anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy to OK? "Witryna prosi o zgodę na wykorzystanie Twoich danych"

MAMY ROZWIĄZANIE!
appleofsodom
#9 Pomysłodawca#

witam;

wchodzę na kompie na allegro i pojawia się komunikat "Witryna prosi o zgodę na wykorzystanie Twoich danych"; czy to jakieś oszustwo czy nie ma w tym nic groźnego?!Screenshot 2024-01-24 at 18-54-21 Sony Fh 7 w Sklep internetowy AGD i RTV - Allegro.pl.png

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34
LEW433
#21 Demiurg#

Moderacja się nie odniosła do tego, jak widzę!

oznacz moderatorów
appleofsodom
#9 Pomysłodawca#

czekamy

oznacz moderatorów
e-market24h
#7 Wielbiciel#

Mam to samo od dziś, na trzech przeglądarkach.

oznacz moderatorów
appleofsodom
#9 Pomysłodawca#

jakaś dziwna akcja, nadal jednak nie mam odpowiedzi od Allegro - czy to bezpieczne czy o co chodzi; czekamy na rozwiązanie...

oznacz moderatorów
e-market24h
#7 Wielbiciel#

Ja nie zaakceptowałem wszystkiego tylko weszlem w opcje i wyłączyłem po koleji wszystkie zgody, musiałem bo inaczej nie można się zalogować do allegro. Pewnie znów chca wyciagnąć jakieś dane i zgody i slać reklamy i chandlować danymi.

oznacz moderatorów
appleofsodom
#9 Pomysłodawca#

dokładnie zrobiłem tak samo

oznacz moderatorów
Fishing-Trips_pl
#8 Zapaleniec#

U mnie to samo na dwóch przeglądarkach. Nawet nie ma jak tego wyłączyć w szybki sposób....

oznacz moderatorów
e-market24h
#7 Wielbiciel#

a teraz takie coś:

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.
Zauważyliśmy nietypowe działanie Twojej sieci lub przeglądarki. Potrzebujemy upewnić się, że jesteś człowiekiem.
 
 
Jeśli coś nie działa prawidłowo wyślij nam wiadomość.
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@appleofsodom  dostałam już potwierdzenie od naszego zespołu bezpieczeństwa, że to na pewno nie jest nasz mechanizm, a zgoda na wykorzystywanie tych danych pochodzi od Google (jeśli korzystacie z Chrome) lub właściciela przeglądarki, z której korzystacie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
e-market24h
#7 Wielbiciel#

Na tych trzech to sprawdzilem Chrome, Firefox, Eagle i na każdej to samo.

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ - proszę Cię... To już kolejna akcja z dziwnymi komunikatami. Najpierw Avast, teraz Google... Podłączacie wtyczek od u.....a tam i z powrotem, bo chcecie jak najwięcej danych wyciągnąć... Ciekawe co na to Wasz Dział Bezpieczeństwa albo Administrator danych osobowych...

Czekaj - nabrali wody w usta i udają nieświadome egzekucji karpie wigilijne leniwie pływające w wannie tam i z powrotem...

Aby Ci ułatwić - zapytaj Waszych deweloperów, co znowu za gniot wrzucili do kodu w celu zbierania danych... Tam uzyskasz odpowiedź...

oznacz moderatorów
appleofsodom
#9 Pomysłodawca#

mocna opinia - takie czasy, wszystko jest możliwe...

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@appleofsodom @biosorcerer @e-market24h sprawdziliśmy to bardzo dokładnie także z zespołem reklamowym i było to chwilowe działanie związane z narzędziami Google używanymi na Allegro. Powiadomienia już się nie pojawiają, ale chciałabym Was uspokoić. Wszystkie zgody, które zaakceptowaliście lub tylko wyświetliły się na Waszych ekranach są zgodne z regulaminami oraz regułami korzystania z Allegro. Więcej na ten temat możecie przeczytać np. w naszej polityce cookies, ale nie powinniście mieć żadnych powodów do niepokoju. Nie zbieramy od Was i naszych użytkowników danych, których zbierać nie możemy, ponieważ tak jak wszystkie firmy działające na rynku obliguje nas do tego prawo. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
appleofsodom
#9 Pomysłodawca#

bardzo dziękuję za pomoc i wyjaśnienie sprawy 😉

oznacz moderatorów
NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Pojawiło się nawet na telefonie, "ale nie powinniście mieć żadnych powodów do niepokoju". 

Faktycznie 730 dni przechowywania plików cookie to nic takiego. Wystarczy najpierw kliknąć lewy dolny przycisk [zarządzaj opcjami], wejść w [Preferencje dotyczące dostawców] (a jest ich tylko 133 😉  ) Przescrollować wszystkich, wyłapać 53 uzasadnione interesy i odznaczyć, po czym [Potwierdź wybrane opcje] -teraz po prawej na dole, bo po lewej jest [Akceptuj wszystkie], to w nadziei, że nieuważny użytkownik kliknie tak, jak na początku, gdy omijał prawy przycisk [Zgadzam się].

Oczywiście wcześniej należało, klikając w lewą górną strzałkę aby przejść z [Preferencje dotyczące dostawców] do Preferencji dotyczących danych [Zarządzanie danymi] (np. preferencje danych geolokalizacyjnych -do 500 m) też poodhaczać co nam się nie podoba, bo nie ma jednoznaczności, czy końcowe [Potwierdź wybrane opcje] dotyczy tego samego.

Prawda, że proste 😉

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów