anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro pozwala na sprzedaż bez polskiego nr telefonu?

JUSMAG_com
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry, 

Proszę o informację kiedy problem zamówień bez polskiego nr telefonu zostanie rozwiązany ?

Sytuacja ma miejsce od ponad roku , Allegro daje możliwość zakupu, natomiast sprzedający nie może zrealizować zamówienia. Za każdym razem zgłaszam konsultantowi problem z prośbą o uniemożliwienia zakończenia zamówienia przez kupującego i zawsze słyszę że zostanie zgłoszone do działu technicznego, Allegro wprowadza wciąż nowy rzeczy i coś naprawia i poprawia, dlaczego nie zajmie się takimi problemami które mogą pomóc sprzedającym?

Allegro pozwoliło klientowi kupić, a sprzedający nie ma możliwości zrealizować zamówienia. Kto jest ten zły? - sprzedający bo nie sprzedał tylko musiał anulować zamówienie. Allegro proponuje wykluczenie zamówienia z oceny ale już nie usunie negatywnego komentarza, czy to jest w porządku ?

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@JUSMAG_com Cześć. 🙂 Dziękuję za tę wiadomość. Zdajemy sobie sprawę z tych trudności i wciąż szukamy złotego środka. Problematyczne jest to, że niektórzy przewoźnicy przepuszczają zagraniczne numery telefonów, a inni nie.

Z uwagi na sytuacje, kiedy zamówienie mogłoby zostać przeprocesowane z zagranicznym numerem telefonu, nie chcemy wyłączać w formularzu Dostawy i płatności możliwości wprowadzenia zagranicznego numeru telefonu. Są przypadki, że klienci nie mają polskiego numeru lub nie chcą go podawać i w związku z tym nie chcemy ograniczać zakupów takim osobom. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka Poczta OwP również nie przepuszcza tel. stacjonarnych  ,a allegro od lat  to w PIIIP****

oznacz moderatorów

JUSMAG_com
#9 Pomysłodawca#

Sytuacja o której piszę pojawia się w inpost, musi być jakaś możliwość zablokowania takiej sprzedaży jeżeli ja mam zablokowaną możliwość nadania. Nie chcecie jak Pani pisze "ograniczać zakupów takim osobom" ale to robicie, tylko "rękoma" sprzedających bo ja nie mogę zrealizować zamówienia. 

Niestety wygląda to tak że Allegro pozwala a sprzedający nie sprzedaje.

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

już kiedyś poruszałem sprawę wpisywania błędnych danych nie tylko telefonu  , klient wpisuje błędne dane a  przy generowaniu listu blokuje to u nas ,chodzi o wysyłki DPD .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ko_alka

Już kilkukrotnie to pisałem na forum i napiszę kolejny raz.

63 lata temu ludzie wylądowali na księżycu korzystając z komputera o mocy obliczeniowej kalkulatora oraz ręcznie programowanych pamięciach.

W 2024 roku przy tak zaawansowanych możliwościach programowania i rozwiniętej technologii allegro nie może wprowadzić (jakże banalnej) zmiany w systemie która uniemożliwi podawanie zagranicznego numeru telefonu który nie może zostać przeprocesowany przez przewoźnika.

Usprawiedliwienie tego to w ogóle hit...
"Są przypadki, że klienci nie mają polskiego numeru lub nie chcą go podawać i w związku z tym nie chcemy ograniczać zakupów takim osobom. "

Skoro nie mają polskiego numeru lub nie chcą go podawać to jest równoznaczne z tym, że nie mogą dokonać zakupu skoro bez tego nie ma możliwości nadania paczki.

Nikt im nic nie ogranicza - sami sobie ograniczają.

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

Allegro  jakby miało na tym zarobek to by to usprawniło , to tak jak wklejana fv w panel a i tak klient pisze ze jej nie ma i zakłada dyskusje .Wystarczyło by za każdym wklejeniem fv wysłać ją w wiadomości do klienta i problemu nie ma .

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

otóż to.

To tak jka niekliknięcie zapoznania się z regulaminem sklepu internetowego czy prawa do odstąpienia w 14 dni. Nie klikniesz - nie możesz kupować. 

 

oznacz moderatorów

semiramida19
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem i bardzo się dziwię allegro, że nic z tym nie robi. Masz rację, żeby nie oberwało allegro to obrywa sprzedający. 

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Ale jak to mają ograniczyć kupującemu kupowanie na allegro toż to nie do pomyślenia. Ludzie polecieli w kosmos to i sprzedawca sobie poradzi 😂

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

No nie zrobi. Pieniądze się muszą zgadzać. 

oznacz moderatorów