anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w przypadku zakupu towaru przez Fundację na Fakturę VAT mogę odmówić przyjęcia zwrotu towaru.

MAMY ROZWIĄZANIE!
FHU-ARED-ZDSTER
#8 Zapaleniec#

Dzień Dobry 

Fundacja dokonała zakupu na Fakturę VAT anteny panelowe.

Po otrzymaniu zaraz wypłniono zwrot podając powód nie pasuje mi.

Czy moge odmówić przyjęcia zwrotu zgodnie z ustawą bo nie jest to ani konsument ani mikro firma z jednoosobową dzialalnością.

Bardzo peoszę o pomoc w wyjaśnieniu tej kwestii

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
mdrogeria
#21 Demiurg#

@FHU-ARED-ZDSTER możesz , ale czy na pewno chesz to zrobić ?

oznacz moderatorów
FHU-ARED-ZDSTER
#8 Zapaleniec#

Myślę że tak bo w ostatnich miesiącach jest tyle zwrotów bez przyczyny . Poza tym klient nawet nie zapytał czy zwrot przyjmiemy tylko formularz i odsyłka. Dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@FHU-ARED-ZDSTER masz rację , ale taki nasz los . Po mojemu lepiej przyjmij , ot tak dla spokojności 🤔

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli to fundacja, żeby się nie rozpętała burza, możesz nie przyjąć.😁

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@FHU-ARED-ZDSTER Nie musisz przyjmować takiego zwrotu jednak rzeczywistość na allegro jest taka, że możesz narobić sobie więcej nieprzyjemności odmawiając przyjęcia takiego zwrotu niż go przyjmując.
Ja osobiście miałem kilka takich sytuacji - generalnie przyjmuję zwroty i zapominam o sprawie.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@FHU-ARED-ZDSTER 
Fundacja nie jest osobą fizyczną.
I to jest wystarczający powód dla którego: nie przysługuje jej prawo do odstąpienia od Umowy określone w Art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta.
Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy z powołaniem się na Art. 27 przez Fundację - nie wywołuje więc żadnych skutków prawnych (np. nie zmienia się właściciel rzeczy, a Ty nie masz obowiązku (możesz ale nie musisz) przyjmować oświadczenia o rezygnacji od Kupującego).




*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
FHU-ARED-ZDSTER
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

oznacz moderatorów