anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy prowizję i opłaty za wysyłkę smart powodują że rezygnujecie z Allegro?

cdgames1
#8 Zapaleniec#

Witam. Przez wprowadzanie zmian w prowizjach, abonament który trzeba płacić co miesiąc na 50 żeby nie doliczali 1 zł za każdą wysyłkę. Dodatkowych prowizjach za  wysyłkę w smart. Miesięcznie robi się kilka set zł. płatności więcej plus oczywiście podatki ZUS, zwroty dla klientów którzy maja gdzieś zasady zwrotów i setki pomniejszych innych kosztów. Jak wiele osób chciało by przenieść wszystkie swoje aukcje z tego serwisu? Można w takich warunkach cokolwiek zarabiać czy już pogodziliście się z tym ze wszystko trzeba oddać nie zarobić nic i siedzieć cicho? Czy wszyscy tutaj nie widzą co się dzieje? 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

mikeza
#20 Guru#

Każdy biznes jest inny, więc i działania sprzedawców będą się różniły. Jeśli ktoś ma jakieś groszowe marże, to podejrzewam, że dawno już dokłada do sprzedaży na allegro, tylko tego nie widzi. Znam takich allegrowiczów - sprzedawców, którzy nie zdają sobie nawet sprawy, że są dopłaty do smart, że promowanie jest takie drogie, że są opłaty utrzymaniowe (teraz akurat mają być likwidowane). Wiele osób prowadzi tutaj biznes nie robiąc nawet prostej kalkulacji, czy jest to opłacalne 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

P_Atelier_Gifts
#7 Wielbiciel#

W moim przypadku to ostatni miesiąc na allegro, były miesiące gdzie musiałam płacić tutaj po 2/3 tyś zł, do tego ZUS i inne opłaty, niestety, ale koszty mnie, jako małą jednoosobową działalność przerosły. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cdgames1 osobiście hołubię zasadę ,, jak mam nie zarobić to wole nic nie robić ,, resztę sobie sam dopowiedz

oznacz moderatorów

cdgames1
#8 Zapaleniec#

Może drogie Allegro zrewiduje koszty prowadzenia takiej sprzedaży i np w kategorii gry obniży prowizję zamiast jeszcze podwyższać. Lepiej jest im zniechęcić żeby ludzie odchodzili z serwisu czy dać przestrzeń do rozwoju i możliwość zarabiania też użytkownikom?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cdgames1 Ty chcesz zarabiać ... masz koszty , allegro też chce zarabiać ...też ma koszty , zasady i koszty są jasne , odpowiada ? ... jeśli tak to ZAPRASZAMY  , a jak masz problem z wygenerowaniem zysku to poszukaj innych kanałów sprzedaży . Obniżenie opłat niczego nie zmieni , zmniejszy tylko zyski portalu , a dla Ciebie nic się nie zmieni BO sprzedawcy poobniżają ceny i znów będziesz miał problem z opłacalnością

oznacz moderatorów

cdgames1
#8 Zapaleniec#

Jak przestaną sprzedawać przedsiębiorcy to obniżą koszty bo nie będzie przychodów od sprzedaży. Świetna odpowiedz nic się nie da nic nie warto bo i tak będzie źle xD  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cdgames1 każdy przedsiębiorca działa według swojego plan-biznesu i Ty i ja i on  i allegro również , a czy to jest właściwa droga zweryfikuje szybko rynek .

Nie oznacza to ,że mi się podobają opłaty pobierane przez allegro , ale biorę to takie jakie jest i będę brał dopóki moja praca będzie się przekładać na  zadowalające zyski .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

dopóki ludzie kupują nic się nie zmieni 😅

oznacz moderatorów

cdgames1
#8 Zapaleniec#

Jak ludzie nie będą mieli od kogo kupować na tym serwisie to kupią na innym 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@cdgames1 Na jakim innym?

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

A dlaczego mamy rezygnować? Mamy się obrazić na Allegro bo mają podwyżki? Jak Allegro podnosi opłaty to my podnosimy ceny i nadal zarabiamy. 

oznacz moderatorów

cdgames1
#8 Zapaleniec#

Przez takie działanie napędzana jest inflacja, działanie tylko na zasadzie „niech podnoszą ile chcą prowizje my podniesiemy ceny” jest bardzo krótkowzroczne. W efekcie doprowadzi do recesji i wycofania się wielu biznesów. Nie można wiecznie udawać że problemu nie ma. Problem jest i to zagrożenie dla działania wszystkich sprzedawców w efekcie stabilności serwisu. Co z tego że podniesiecie też ceny jak prowizja jest większa i obejmie tą większa cenę? W efekcie i tak będziecie mieli mniej i zapłacicie wiekszą prowizję. Trzeba też ten towar kupić wam przedsiębiorcom wiec każdy podniesie ceny i ten od kogo Wy kupujecie

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@cdgames1 pytasz w temacie czy rezygnujemy z Allegro bo opłaty rosną to odpowiadam Ci, że nie rezygnujemy tylko działamy dalej i się dopasowujemy. 

Takich tematów jak Twój było już dziesiątki i zawsze jest to tylko narzekanie na Allegro. Skoro widzisz tu problem to może zaproponuj jakieś rozwiązanie?

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

I co da zmniejszenie prowizji? To sprzedawcy toczą wojnę cenową i zmiana prowizji i opłat Allegro niewiele tu zmieni (oczywiście uważam, że opłaty są zbyt duże). Jeżeli znany mi właściciel firmy sprzedającej sznurki cieszy się, że ma z koszyka 45 zł od 2 do 3 zeta zysku, to o czym my mówimy. A za chwilę mówi do mnie, że jego przychód ponad 300 tyś. miesięcznie to za mało na opłacenie rachunków i potrzebuje 0,5 mln, bo na Allegro są zbyt małe marże. I co robi dalej? Wprowadza nowy produkt na Allegro i od razu obniża cenę (wg niego marża 1%), aby wykosić konkurencję.

Widzę w swoim dziale takie numery: produkt X, wszyscy mają cenę ok. 120 zł brutto, produkt do swojej oferty wprowadza dobrze mi znana firma i od razu daje cenę 90 zł. i za chwilę kolejny produkt będzie sprzedawany na śladowej marży.

oznacz moderatorów

cdgames1
#8 Zapaleniec#

Widzę że tu jest walka między przedsiębiorcami a nie z opłatami serwisu. Problem porusza kwestię prowizji, opłat wysyłek, jakiś dodatkowych abonamentów. To jest clu tego tematu a w sprzedaży na wolnym rynku nie wygrywa się tylko niską ceną to nie jest najważniejsze. Jeśli umiesz coś wypromować masz jakość obsługi klient to doceni i zapłaci więcej. Chodzi o miejsce do budowania takiej firmy z coraz większymi prowizjami nie da się stworzyć stabilnie biznesu a chyba serwisowi też zależy na stałych dochodach z prowizji bo na tym zarabiają. Zamordyzm nigdy się nie opłacił bo na takich warunkach nie buduje się kapitału nie da się inwestować, zwyczajnie zniechęca się ludzi do dalszej pracy 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@cdgames1  No dobra, wszystko to ładnie napisałeś. Fakty są jednak takie jakie są. Allegro tylko podwyższa. Od 3 lipca opłaty za SMART do góry. Ty byś chciał obniżek a oni chcą podwyżek. Over

oznacz moderatorów

cdgames1
#8 Zapaleniec#

Tzn na wszystko się zgadzasz i każda zmiana  kwitujesz jedynie over. Żadnych możliwości nie widzisz, to jesteś przedsiębiorcą czy szeregowym pracownikiem? Nic nie wnosisz w dyskusję

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@cdgames1 

Nie wiem co chcesz osiągnąć tą dyskusją. Na Twoje pytanie jako temat, odpowiadam, godzę się.

Czy zarabiam? Owszem!

oznacz moderatorów

cdgames1
#8 Zapaleniec#

Rozumiem że rozmawiam z pracownikiem Allegro który broni serwisu. Przedsiębiorca który jest zadowolony z podnoszenia prowizji. Co z tego że coś tam zarabiasz? To nie jest temat tej dyskusji 

oznacz moderatorów