anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy są szansę na wygranie sprawy z kupujący?

Client:76334187
#7 Wielbiciel#

Sprzedawałem passy do konta Steam w grze Sons Of The Forest. Dzisiaj za sprzedaż kont allegro zawiesioło mi konto i do każdego kupującego, który zgłosił problem wysłali wiadomość: Zablokowaliśmy konto Sprzedającego.
Client:**** - proszę o rozwiązanie problemu, który zgłosił Kupujący. Jeśli tak się nie stanie, po 14 dniach od zakupu, możemy zwrócić Kupującemu pieniądze z Allegro Protect. Więcej informacji w artykule. I jeden kupujący, który 19 marca zgłosił problem, że na koncie nie znajdowało się gry (ktoś ją w jakiś sposób usunął z konta, ale zostało to już naprawione) a ja wysłałem mu passy do nowego konta, na którym ta gra też się znajdowała. A dzisiaj po otrzymaniu tej wiadomości kupujący wezwał do pomocy allegro i napisał "Niestety ale te konto równierz jest dziwne, oczekuje zwrotu". Nie rozumie o co mu chodzi, wspominałem, że gra znajduje się na steam i znajduje się, pisałem, że to jest konto wieloosobowe i jest, pisałem, że passów nie można zmienić i nie można zmienić, więc nie wiem o co może mu chodzić. Dodatkowo allegro już odpowiedziało: Client:****, przykro mi że otrzymał Pan konto niezgodne z ofertą. Przez co już widzę, że allegro jest bardziej po jego stronie. Co ciekawe kupiłem za 1.99zł zwiększenie zasięgów mojej oferty a oni to ofertę skasowali ale to już inna bajka. Tak więc są jakieś szansę na wygranie tej sprawy?  Oczywiście po czekam na jego odpowiedź, ale i tak pewnie dam mu ten zwrot, bo nie chce mi się o 4zł walczyć. 

Post zadałem w celu zapytania się czy ma on rację i czy allegro poparłoby mnie czy kupującego, gdybym sprzedawał coś drożej.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

pecela
#16 Inspirator#

Piractwo komputerowe jest zabronione na Allegro. Tak więc nie dziw się, że zablokowali ci konto.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

dyrektywa ue o przeniesieniu własności oprogramowania z wirtualnego nośnika się kłania.
ue stwierdziła że odsprzedaż legalnej kopii oprogramowania z wieczystą licencją jest jak najbardziej legalna i przeniesienie własności następuje w momencie zmiany hasła i maila do konta. Więc można odsprzedać konto np steam

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@az1rael 

A czy dyrektywa pozwala na odsprzedaż jednego konta wielu osobom?  OP nie sprzedał konta, tylko odpłatnie udostępniał login i hasło do jednego konta wielu osobom. A to już jest piractwem komputerowym.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pecela na odsprzedaż nie wiem ale steam pozwala udostępniać konto steam na różnych urządzeniach ja mam na 2 laptopach i mogę lecieć z obu naraz 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Udostępnianie gier, działa trochę inaczej. Nie dajesz komuś loginu i hasła do swojego konta, tylko udostępniasz np link do danej gry (druga osoba loguje się na swoje konto). 

A i korzystanie z jednego konta na kilku swoich urządzeniach też jest legalne. Tu niestety nie wchodzą w grę te przypadki.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

u mnie są dwa konta powiązane miedzy sobą i każdy laptop korzysta z biblioteki drugiego konta drugiego kompa

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Problem jest taki, że gry na STEAM nie są własnością użytkownika. Użytkownik jest jedynie ich subskrybentem. Ot taki sprytny trik.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

no nie bo kody kupowałem np z wersją pudełkową a podłączałem potem do steam więc to są moje gry to raz dwa jak pisałem ue jasno się określiła że subskrypcję / licencję wieczystą można odsprzedać nie wiem tylko czy steam jest założony w europie jako firma czy np usa bo wtedy podchodzi pod prawo kraju gdzie firmę założono

oznacz moderatorów