anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy to prawdziwy email od Allegro ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

po raz kolejny otrzymałem wiadomość od Allegro(?)  o niezapłaconym rachunku tym razem na mniejszą kwotę wraz z linkiem do wpłaty:

 

ureguluj teraz swój rachunek. Chcemy umożliwić Ci korzystanie z Allegro bez przerwy, dlatego nie zwlekaj z płatnością, by sprzedawać dalej.
Opłata za miesiąc mar 2023
Kwota płatności 19,44 zł
Termin płatności 14 kwi 2023

Dane do przelewu:

PL9712406960777700000..........

Bank Pekao S.A. O/REG. w Poznaniu
Odbiorca płatności:
Allegro sp. z o.o.
ul. Wierzbięcice 1B
61-569 Poznań

Wpłać teraz

Jeżeli Twoja wpłata nie dotrze do nas do końca tego miesiąca, pierwszego dnia kolejnego miesiąca Twoja sprzedaż zostanie zablokowana.

 

 

sprawdziłem źródło maila przy pomocy "Trace Email Address Source"   wklejając nagłówek i wyszło:

"Source:
The source host name is "smtpfarm2.allegro.pl" and the source IP address is 194.0.251.109."

Czy to jest mail od Allegro? wpłaty dokonałem w terminie za co mi Allegro podziękowało, podejrzewam że to fake mający na celu kliknięcie w link do wpłaty a może się mylę ?

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET to fałszywa wiadomość i próba wyłudzenia, bo ta wiadomość na pewno nie pochodzi od nas. Stan należności w stosunku do Allegro możesz sprawdzić w tej chwili w zakładce Rozliczenia z Allegro

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

dziękuję za potwierdzenie moich przypuszczeń niech to będzie ostrzeżeniem dla innych, którzy dostaną podobną wiadomość, która wygląda b. wiarygodnie,  przed kliknięciem na "Wpłać teraz"  sprawdźcie najpierw swoje rozrachunki z Allegro !     

oznacz moderatorów