anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Da sie wystawić 1 przedmiot na 2 kontach

MAMY ROZWIĄZANIE!
FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

Witam

Czy jest możliwość wystawienia 1 przedmiotu na 2 kontach Ale robiąc tylko 1 raz aukcje i jakoś ją zapisując albo kopiując żebym na 2 koncie nie musiał jeszcze raz tworzyć całej aukcji ?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
pinsplash
#21 Demiurg#

@FHU_IBAG  Nie. Możesz zrobić manualnie Copy-paste opisu ale aukcji jako takiej nie przeniesiesz pomiędzy kontami.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Można przenosić aukcję pomiędzy kontami z całą jej zawartością, zdjęciami itp. 2 minuty i masz kopię aukcji na drugim koncie.

oznacz moderatorów
FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

Chodzi o to ze mam na innym Koncie 60 aukcji i chciał bym te same aukcje mieć na nowym końcie czy muszę je pisac od początku czy jest na to jakaś metoda 

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Bez najmniejszego problemu da się to zrobić. Kilka kliknięć i po sprawie. Nieważne ile masz aukcji. Przenosisz hurtem 50,100,200 nie ważne ile. Przeniesiona aukcja pojawia się na drugim koncie w takiej postaci jak na pierwszym. Z fotkami i całą resztą. Nawet tytuł jest ten sam. Nie wiem tylko czy cennik dostawy się przenosi ale to najmniejszy problem stworzyć cennik na drugim koncie.

oznacz moderatorów
FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

Podpowiesz w jaki sposób?

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Nie ma sprawy. Jest kilka narzędzi ( są opłaty miesięczne ale 30 dni to z reguły za darmo na przetestowanie) Ja osobiście używam programu, który rozpoczyna się od słowa easy. Nie wiem czy można tu podawać jakieś konkretne nazwy więc wpisz po prostu w google frazę  "przenoszenie aukcji pomiędzy kontami easy"  Nazwa programu od razu na samej górze 🙂   Przenoszenie to tylko jedna z funkcji tego narzędzia. Mi miesiąc darmowej wersji wystarczył w zupełności. Potem jakaś drobna opłata. Przenoszenie 60 czy 100 aukcji ręcznie wraz z fotkami - raczej sobie nie wyobrażam bez takiego narzędzia. Masakra jakaś by była 🙂

oznacz moderatorów
FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

Ale po upływie tego okresu darmowego aukcje nie znikną albo coś w ten sposób i 2 pytanie trzeba tam się logować podając dane z allegro login i hasło??

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Program służy tylko temu aby zaimportować aukcje z jednego konta na drugie. Cykl życia narzędzie nie ma tu znaczenia. Zaimportowane aukcje są na koncie allegro i tam są wystawione/zapisane a nie w programie.

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Tak. Należy się zalogować i powiązać konto z kontem allegro. Inaczej program nie zaimportuje aukcji z konta X by móc je skopiować na konto Y. Musisz powiązać konta choćby tak jak robisz to w magagerze przesyłek Inpost czy w Elektronicznym nadawcy. W tych przypadkach musisz wskazać konto allegro z którego mają się importować zamówienia. Bez integracji tego typu narzędzia nie są w stanie zadziałać. Innym narzędziem do przenoszenia aukcji jest też chociażby program, który rozpoczyna się od słowa Base  To narzędzie wykorzystywane przez sprzedawców do zarządzania całą sprzedażą allegro ( wskazany wcześniej przeze mnie program zresztą też) Przenoszenie aukcji to tylko jedna z funkcji takich kombajnów.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Hm, przyuważyłem, że allegro również udostępniło zmianę konta bez konieczności  przelogowania i opcja Wystaw Podobną też umożliwia przeniesienie oferty, tylko nie jestem pewien czy to jedna z funkcji abonamentu, nie mogę tego wyszukać 😄

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

W tej kwestii się nie wypowiem 🙂 Używam swojego narzędzia, które mam na tyle opanowane, że nawet jeśli jest jakaś inna metoda to raczej póki co z niej nie skorzystam 🙂

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Dobrze, że przynajmniej udostępniają RESTa. Własne narzędzia to chyba jedyne wyjście, żeby szybko i sprawnie wykonać akcje, na które allegro nie pozwala 😉

Ach, zapomniałem, dla nich ważniejsze jest usuwanie najprzydatniejszych funkcji. W sumie dobrze, dzięki temu mam własne narzędzie z produktyzacją, które przynajmniej działa... minusem są tylko ciągłe zmiany, których nie chce mi się ciągle implementować, więc chyba się przesiądę na BaseLinker 😄

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Dla mnie Base... to za duży kombajn. Easy... używam tylko do kopiowania aukcji z konta na konto. Do ogarnięcia całego allegro w zupełności wystarczał wbudowany Manager Sprzedaży. Niestety na nowych kontach już nie działa a zniknie zupełnie coś takiego jak zakładka TRANSAKCJE. Dzięki temu grupowałem sobie zamówienia ( jedne do wysyłki w poniedziałek, inne we wtorek itp itd.) Wysyłałem powiadomienia klientom. Jak to zniknie to pozostaje przesiąść się na stałe na jakąś zewnętrzną platformę pokroju Easy lub Base lub czekać aż allegro stworzy coś swojego i będzie to dobrze działać. Tak na marginesie - sprzedawcy płacą taką forsę za możliwość sprzedaży a muszą jeszcze płacić gdzieś abonamenty bo serwis nie zapewnia zwykłego, prostego narzędzia do zarządzania sprzedażą. Chcę poprzenosić aukcję z konta na konto to nie mogę. Muszę korzystać z czegoś innego. Mam 5 przewoźników i korzystam z 5-ciu ich stron aby importować zamówienia. Korzystam z 2 dodatkowych narzędzi zewnętrznych typu Easy aby ogarnąć jakoś to wszystko. Allegro + 7 zewnętrznych narzędzi. Nie można tego wszystkiego umieścić w jednym miejscu?  Aaaa korzystam też z kolejnego narzędzie jakim jest zwykły notes papierowy aby ogarnąć zakładkę ZWROTY. Przecież tam nie widać komu się oddało pieniądze a kto jeszcze czeka. Nie można nawet podejrzeć czy dana paczka już do nas została odesłana... Czy to tak trudne aby obok przy nazwisku pojawił się jakiś znacznik po zwrocie wpłaty kupującemu? Bez tego jak ktoś ma np. 20 zwrotów tygodniowo to za każdym razem musi otwierać wszystkie zwroty i patrzeć czy już wpłata zwrócona czy jeszcze nie. Nie mówiąc już o tym, że jak ktoś pracuje zdalnie ( obsługuje firmowe allegro) to musi codziennie dzwonić do firmy i pytać ile zwrotów przyszło i od kogo są. Gdyby nadane przez klientów paczki miały widoczne numery przewozowe to by każdy mógł sobie sam to sprawdzić. Póki co jak klient zgłosi zwrot to nie wiemy kiedy nadał / nada przesyłkę o jej numerze nie wspomnę. 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

> zniknie zupełnie coś takiego jak zakładka TRANSAKCJE

To jest ogromny problem, jest to jedyna funkcja, dla której korzystałem z abonamentu allegro. Powiadomienia, grupowanie transakcji, przejrzystość, alerty i wlele innych. To wszystko zniknie, a w zamian będzie jakieś kulawe narzędzie, w którym brakuje funkcji - allegro i tak ich nie wprowadzi. Już wolę od października płacić bardziej solidnej firmie za zarządzanie sprzedażą.

Masz rację, płacąc tak ogromne prowizje raczej powinno się oczekiwać od allegro narzędzi, które zastąpią wszystkie inne serwisy. Lepszym rozwiązaniem już by było, gdyby swój czas i nasze pieniądze poświęcili na wewnętrzne integracje z przewoźnikami, żebym nie musiał logować się na 5 różnych stron, żeby obsługiwać wysyłki.

Chcę wysłać paczkę InPost. OK, wchodzę w transakcję, klikam wygeneruj i opłać przesyłkę bezpośrednio na allegro i drukuję. Ale takie rzeczy, to raczej nie tutaj.

> przenoszenie aukcji

Nie wiem, może allegro nie uważa tego za istotne, ale jest wiele sytuacji, kiedy sprzedający rozdzialają towar pomiędzy innymi kontami, więc masowo przenieść ofert nie można, a ich wystawianie z pliku to jakiś koszmar, a raczej narzędzie napisane w jeden dzień, wdrożone na szybkiego bez testowania...

> korzystam też z kolejnego narzędzie jakim jest zwykły notes papierowy aby ogarnąć zakładkę ZWROTY

Zwroty, to już w ogóle inna bajka. Muszę sam marnować czas na to, żeby skojarzyć zwrot z paczką. Nie ma numeru nadania, w paczce bardzo często brakuje jakichkolwiek danych, a nawet zdarzają się paczki nadane w taki sposób, że zwrotka nadana jest w jakimś POKu, list przewozowy naklejony na pierwszy, że po odklejeniu nie ma możliwości sprawdzenia kupującego, przez co trzeba dzwonić po tych, co kupili dany produkt.

Na szczęście jest excel z google docs, żeby jakoś częściowo mnie wyręczył w tym całym bajzlu z szybszym sprawdzaniem, czy zwróciłem wpłatę... To samo z resztą z reklamacjami. No i do tego zwroty prowizji, których nigdy nie będą zwracać automatycznie.

Cóż, od 2 października wiele się zmieni... przynajmniej zewnętrzne serwisy będą zarabiać więcej.

oznacz moderatorów
FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

A da się tą apke pobrać na telefon i robić to na telefonie czy tylko na pc ??

oznacz moderatorów
FHU_IBAG
#9 Pomysłodawca#

Czy to w ogóle nie apka tylko strona xD ?

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

FHU_IBAG To jest program do pobrania i instalowany na komputerze. Nawet gdyby była apka to nie sądzę, że tak poważne zadania warto by było na niej robić patrząc w tak mały ekran 🙂

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

DarkStoorM I jak widać nie jestem sam. Pewnie znajdzie się kilka tysięcy, kilkadziesiąt, którzy myślą tak samo. Korzystamy z serwisu a musimy za każdym razem tak naprawdę korzystać z kilku innych aby to ogarnąć. DPD - loguje się i importuję. Za chwilę INPOST - to samo. Moment , jest zamówienie na pocztex. Kolejne logowanie. Trzeba pogrupować aukcję - kolejne logowanie. Muszę skopiować aukcję na drugie konto - kolejne logowanie na znów inną stronę. Oj wpadło zamówienie na RUCH. Kolejne logowanie. Kolejne hasła, ich zmiany bo tracą ważność itp itd. Wpadły 3 zwroty. Otwieram wspomniany notes. Notuję. Masakra. Tak potężny serwis z tak ogromnym kapitałem, otwarty i żyjący ze sprzedawców a nie potrafiący im zapewnić prostych narzędzie a di tego usuwa zakładkę TRANSAKCJE , najważniejszą zakładkę w mega ubogim ale wciąż przydatnym narzędziu. To jest tak samo jakby w PhotoShop obrabiać fotkę ale trzeba by było użyć zewnętrznego programu aby zapisać tą fotkę jako np. PSD. No proszę wybaczyć. Korzystając z takiego narzędzie wymaga się tego aby opcja zapisu w PSD była normalnie dostępna. I jest. Bo Photoshop to dobre narzędzie i pomyśleli o wszystkim. Ja muszę korzystać z 7 zewnętrznych serwisów i z notesu papierowego by ogarnąć zakładkę ZWROTY. Rewelka. Dobrze, że net jako tako szybki bo otwierając na raz 7 zakładek ledwo by to działało. 🙂 🙂 🙂 

oznacz moderatorów
kusmirekjpk
#1 Nowicjusz#

Witam potrzebuję przenieść aukcje z jednego konta allegro(nie firmowe) na drugie(firmowe) maja inne loginy. Chodzi o około 3000 aukcji. Może ktoś może pomóc jak to zrobić?

oznacz moderatorów