anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego PayU od lutego 2022 r. nie oddaje mi wpłat klientów za sprzedaż?

sonia74
#9 Pomysłodawca#

 

Zwróciłam się o wyjaśnienie do Allegro dlaczego nie otrzymuję wpłat  za sprzedane przedmioty, /fakt zauważyłam ponieważ ostatnio sprzedałam kilka droższych przedmiotów/ . Otrzymałam wyjaśnienie , że PayU nie wypłaca bo nie dostarczyłam  ksero dowodu osobistego ze zdjęciem, i że rok temu musiałam otrzymać  z PayU informację o takiej konieczności czyli nie otrzymuję wypłat od ponad roku.

 

Czy wymagania i postępowanie PayU są zgodne z przepisami ? Wysyłanie ksero dowodu osobistego nie jest bezpieczne, a poza tym przepisy uzależniają taki wymóg w przypadku gdy zachodzi podejrzenie. Ja korzystam z Allegro /sprzedaję i kupuję/ ponad 17 lat to chyba już mnie dostatecznie zweryfikowano.

Boję się wysyłania ksero dokumentu ponieważ miałam  przypadek pobrania sobie pożyczki na takie ksero mojego dokumentu!

Co zrobić bo wydaję mnóstwo pieniędzy wysyłając towar i PayU mi ich nie oddaje .Potwierdzenie dowodu u Notariusza odpada ponieważ mam76 lat, a po ciężkim zawale mam problem z poruszaniem się, dodatkowo jestem samotna, nie dam rady dotrzeć do siedziby notariusza, no i taka czynność sporo kosztuje, a nawet bardzo sporo jak na polską emerytkę.

Proszę o odpowiedź zwłaszcza PayU dlaczego po 17 latach nagle podejrzewa mnie o terroryzm i od roku nie oddaje mi pieniędzy. 

Czy ktoś ma podobny przypadek? Nina     

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@sonia74 Nie wyślesz nie aktywujesz, wszyscy muszą wysyłać.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@sonia74 któż to wie. Może zaczęłaś prać pieniądze lub wspierać terroryzm 😀 

Rząd wymyślił sobie taką ustawę aby operatorzy płatności weryfikowali co jakiś czas obywateli.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

A nie ma tam możliwości wpisania danych ręcznie? Robisz przelew za 1.01 zł, podajesz tylko wymagane dane i ewentualnie wrzeszczysz o przyspieszenie weryfikacji. Ja na 2 kontach wysyłałam te dowody, a na tym co teraz piszę wkurzyłam się i już nie wysyłałam i też przeszło. Tyle, że musiałam raz się oburzyć jak wysłali maila o odrzuceniu, =że niby dane nie prawidłowe. Były prawidłowe i ze 2 dni później potwierdzili. To konto mam dopiero od 2 miesięcy to chyba tego nie zmienili.

oznacz moderatorów