anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy rok to wystarczająco długi okres czasu do usunięcia zgłaszanego kilkukrotnie błędu?

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Grubo ponad rok temu pisałam tutaj o błędzie który pojawia mi się co jakiś czas podczas wystawiania ofert. Jako osoba prywatna nie mam mozliwości wystawiania faktur więc okienko do " zaptaszkowania " tekstu " wystawiam fakturę VAT " jest  NIE AKTYWNE. Tymczasem co jakiś czas po ostatecznym zatwierdzeniu aukcji do wystawienia otrzymuję komunikat:

 Niepoprawnie wypełniony formularz - Prowadząc sprzedaż na koncie zwykłym (nie zarejestrowanym jako konto firma), nie możesz deklarować opcji wystawienia faktury w warunkach oferty.

Nie korzystam z żadnych programów zewnętrznych do wystawiania, więc nikt i nic nie powinno tego powodować, a jednak. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu Dodaj proszę zrzuty ekranu przedstawiające opisaną kwestię. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Ile razy trzeba wysyłać zrzuty aby było możliwe zadziałanie? Z tego co pamiętam to za każdym razem kiedy przypominałam o problemie  ( średnio co 2 miesiące ) były  wysyłane05-05-2024.jpg

 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Witam.

Czy w bieżącym temacie dzieje się cokolwiek czy trzeba czekać następny rok? Zaczynam mieć coraz więcej aukcji których nie mogę wystawić ze względu na komunikat którego nie powinno być.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu Bardzo Cię przepraszam za brak informacji! Sprawa trafiła do naszego Działu Technicznego, jednak nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi. Wyślę wiadomość z prośbą o ponaglenie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Dziękuję. O to mi chodziło żeby nie utknęło to w pustce.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu W logach oferty 15588184380 widać, że w polu dotyczącym faktur jest zaznaczona opcja VAT.

W tej sytuacji proszę, żebyś dodał zrzuty ekranu z całego wypełnionego formularza wystawiania, tak by była widoczna sekcja z tą opcją.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Jak może być widoczna opcja z zaznaczeniem że wystawiam faktury jeżeli na załączonym niżej zrzucie wyraźnie widać że nie ma takiej opcji.

cztery_bez_atu_0-1715265180334.png

 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Jak widać sprawa znowu utknęła w martwym punkcie. Tym sposobem raczej nie będzie to rozwiązane nawet w bieżącym roku.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu Nowy zrzut dotyczy innej oferty  (15616868702) i w tym przypadku zespół techniczny nie potwierdził komunikatu o błędzie. Nie widać go również na zrzucie.

Najlepiej by było, gdybyś zrobił zrzuty całego formularza podczas próby wystawienia oferty - krok po kroku. Może to być również filmik, na którym każdy etap będzie widoczny.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Szanowna Pani.

To jest cały czas oferta którą usiłuję wystawić od jakiegoś czasu. Niestety nie mogę tego zrobić poprzez wznowienie, ( pierwszy zrzut ) ani poprzez wystaw podobną i stąd inny numer aukcji ( drugi zrzut). A dziś o godzinie 10,05 rozpoczęłam wystawianie innych aukcji. Udało mi się ich wystawić około 15 i na ostatniej totalny " zawis". Przechodzę wszystko aż do " wystaw i zaakceptuj warunki " i na tym się kończy. Od ponad 30 minut nic się nie dzieje. Klikam ten magiczny przycisk, ale nie ma żadnej reakcji poza tym że przycisk "wystaw" na chwilę zmienia kolor na szary aby po kilku sekundach wrócić do standardowego pomarańczowego. Żadnego komunikatu że coś robię nie tak, i tak już od 30 minut. 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Czy może ktoś? Coś? Przecież teraz, na ostatnim zrzucie, widać wyraźnie że Jest informacja  " nie wystawiam faktur VAT" oraz komunikat który nie przepuszcza mnie dalej.  Metodą wystaw podobną wystawiłam jedną aukcję która została zaakceptowana, a kiedy tą samą metodą chciałam wystawić następną to efekt widać na załączonym zrzucie.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Kto oznaczył że problem jest rozwiązany? Bo na pewno nie ja. Nie dawniej niż w dniu wczorajszym pozwoliłam sobie przypomnieć o tym że nic się nie dzieje a dziś patrzę że temat został " zaptaszkowany" jako rozwiązany.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

@w_kiwi

Przypomniało mi się że mam tę aukcję w szkicach. Sprawdziłam jeszcze raz i nie widzę tam zaznaczonej opcji że wystawiam faktury VAT. Nawet nie ma takiej opcji. Widzę natomiast informację że " Nie wystawiam faktur VAT" oraz komunikat że " prowadząc sprzedaż na koncie nie zarejestrowanym jako konto firma, nie możesz deklarować wystawiania faktur VAT "  Gdzie więc informatycy (?) tę deklarację widzą?

14-05-2024 oznaczniki -4380.jpg 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu żeby zespół techniczny mógł cokolwiek sprawdzić potrzebujemy konkretnych informacji i tak jak pisała Natalia najlepiej będzie jeśli zrobisz zrzuty całego formularza podczas próby wystawienia oferty - krok po kroku. Będzie jeszcze lepiej jeśli uda Ci się nagrać film pokazujący ten błąd, ale najpierw powiedz mi proszę z jakiej wersji przeglądarki Google Chrome korzystasz? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Szanowna Pani. Mam wrażenie że zamiast skupić się na usunięciu błędu to ktoś kto powinien się tym zająć zaczyna szukać dziury w całym. Jeszcze kilka postów i będziecie mnie pytali o kolor włosów i rozmiar obuwia. Do obsługi Allegro używam na ogół 2 komputerów  ( czasem nawet 4 ) i na każdym z nich jest inny program.   Zanim zgłoszę jakiś błąd to wcześniej sprawdzam go na innych urządzeniach i dziś akurat używam sprzętu na którym jest zainstalowany  FF a efekt mam taki sam jak na Chrome, co można sprawdzić na poniższym zrzucie.

17-05-2024.jpg

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Dzieje się coś, czy temat został odfajkowany na następny rok?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cztery_bez_atu Zespół techniczny zajmie się ponownie Twoim zgłoszeniem, kiedy prześlesz zrzuty ekranu z widokiem całego formularza sprzedaży lub filmik, o czym już pisałyśmy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów