anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie otrzymałem informacji o naliczaniu jednostkowej opłaty transakcyjnej?

focus__
#9 Pomysłodawca#

Handluję na allegro ponad 21 lat. Przez cały ten czas cierpliwie znosiłem wszelkie narzucane nam przez allegro zmiany - od takich które wymiotły mi miesiąc z życia (zmiana tła na wszystkich zdjęciach na białe), przez te które sprawiły że muszę płaszczyć się przez miłościwie nam kupującymi (usunięcie komentarzy dla kupujących) oraz te które sprawiały że wielokrotnie przeliczałem, czy to się jeszcze opłaca (jak choćby ciągłe przerzucanie na nas kolejnych kosztów, w tym związanych ze smartem).

Na bieżąco reaguję na kolejne zmiany, dostosowuję, przerabiam, dodaję - dość powiedzieć że po tylu latach udało mi się utrzymać 100% zadowolenie kupujących i tytuł SuperSprzedawcy - ale jakim kosztem.....- przepraszania debili za to, że są debilami, odpowiadaniem na kretyńskie pytania w środku urlopu - tego nie zliczę.

Jako monopolista możecie robić z nami - małymi sprzedającymi - wszystko. Dziś się o tym przekonałem i naprawdę- ulało mi się.

Wszystkie zmiany, które wprowadzacie śledzę z uwagą, ale tą jedną wprowadziliście po takim cichaczu, że jej po prostu nie zauważyłem - nazywa się ona "jednostkowa opłata transakcyjna". Od listopada zeszłego roku doliczacie mi złotówkę dodatkowej prowizji do każdej sprzedaży, niezależnie od jej wartości. Z tego co na szybko policzyłem, straciłem przez to około 10 tysięcy złotych. Dlaczego tylko raz o tym informowaliście? Dlaczego nie zaproponowaliście żadnym mailem wykupienia tego śmiesznego abonamentu za 50zł, żeby uniknąć tej opłaty. Doskonale wiem dlaczego - bo przez rok zarobilibyście na mnie 600zł, a nie prawie 10 tysięcy.

Mam nadzieję, że wyłudzone ode mnie pieniążki odbiją się kiedyś czkawką waszej całej opartej o nieuczciwą konkurencję i ciągłe nadużywanie pozycji monopolistycznej firmy. Czego wam z całego serca życzę i nie pozdrawiam.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mikeza
#20 Guru#

@focus__ nigdy nie zaglądasz w rozliczenia allegro ? przecież to trzeba non stop kontrolować. Ot chociażby dopłaty DPD, które są naliczane z kosmosu, były dopłaty inpost za zmianę gabarytu, praktycznie każdy kurier dorzuca coś od siebie. Wszelkie rachunki od allegro trzeba wnikliwie analizować, bo inaczej jesteśmy robieni na szaro na okrągło.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

focus__
#9 Pomysłodawca#

Powierzyłem obsługę allegro pracownikom i to był błąd - ich te kwestie nie interesują. Sam zajrzałem tu rutynowo - to jest sodoma i gomora, co się dzieje w rozliczeniach, przecież to wszystko się nie spina, nie domyka i ... nie ma sensu ?

 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Cóż, to nie broszka pracownika żeby dbać o pański portfel. Wniosek nasuwa sie jeden, samemu codziennie sprawdzac i jakby co, opitolić pracownika. 

oznacz moderatorów

focus__
#9 Pomysłodawca#

no pewnie, czy się stoi czy się leży - taki realny socjalizm 🙂 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

chcesz się bardziej zdenerwować?

to sprawdź sobie jak allegro liczy prowizję np: w zależności

od tego jak Kupujący grupuje swoje zakupy do wysyłek

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

..albo, jeśli klient zapłaci przez Allegro Pay i odstąpi od umowy to o zwrot prowizji z tytułu wybranej formy płatności, trzeba ubiegać się osobno wysyłając maila do Allegro.

oznacz moderatorów

AYA-PL
#9 Pomysłodawca#

jak to działa?

oznacz moderatorów

focus__
#9 Pomysłodawca#

możesz napisać więcej szczegółów ?

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Czy możesz bardziej wyjaśnić sytuację?

Coś kiedyś "obiło" mi się po uszach o dopłatach 1 zł. Ale uznałem, że sprzedając jako firma to mnie nie dotyczy. Płacę najtańszy abonament. 

Popatrzyłem, przejrzałem - od początku płacę ten najtańszy abonament. 

Do Allegro mam wiele spraw związanych z różnymi problemami. Są słuszne, według mnie. 

Nie wiem jak sprzedajesz na All bez abonamentu - efekt tego teraz widzisz. Ja też sprzedaję od ponad 20 lat i mam zawsze wykupiony abonament. I nie mam takich problemów.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@maxr01 ja przez wiele lat obywałem się bez abonamentu, bo nic on w zasadzie nie dawał. Póxniej na jednym koncie go włączyłem, bardziej po to, żeby połączyć 2 konta i łatwiej przełączać obraz. Do tego był mi potrzebny abonament. Teraz musiałem wykupić również na drugim, żeby uniknąć tej opłaty transakcyjnej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

focus__
#9 Pomysłodawca#

Kiedyś płaciłem abonament, jak używałem menadżera sprzedaży. Potem to wyłączono, więc przestałem go płacić - nie oferował nic na plus, więc po co miałem to robić ? Mam traktować abonament jako obowiązkowe ubezpieczenie od głupich pomysłów allegro?

oznacz moderatorów

deme_pl
#8 Zapaleniec#

ZObacz sobie na opłaty dodatkowe od Inpost czy DPD, u nas DPD dolicza 250 zł do paczek wysłanych do Czech (uważają ze foliopak 20x20 cm to niestandard...)

oznacz moderatorów

focus__
#9 Pomysłodawca#

To jest jakaś paranoja, dopłaty za weryfikację adresu, wielkości paczek, weryfikacja przy zmianie gabarytu - wielkości i gabarytów wszystkich przesyłek pilnujemy jak oka w głowie!

Co ciekawe wysyłamy praktycznie w kółko te same paczki, np z jednego dnia mam 10 weryfikacji, a przez następny tydzień żadnej, przecież to jest jawne robienie nas w konia

oznacz moderatorów