anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego miałam wydłużony czas dostawy w ofertach?

diegoaragon
#10 Popularyzator#

Zastanawiałam się, dlaczego wczoraj wieczorem (poniedziałek) tak mało zamówień spłynęło z Allegro.

A TU TAKA NIESPODZIANKA - Allegro bezpodstawnie wydłużyło czas dostawy - do pracy przewoźnika dodało 1 dzień i klienci szerokim łukiem omijali moje oferty!

Zrzut ekranu 2024-03-19 104255.pngZrzut ekranu 2024-03-19 104430.png

Wydłużenie czasu dostawy było od godziny 20 (dostawa na piątek), zakup z godziny 19 ma jeszcze przewidywany czas dostawy na czwartek! 

 

Zrzut ekranu 2024-03-19 104701.png

 

Przecież wpływ na predykcję ma:
- rzeczywiste (historyczne i aktualne) dane dotyczące tego terminowości wysyłania paczek - u mnie 100%
- rzeczywiste (historyczne i aktualne) dane dotyczące tego, ile czasu przewoźnik potrzebuje na dostarczenie - u mnie 98% paczek dociera na dzień roboczy po nadaniu (statystykę psuje Allegro One)
- deklarowany przez przewoźników czas przewozu - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.(brak informacji o wydłużonym czasie dostawy dla np. Inpost)

---

Kinga

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@Health___Beauty jeżeli w ofercie jest podany czas wysyłki na 2 dni to jest dokładnie tak jak rozpisałam, pod warunkiem, że dla tej szybkości wysyłki nie wyśle się zamówień szybciej, wtedy predykcja rozjeżdża się 😥

Dla wysyłki 2 dni i więcej nie ustawia się granicznej godziny zakupu.

Na temat wysyłki natychmiast i 24h nie wypowiadam się, bo ja z niej nie korzystam i nie mam wyrobionego zdania.

---

Kinga

 

 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@diegoaragon  Ja mam większość ofert 24h z wysyłką tego samego dnia i część z wysyłką 2 dni. I te z 2-dniowym terminem wysyłki pokazuje nieprawidłowo. Tzn. Może prawidłowo wg logiki algorytmów Allegro ale nieprawidłowo wg realnych czasów dostawy. 

oznacz moderatorów

KriKen_73
#9 Pomysłodawca#

I mamy tak. Realnie i na teraz. Czas wysyłki "natychmiast" co to oznacza z punktu widzenia np dostaw inpost? rano (sobota) paczka w paczkomacie,  na 99,99% zostanie wyjęta i wyruszy w drogę (z doświadczenia :)) czyli u kupującego w poniedziałek. Jeśli kurier? nadanie w poniedziałek rano (nie z mojej winy nikt za darmo w mojej miejscowości nie zjawi się w sobotę) czyli? Również z DOŚWIADZCENIA paczka we wtorek u kupującego. Dlaczego mam dostawa w środę? No myślę i myślę......i kojarzę, że pozostały rodzaj przesyłek nie dociera tak szybko:) chyba o to chodzi:)  

oznacz moderatorów

KriKen_73
#9 Pomysłodawca#

Ale.....reasumując.....całe to nasze pisanie ....i tak nic nie da:) Pozdrawiam wszystkich uczestników wątku i cóż.....czekamy na lepsze czasy:) dobrej nocy:)

oznacz moderatorów