anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego moje konto nie zostało odblokowane?

biotina_pl
#9 Pomysłodawca#

Podejrzewam wyłudzenie pieniędzy przez konsultanta .

Czy miał ktoś może taką sytuację i może coś podpowiedzieć, gdyż poważnie boję się że padłem ofiarą wyłudzenia .

Sprawa była związana z blokowaniem konta. Jeden z konsultantów niejaki specjalista Artur prowadził temat i trwało to ok trzy miesiące. Podejrzewam, że to mogła być strategia celowego przedłużania. Mimo, że dług nie należał do mnie w końcu stanąłem pod ścianą i przyjąłem warunki proponowane przez owego konsultanta niby w imieniu Allegro.

Jako, że spłacałem pieniądze za kogoś kazał mi przelać na rzekome subkonto. Pieniądze przelałem wysłałem nawet potwierdzenie przelewu już tydzień temu, konta nadal zblokowane a z konsultantem mimo moich e-maili kontakt całkowicie się urwał.

Boję się, że to nie było subkonto Allegro tylko jakieś jego prywatne a sprawa specjalnie przeciągana.

Podobną sytuację miałem dwa lata temu przy zakupie na **piiip**. Tylko na dużo mniejsze pieniądze. Sprawę zgłosiłem do prokuratury tego samego dnia, oszusta nie złapali ale chociaż pieniędzy nie dostał.

I teraz nie wiem czy zgłaszać do prokuratury fakt wyłudzenia bo konsultant pewnie już nie pracuje w Allegro ? Prawnik mi radzi żebym się nie wahał bo im szybciej tym większa szansa odzyskania pieniędzy. Może ktoś miał podobne doświadczenia i coś podpowie ? Bo przecież w Allegro nawet nie ma z kim rozmawiać e-maile piszę i nawet nie wiem czy dochodzą czy nie .

Sytuacja wydaje się pilna więc z góry dziękuję za każdą pomoc.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@biotina_pl Najpierw napisz do przełożonego tego pracownika tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt#subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b i poproś o wyjaśnienie sprawy. Otrzymasz odpowiedź, czy podany nr konta był prawidłowy i czy pieniądze trafiły tak, gdzie powinny trafić. 

oznacz moderatorów

biotina_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za zainteresowanie i podpowiedź tylko nie wiem jak zdobyć kontakt do takiego przełożonego bo ten link powyżej to znów na ogólny kontakt i pewnie tam nie trafi. W sumie jak wysyłałem e-maile to robiłem odpowiedz ale tam temat też był ogólnie na kontakt tylko w temacie numer sprawy się pojawił.

Właśnie odszukałem pismo gdzie mam kontakt do Pani aspirant która mi prowadziła oszustwo na **piiip**. Powiedziała, że to standard jak po przelewie urywa się kontakt i żebym składał zawiadomienie bo oni są w stanie zblokować konto bankowe oraz powiązane z nim inne konta i może jeszcze uda się wstrzymać przynajmniej kasę żeby nie stracić. Umówiłem się już z nią na złożenie zawiadomienia .

 

oznacz moderatorów

biotina_pl
#9 Pomysłodawca#

Raczej chyba nikt już nic nie podpowie bo sprawa nietypowa. Jednak gdyby komuś przyszło jeszcze do głowy chociażby jak się skontaktować z przełożonym tego konsultanta w celu wyjaśnienia czy doszło do nadużycia i podstawienia konta, będę bardzo wdzięczny . Na tą chwilę jestem umówiony już na zgłoszenie tej sytuacji organom ścigania,  wiem z doświadczenia, że nawet jak zablokują kasę na nieuczciwym koncie to odzyskanie będzie trwało dość długo, jednak to lepsze niż strata.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@biotina_pl to bardzo poważne oskarżenie i jestem pewna, że uda się wyjaśnić tą sprawę. Bardzo proszę Cię jeszcze o cierpliwość, skonsultuję to i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

biotina_pl
#9 Pomysłodawca#

No niestety ale raz już kiedyś jak pisałem zostałem w ten sposób naciągnięty do FV koleś wstawił prywatne konto. I teraz jestem w szoku, że znów mogło do tego dojść. A sprawa jest poważna bo nie chodzi o 200zł. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@biotina_pl rozumiem, jednak u nas taka sytuacja nie miała miejsca.
Widzę, że otrzymałeś już odpowiedź w sprawie nr 18717241. Tak jak napisaliśmy w wiadomości w przypadku pytań o inne konta, poprosimy o kontakt w prowadzonej korespondencji e-mail. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów