anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro usunęło wszystkie moje ogłoszenia ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
fari1975
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Witam.

Po raz kolejny firma Allegro usunęła wszystkie moje ogłoszenia z opcją licytacji. Uprzejmie proszę o podanie powodu takiego postępowania. 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fari1975 Nie widzę na Twoim koncie usuniętych w ostatnim czasie ogłoszeń. Podaj proszę numer przykłądowej oferty, o którą chodzi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

Kiedy patrzę na Mój Asortyment to widzę ogłoszenia które dzisiaj wznowiłem i jedno z opcją wyłącznie kup teraz które jest od dawna. Wszystkie inne ogłoszenia z opcją kup teraz i licytuj zakończyły się do 2 lipca i na pewno miały zaznaczoną opcję wznawiania a ja ich nie zakończyłem.

Oto numery niektórych zakończonych ogłoszeń.5903111491093 . 5905279869202 . 13930795664 .

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@fari1975 Może w tych ogłoszeniach które się zakończyły i nie wznowiły w trakcie ich trwania była zmiana np. prowizji. Sprawdź sobie czy allegro nie robiło jakiś "udoskonaleń" w kategorii jakiej wystawiasz , bo jak były zmiany to raczej samemu musisz wznowić ponownie zmieniając to co jest wymagane.

oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

Czas by się zgadzał. Od 3.07. od kiedy nie wznowiły się ogłoszenia weszły zmiany w regulaminie ale nie dotyczyły one kategorii w jakiej wystawiałem. Tak mi się wydaje.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fari1975 Czy na pewno podajesz poprawne numery? Udało mi się dotrzeć tylko do ostatniej wskazanej oferty. Najprawdopodobniej jest tak, jak napisał @kolekcjoner608. Sprawdź to proszę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

Przepraszam. Zamiast nr. oferty podałem EAN. Oto podaję  kilka nowych numerów. 13938400624 . 13938084178 . 13930402266 . Czy to możliwe abym musiał w każdej z kilkuset aukcji które zniknęły coś zmieniać ( i jeśli tak to co ?) i wstawiać je na nowo ?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fari1975 Tak, jest to możliwe, jeśli nie zaakceptowałeś zmian w cenniku. Informacja na ten temat znajduje się w formularzu sprzedaży:

nat_not_0-1688555433636.png

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

We wszystkich ogłoszeniach miałem zaznaczone pole Automatycznego wznawiania oferty. Proszę powiedzieć co sprawiło że wszystkie ogłoszenia stały się zakończone.

oznacz moderatorów
_fashiOn_lOve_
#9 Pomysłodawca#

mam to samo. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@_fashiOn_lOve_ Jak nie widzisz to mogą przyczyną być ciasteczka, wyczyść je.

oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

To wiem co czujesz. Skoro mój przypadek nie jest odosobniony to może ktoś się tym problemem zajmie. Poprzednim razem w podobnej sytuacji musiałem ponad 800 ogłoszeń wstawiać na nowo. Mam nadzieję że teraz będzie inaczej. 

oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

Ok. Jeżeli dobrze rozumiem to aby moje ogłoszenia były znowu widoczne to każde ogłoszenie powinienem edytować czyli zaznaczyć kwadracik przy wpisie żeby aukcję mi wznawiało. Kwadracik ten zaznaczyłem tworząc aukcję. Mam wrażenie że trochę delikatnie mówiąc was poj *** ło. Mam znowu klikać kilkaset razy w jakiś cholerny kwadracik? Jak co chwilę będziecie coś zmieniać to co chwilę trzeba będzie coś edytować w ogłoszeniach? Nie wystarcza jednorazowa akceptacja regulaminu i całego tego bajzlu ? Czy można za jednym zamachem edytować wszystkie ogłoszenia ? Kur ** chyba cofamy się w rozwoju na tej platformie.

oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#
Znalazłem odpowiedź na swoje pytanie.
"Jak zaakceptować nowy cennik
  • W trwających ofertach: otwórz ofertę w trybie edycji i kliknij [wystaw i zaakceptuj warunki].
  • W zakończonych ofertach:
    • pojedynczo – przejdź do zakładki Mój asortyment, wybierz ofertę ze statusem zakończona, otwórz ją w trybie edycji i kliknij [wystaw i zaakceptuj warunki]
    • grupowo – przejdź do zakładki Mój asortyment, wybierz oferty ze statusem zakończona, zaznacz je i kliknij [wznów] na pasku z opcjami grupowego zarządzania."
    • Przy ilości ponad 800 ogłoszeń które chcę wznowić to jest ponad 80 kliknięć i innych czynności dodatkowych. pozwolę sobie zacytować dwa fragmenty swojej poprzedniej wypowiedzi "Nie wystarcza jednorazowa akceptacja regulaminu i całego tego bajzlu ? ... Kur ** chyba cofamy się w rozwoju na tej platformie".
oznacz moderatorów
_fashiOn_lOve_
#9 Pomysłodawca#

Tutaj nie jest winien żaden cennik. Poprostu jest jaki problem na Allegro. Jedyne co możemy to czekać aż naprawią. 

oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

Być może masz rację. Jednak doświadczenie nauczyło mnie nie darzyć tej firmy zaufaniem i wiarą w to że coś naprawią. Poprzednim razem jak wypierniczyli mi podobno ze "względów bezpieczeństwa" (koń by się uśmiał) kilkaset aukcji bez możliwości ich wznowienia to na osłodę od moderatora usłyszałem mocno wymuszone "przepraszam".

oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

Sytuacja się powtarza. Znowu kilkaset ogłoszeń nie wznowionych. Niech mi pani to wytłumaczy proszę. Posiadam ileś ogłoszeń na allegro zwykłym, każda posiada opcję kup teraz i licytację oraz każda miała w momencie wystawiania zaznaczone automatyczne wznawianie jeśli nie zostanie sprzedana. Po stworzeniu ogłoszenia klikam w przycisk z napisem "WYSTAW I ZAAKCEPTUJ WARUNKI" Samo uczestnictwo w kupnie i sprzedaży na zdrowy rozum wiąże się z akceptacją wszystkiego czego sobie życzycie. Dla czego ogłoszenia nie wznawiają się po jakimś czasie ? Czy jedynym wyjściem z sytuacji jaka u mnie zaistniała to wznowienie za każdym razem każdego ogłoszenia (kilkaset ogłoszeń) pojedynczo? Czy nie możecie zrobić tak abym ja i pewnie inni wystawiający nie siedzieli godzinami przy kompie by co 5 miesięcy wznawiać aktualne ogłoszenia.

oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Sytuacja się powtórzyła. Zadałem już dziś pytanie ale chciałbym jeszcze raz zwrócić waszą uwagę bo zależy mi na odpowiedzi.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@fari1975 w zakładce Mój asortyment, nie masz dostępnego po lewej stronie przycisku "zaznacz wszystkie"?

Zrzut ekranu 2024-02-29 o 18.39.01.png

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
fari1975
#10 Popularyzator#

Owszem. Jest ten przycisk ale jak pani zapewne wie działa to tylko przez chwilę. Nie dalej jak kilka miesięcy temu wznawiałem wszystkie swoje ogłoszenia z tego samego powodu co teraz. Ograniczenie do 120 pozycji również spowalnia procedurę wznawiania. I najważniejsze moje pytanie. Jeśli raz wystawiłem przedmiot na sprzedaż i wyraziłem zgodę na wszystko to po co muszę ponownie wyrażać zgodę? Przecież to jest logiczne że jestem tu bo się godzę na warunki a Jak coś mi się nie spodoba to zrezygnuję z bycia tu. Ile razy muszę to akceptować i po co tyle razy? 

oznacz moderatorów