi że powinien dostać 100 ml, gość wiedział to przy odebraniu przesyłki, mimo to odebrał produkt; rozpakował produkt który był zaplombowany, użył go i teraz szuka kretyna który da się wykręcić. 

najgorsze w tym wszystkim jest zachowanie allegro i ich pracowników. 

Pelna niekompetencja 

IMG_7849.png

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Allegro za błędy w swoim katalogu chce karać sprzedawców ? Już raz numer ze mną chcieliście zrobić. Oddaliście kupującemu kasę ze swojego ale chcieliście z mojego. Jak zrobicie teraz taki sam numer pójdziemy do sądu bo wolną amerykankę robicie. Wasi pracownicy w chwili obecnej to dno dna! Ja opis zrobiłem zgodny z prawdą, zdjęcie sprzedawanego produktu również, a wasz katalog który z automatu łączy błędnie produktu to jest WASZ PROBLEM! 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@waldemaro00 Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja, ale jako sprzedający odpowiadasz za poprawność swojej oferty — w tym również za połączenie jej z prawidłowym produktem w Katalogu.

Swoją ofertę połączyłeś z perfumami 100 mililitrów. Jeśli sprzedajesz perfumy 50 mililitrów, to z takim produktem należało połączyć swoją ofertę. 

Jako sprzedający prywatny nie musisz przyjmować zwrotów, ale musisz rozpatrywać reklamację, nie jesteś zwolniony z tego obowiązku. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Ale pod kodem kreskowym 50 ml wyskakuje w waszym katalogu 100 ml. Zgłoszone było olaliście temat. Ten cały katalog to jest wasz wymysł i wy za błędy w nim odpowiadacie. Ja wypełniam OPIS w którym jak byk jest opisane pojemność produktu. 

zaraz znów krętacz złoży wniosek o zwrot z pok i znów mi naliczycie bezprawnie opłatę i znów będziecie zwracać. Już raz miałem z wami taką sytuację. Ja rozumiem że macie monopol na tym rynku ale co wyprawiacie ze sprzedającymi to woła o pomstę do nieba. 

już raz oddalicie gościowi pieniądze i zostawiliście produkt o wyrośli 350 zł. 

uczycie patologię 

 

kolejna sprawa która pokazuje poziom pracowników waszego portalu to odrzucenie wniosku o skasowanie komentarze który zawierał zakazane słowa! Wasz pracownik stwierdził że jest wszystko OK i nie usunie, po kolejnym moim e-mailu gdzie pokazałem screen waszego regulaminu gdzie jak był napisane jest to słowo z komentarza - usunęliście. 

naprawde ludzie nie będą za wasze błędy odpowiadać. Ja opis i zdjęcie dałem zgodne z prawdą wszystko inne to patologia waszego serwisu i katalogu 

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

W międzyczasie proponuję abyście zaznajomili się z ustawą z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów. W szczególności polecam lekturę artykułu 24. punkt 2 podpunkt 2.

Dla ułatwienia cytat z tekstu jednolitego w/w ustawy:

 

Art. 24. 1. Zakazane jest stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.
2. Przez praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów rozumie się godzące w nie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami zachowanie przedsiębiorcy, w szczególności:
2) naruszanie obowiązku udzielania konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji;

 

Źródło: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20210000275

IMO zmiana tytułu oferty na nazwę produktu z katalogu bez wiedzy i zgody sprzedawców jest ewidentnym naruszeniem w/w artykułu. Gdy sprzedawca ofertuje jakiś towar/usługę podaje m.in. jej tytuł, który z mocy prawa musi być rzetelny i prawdziwy - Allegro zmieniając ten tytuł na swój,  jednocześnie ukrywając tytuł nadany przez sprzedawcę - łamie prawo - bo nie ma żadnej gwarancji, że tytuł z katalogu produktów Allegro spełnia wymóg rzetelności i prawdziwości. Co było ewidentnie widać na podanych przeze mnie przykładach.

IMO nazwa produktu z katalogu może sobie być, ale powinno to być jednoznacznie i wyraźnie oznaczone, że jest to nazwa produktu pochodząca od Allegro, a nie od sprzedawcy. Najważniejszy jest tytuł oferty podany przez sprzedawcę i powinien on pozostać wyróżniony tak jak to było dawniej - jako pierwsza i najważniejsza informacja jaką widzi klient. Podobnie wszystkie inne parametry i nazwy pokazywane klientowi, których sprzedawca nie zatwierdził do pokazywania w swojej ofercie - w szczególności jeżeli parametry produktu uległe zmianie w ramach tzw. zgłaszania błędów katalogu. Pierwsze, najważniejsze i najlepiej widocznie powinny być parametry podane przez sprzedawcę. Parametry z katalogu powinny być oznaczone, jako pochodzące z katalogu Allegro.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@waldemaro00 a niby za co w zeszłym roku UOKiK nałożył kary na allegro w wysokości 210 mln? I olali to. Wszystkie kary na wszystkie firmy w Polsce to była kwota ok. 450 mln, więc niemalże połowę zgarnęło Allegro. Jednak są aspekty prowadzenia biznesu, w których Allegro przoduje, choć nie zawsze chce się tym chwalić.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oczywiście żadna panna już nie odpisze. Zjechał strasznie ten portal na psy z obsługą itd. 

Dla mnie to oni mogą każdemu niezadowolonemu kasę oddawać ze swoich 😉 bogatą firmą stać ich wspierać patologię 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@waldemaro00 Jak Allegro wykończy wiele firm handlujących na serwisie i zajmie ich miejsce, to wtedy takie "kwiatki" przyjdą do ich sklepu OSA. I dopiero będzie zabawa.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Niestety, tak jest z produktyzacją.

Już dawno temu pisałem, że to nie będzie działać jak należy. Obecnie - nie działa jak należy i nadal nie będzie działać. I nigdy nie będzie działać prawidłowo.

Wystawiasz towar - Allegro automatycznie zmienia Ci nazwę w katalogu - bo tak chcą.

Stąd potem różne "kwiatki". Np. wystawiam 1 filtr do wody, wystawione poprawnie, potem Allegro sobie coś zmienia i nagle w katalogu jest napisane, że to są 3 filtry do wody. Niezgodnie z opisem na aukcji. I co mam z tym zrobić?

Miałem 100 % ofert prawidłowo powiązanych z katalogiem produktów Allegro - jak weszły te wymagania.

Teraz nawet nie patrze ile jest - ciągle coś zmieniają, przerzucają, odłączają.

Przykład: kabel USB komputer - drukarka, Allegro zmieniło mi kategorię na akcesoria do telefonu. Trudno znaleźć bardziej debilne połączenie. To chyba był jakiś "stażysta", i to z działu "erotyki" - po prostu pomylił wtyczki.

Ja nie będę poprawiał katalogu produktów Allegro. Wystawiam towar zgodny z opisem, kodem EAN itp. Jak ktoś przywłaszczył sobie kod EAN do innego produktu - to nie moja sprawa. Tylko tego użytkownika i serwisu Allegro, że nie sprawdziło tego.

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ko_alka przyzwoitość nakazuje podać @waldemaro00 nawet teraz prawidłowy kod ean produktu, by na przykład, udowodnić mu mataczenie i wprowadzanie w błąd kupujących

 

jak czujesz się poszkodowany

@waldemaro00 zgłoś do uokik i inspekcji handlowej nieuczciwe praktyki rynkowe

bo jak podejrzewam nie tylko twoja oferta nie jest zgodna z katalogiem produktów i

są inni sprzedawcy w ten sposób osaczeni przez allegro

 

Wszystkim czytającym ten wątek przypominam, że regulamin allegro jest tak napisany,

że @ko_alka ma rację - za ofertę odpowiada sprzedawca

ale - jest jedno ale - allegro nie pozwala w regulaminie, na podawanie w swojej ofercie linków do katalogów na potwierdzenie prawdziwości oferty np: producentów, czy innych sklepów by utwierdzić kupującego, że sprzedawany produkt jest zgodny z opisem

 

możesz napisać także do producenta lub jego przedstawiciela w naszym kraju

 

@waldemaro00 

ja widzę różne produkty 50 i 100ml

https://allegro.pl/oferta/cartier-roadster-edt-45-100-ml-unikat-okazja-14304555786

ta oferta jest niezła - używana woda toaletowa 🙂

 

https://allegro.pl/oferta/cartier-roadster-sport-woda-toaletowa-mezczyzna-14398504687

 

 

 

 

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

Po kodzie EAN 50ml wyskakuje w katalogu 100ml.

Tej wody już nie ma w oficjalnej dystrybucji wiec nawet z ubytkiem sie sprzedają.

Tak poza tym wstawiłeś dwa różne zapachy 🙂 Zwykły i sport 🙂

 

oznacz moderatorów