anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Wasza firma wytrzymuje prowizje i koszta- lista upadających firm

NowaNet
#2 Obserwator#

Hej witam! Jako że przymierzam się do zamnięcia/zawieszenia swojej działalności, ze względu na ciężkie czasy+pomoc allegro w uzyskania jak największych kosztów dodatkowych, jestem ciekaw czy jestem w tym sam, czy też jest nas więcej? Swoją drogą ciekawa polityka allegro, pogrążyć jeszcze bardziej sprzedawcę, wydaje mi się, że to źle się skończy i dla nich, no chyba, że sam dryfuje na tej tonącej tratwie?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

czyli mamy kolejnego delikwenta , który nie może dopiąć budżetu bo.... ?

napisz coś więcej ...

oznacz moderatorów

NowaNet
#2 Obserwator#

A ok zawsze pocieszenie, że nie jestem sam. Razem raźniej.  SPadek zainteresowania towarem, dodatkowo wzrosły koszta prowizji, plus prowizje za promowaną, plus większy ZUS, trzeba mieć niezły obrót by to wszystko wychodziło na plus. Szkoda mi bo 12 lat pracy właśnie ma się ku końcowi. Żałuję że allegro zamiast pomóc bo czasy cięższe to chcą jeszcze dodatkowo obciążyć, wydaje mi się, że to miecz obusieczny i oberwą z nawiązką. Ja za sprzedaż urządzenia za +- 2 tyś. płacę około 60-70 zł samej prowizji a jak promowana to jeszcze kolejne 40zł. Ile trzeba mieć marży na towarze by wyjść na plus

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@NowaNet 60-70 zł prowizji od 2000 to ile wychodzi w % . Mnie allegro łupi przeciętnie 15% , a nie promuję , jakoś sobie nie narzekam .

oznacz moderatorów

NowaNet
#2 Obserwator#

Wsółczuję, jak Ty w takim razie dajesz radę? U mnie niestety nie ma tyle marży by to się opłacało, ciekawie mam w sekcji monety kolekcjonerskie, wartość sprzedanego produktu 130zł prowizja 11zł, ja niestety jestem zmuszony powiedzieć dość. I tak moja kategoria w której działam-elektronika-komputery- wydaje mi się iż będzie dłuższy czas cierpiała- więc nie chcę ryzykować zatowarowaniem i trzymaniem w magazynie sprzętu na którego nie będzie klienta.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@NowaNet hmm. .. przecież wszyscy jedziemy na tym samym wózku  , płacimy te same prowizje / branża - kategoria  / . Przeanalizuj gdzieś musisz popełniać błąd .

Za drogo kupujesz za tanio sprzedajesz zbyt duże koszty, może ogólnie nie ten towar , nie masz siły przebicia . Tu nikt Ci nie pomoże , sam musisz znaleźć dziurę przez , którą Ci dudki uciekają .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ja od 2 tysi mam 200 zł prowizji a jakbym wyróżniał to pewnie bym zatonął. 

oznacz moderatorów

wulkanizacja777
#1 Nowicjusz#

Ja od 100zl mam 18zl. Oszaleli prawie 20% do allegro 23% vatu i 12% dochodowki. 

oznacz moderatorów

Topgadget
#9 Pomysłodawca#

Jak chcesz sprzedawać na Allegro to tylko marża 200%. Czyli kupujesz coś za 20 zł, sprzedajesz za 60 zł. ( 20 zł produkt, 20 zł dla Allegro, 20 zł dla Ciebie ) Nie sprzedawaj produktów poniżej 20 zł. Nigdy nie walcz z konkurencją o cenę ! Lepiej jest zapłacić większą prowizję dla serwisu i sprzedawać. Pamiętaj na sprzedanej jednej rzeczy musisz mieć na czysto min. 5 zł i będzie dobrze. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

U mnie to już też nawet nie wiedzą jak to ugryźć, bo sprzedają w kilku kategoriach ze zmienną prowizją i trzeba marnować czas na kalkulowanie i doliczanie prowizji do towaru w taki sposób, żeby zysk przekraczał 50% tego, co zabiera Allegro - jeżeli chce się trzymać "w miarę" konkurencyjną cenę i liczyć na jakąś sprzedaż.

Tutaj w sklepie sprzedają w kategoriach 6% prowizji oraz 10%, więc, żeby zysk podzielić w taki sposób, że dla sklepu idzie 70%, dla Allegro 30%, to w kategoriach 6% ustalają marżę 26%, dla kategorii 10%+ ustalają 33%+ marży, wtedy zysk trzyma się mniej więcej na poziomie 60-70% - oczywiście licząc już kosztów nadania Smart, bo ciężko jest to wyliczyć ze względu na ogromną ilość przeróżnych konfiguracji koszyka. Końcowo po smarcie wyjdzie mocne 60% zysku w kieszeni

Dla przykładu weźmy jakiś przykład ze smartem, cena netto 21,80 zł (vat23), co przy marży 33% zasugeruje nam wystawienie przedmiotu w cenie 40zł, akurat na smart (kategoria 10% prowizji):

  • zysk net: 10,72 zł
  • Allegro zabierze 4 zł, + nadanie Smart 0,99 zł (lub 1,99 kurier) - przedpłata
  • zostaje nam: 5,73 zł
  • w najgorszym przypadku zysk w takiej transakcji wyniesie 53% dla sklepu

Zrzutka z Subiekta:

DarkStoorM_0-1653666960392.png

Gdzieś pominąłem vat, chyba przy prowizji, więc najprawdopodobniej Allegro zabiera 4,06 zł, nie 4,99 zł, już nawet mi się nie chce tego liczyć 😄

 

To oczywiście jest najgorszy przypadek dla pojedynczego przedmiotu, a że możliwych konfiguracji koszyka mogą być tysiące, to średnio zyski wynoszą około 65%, ale znów - wszystko zależy od branży, jaki towar sprzedajemy, na jakim Vacie, w jakiej ilości, jaka jest prowizja minimalna, tego jest od groma.

U mnie po prostu dali sobie spokój z kalkulowaniem, stała marża 26% w kategorii 6% prowizji, 33% lub 35% w kategoriach 10%-11%

Powyższe przeliczenia będą się różnić w każdej firmie, więc to jeden z setek przykładów.

Generalnie, to opłaca się jak nie masz jakiejś dużej konkurencji, ale to było chyba z 10 lat temu 🙂 jest o tyle gorzej, że Allegro pcha teraz na siłę kupującym oferty sponsorowane w każdej ofercie, co utrudnia dobieranie do smarta i mieszają wszystkim w głowie. Chcieli dobrze, ale jak zwykle jest jeszcze gorzej 😉

Chyba, że inwestujesz w ogrom towaru z dużym rabatem i zarobisz nawet przy konkurencyjnej cenie.

oznacz moderatorów