anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego są naliczane opłaty Allego Ads jeżeli nigdy tego nie włączałem ?

TESSOC
#8 Zapaleniec#

Kilka dni temu zauważyłem, że Allegro nalicza mi od 3 miesięcy opłaty za jakieś Kampanie Allegro Ads. W opłatach nie ma żadnego linku do czego to się odnosi. Nigdy nic nie włączałem i nie promowałem w ten sposób. Skontaktowałem się z obsługą i dowiedziałem się, że jest taki Panel https://allegro.pl/ads/panel/  gdzie można to wyłączyć. Po zalogowaniu nie ma tam wyszczególnionych nr ofert ani linków artykułów promowanych suwak jest wyłączony a opłaty widmo pobrane (w zwykłych rachunkach za Allegro) . Zaznaczając ptaszkami wszystkie czyli aktywne, wstrzymane, zatrzymane usunięte nic nie wyskakuje. Na jakiej podstawie są naliczane jakieś opłaty jeżeli nic nie było włączone nigdy.... za okres ostatnich trzech miesięcy w Panelu ofert zero kliknięć zero! Druga sprawa Pan z obsługi napisał na samym początku tak:

Domyślam się, że kampania została uruchomiona przypadkowo, dlatego
> > zgłoszę tę opłatę do reklamacji, jak tylko otrzymam od Pani
> > potwierdzenie, że kampania została przez Panią wstrzymana.
> >

 

teraz się cofają i nie chcą oddać kasy.  A ja chcę wiedzieć za co mam zapłacić, która oferta była promowana, ile kliknięć, jakie efekty, a nie opłata za NIC.


Dlatego proszę mi wytłumaczyć za co zostały pobrane opłaty Allegro Ads za ostatnie 3 miesiące  jeżeli nie była promowana żadna oferta, a usługa jest wyłączona? (mam skany tego Panelu)

 

 

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@TESSOC zapoznałam się z Twoją korespondencją o numerze 33228168. Otrzymałeś tam szczegółowe wyjaśnienie oraz instrukcję działania Allegro ADS.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

EnergiaZdrowiaPL
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@EnergiaZdrowiaPL no dobra to mamy 3 osoby na 135 000 sprzedawców 😄 pominę fakt że to są inne przypadki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@kostas11 zaczynam wierzyć, że jesteś giermkiem Alle... Tak jak przedmówcy pisali... Szkoda, bo mam o Tobie dobre zdanie jako pomagający na Alle gadane...  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@biosorcerer bez obawy, nie mam nic wspólnego z allegro, prócz kupowania - sprzedawania oraz płacenia coraz większych rachunków 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TESSOC
#8 Zapaleniec#

Jak nie jest Pan giermkiem Alle...

to może matematykiem 135 000 frajerów x tylko 23,66 zł = 3 194 100 złotych. Uważaj żeby Pan i władca nie ustawił Ci budżetu Kampanii na 200 zł. (zadanie domowe do policzenia)

oznacz moderatorów

TESSOC
#8 Zapaleniec#

Oczywiście przepraszam miało być potencjalnych frajerów.....bo tych trzech zauważyło to przypadkiem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TESSOC jak siedzę na tym forum od dwóch lat to może kilka osób z tych 135 000 sprzedawców przez przypadek coś uruchomiło lub zapomniało wstawić przecinka 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RWK-SOLUTION
#9 Pomysłodawca#

to ja jestem czwarta poszkodowana - na 67,48 zł. Czekam na telefon od Allegro. Za pierwszym razem przemilczałam sprawę, bo kwota była mała  około 10 zł, ale dziś poruszę temat wszystkich opłat od początku roku. 

oznacz moderatorów

TESSOC
#8 Zapaleniec#

Też się zapoznałem z Twoją odpowiedzią i jest nie na temat. Jeżeli pracownicy odpowiadają na konkretne pytania nie na temat to albo edukację ukończyli na 1 klasie Sz. P. (tam jest czytanie ze zrozumieniem) albo są sztuczną inteligencją działającą na podstawie PRZYKAZU SZEFA - ZŁAPAĆ FRAJERA. Więc ponawiam pytanie czy w Panelu Allegro Ads powinny być zawarte dane dotyczące promowanych ofert czyli: nr aukcji, ilość kliknięć, status emisji, miejsce emisji, interakcje, oferty i data emisji?????  Wysłałem ci zrzut ekranu w tym panelu nie mam żadnej oferty, status emisji wyłączony, od początku nie ma w usuniętych, trwających, zakończonych żadnej oferty, ZERO KLIKNIĘĆ.  To na jakiej podstawie naliczyliście mi jakieś opłaty za trzy miesiące ? Odpowiedź mi na to. Za co i kiedy???. Każesz mi coś wyłączać jak nic nie jest włączone! (powtórzę setny raz dostałaś zrzut, że nie ma tam żadnej oferty, a status wyłączony). Może inaczej ci napiszę jak idę po cukierka do sklepu to Pani mi daje go do ręki i płacę za niego. U Was trzeba tylko ZAPŁACIĆ, A CUKIERKA NIE MA.  Więc za co mam płacić ??? To żadna łaska, że Zwrócicie pieniądze bo za to jest paragraf - wyłudzenie.

Teraz drugi mail od Pracownika Allegro:

Niech Pan wierzy, że zapoznałam się z przesłanym załącznikiem. Widać na nim, że na dany moment kampania nie emituje się. Co nie zmienia faktu, że suwak Wł/Wył jest włączony, czyli kampania jest włączona lecz nie wyświetla oferty ponieważ ta została zakończona. 

TO DLACZEGO NIE MA TEJ OFERTY W ZAKOŃCZONYCH ???? (ptaszkiem się zaznacza aktywne, zakończone, nawet usunięte).

Opłata 27.04 pojawiła się na rachunku ponieważ w okresie rozliczeniowym od 26.03 do 25.04. ofert była wciąż aktywna i wyświetlana w ramach ADS jeszcze do 8.04 czyli dnia, w którym została zakończona. (NIE MA JEJ W ZAKOŃCZONYCH)

Doliczono na Pana konto opłaty za trzy okresy rozliczeniowe. Oferta w tych okresach była aktywna i była wyświetlana z poziomu Ads. GDZIE TA OFERTA NIE MA JEJ OD POCZĄTKU W ZAKOŃCZONYCH ANI USUNIĘTYCH....

Nie ma tutaj błędu po naszej stronie. Opłaty zostały naliczone poprawnie. A ZA CO?????

Rozumiem, jednak, że mógł Pan opcję reklamowania oferty z poziomu formularza włączyć przez pomyłkę. NIE NIE WŁĄCZAM NIC PRZEZ POMYŁKĘ SZCZEGÓLNIE WASZYCH "PROMOCJI" BARDZO JESTEM NA NIE WYCZULONY WRĘCZ OMIJAM Mogę więc w ramach wyjątku zlecić zwrot kosztów, który poniósł Pan podczas trwania kampanii o łącznej wysokości 23,66 zł.
Abym jednak mogła to robić proszę postąpić zgodnie z instrukcją, którą przesłałam w poprzedniej wiadomości i wyłączyć kampanie.  NIC NIE JEST WŁĄCZONE (SUWAK WYŁĄCZONY NIE MA ŻADNEJ OFERTY JAK WYŻEJ). Podkreślam, że kampania nie emituje się na dany moment nie oznacza, że jest wyłączona. PROSZĘ WYJAŚNIĆ CZEGO ONA DOTYCZY KTÓREJ OFERTY JAK ŻADNA NIE WYSTAWIONA Proszę więc ją wyłączyć. NIE MA CZEGO WYŁĄCZAĆ.

Proszę o potwierdzenie jak kampania zostanie wyłączona. Wtedy zlecę korektę. POTWIERDZAM WYŁĄCZENIE KAMPANII BO NIGDY NIE BYŁO W NIEJ OFERT I NIGDY NIE BYŁA WŁĄCZONA (SCREEN ZE WSZYSTKICH MIESIĘCY)

TAK WYGLĄDA ROZMOWA Z PRACOWNIKAMI ALLEGRO.

oznacz moderatorów

TESSOC
#8 Zapaleniec#

Tak, myślałem zero odpowiedzi od Allegro. Jak jest zadawane konkretne pytanie to się pisze nie na temat, albo milczy....

oznacz moderatorów

numizmaty_pl
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.

Podobnie jest u mnie - dzisiaj tj. 28 paź 2023, 07:44  Allegro pobrało mi : Opłata za kampanię Ads  -23,74 zł

???  do diabła - o co chodzi? 

Na e mail otrzymałem: Przyjęliśmy zgłoszenie numer 36923153

Pytam i tu ... i co dalej?. Kompletnie nie mam pojęcia skąd ta opłata, nie włączałem żadnych kampanii, nie i nie chcę by ktoś bez mojej wiedzy naliczał mi dodatkowe opłaty.  

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@numizmaty_pl Bardzo proszę, abyś zaczekał na odpowiedź w zgłoszeniu, które wskazałeś. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

VivaBeautyShop
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Mam to samo pytanie. Nie korzystam z tej reklamy Allegro Ads od kilku miesięcy, a Opłaty i tak są naliczane. Czy pani może mi wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje?

oznacz moderatorów

RS-SILVER
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  gdzie sprawdze kto interesował sie moimi ofertami w kampani Ads,chodzi mi o spis kupujacych,  nik allegro,bo mam wraŻenie ze jakiś program lata po ofertach kupujacych żebysmy wiecej płacili

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TESSOC na przesłanym w wiadomości e-mail w sprawie nr 33228168 widać (co już pisaliśmy), że kampania jest włączona i należy kliknąć suwak w punkcie Wł./Wył.
Dokładnie tutaj:

la_nika_0-1684844864326.png
Kliknij proszę ten suwak, a następnie napisz w prowadzonej sprawie (nr 33228168), że kampania została wyłączona, dopiero wówczas będziemy mogli przyznać korektę. 

 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TESSOC
#8 Zapaleniec#

Witam, następną Panią moderatorkę NIE WIEM CZY PANI PRZECZYTAŁA ZE ZROZUMIENIEM MÓJ E-MAIL I TO CO NAPISAŁEM NA GÓRZE? ponownie robię kopiuj wklej tego samego  "Każesz mi coś wyłączać jak nic nie jest włączone! (powtórzę setny raz dostałaś zrzut, że nie ma tam żadnej oferty, a status wyłączony)... więc tłumaczę że ten suwak który Pani tak pięknie zaznaczyła prostokącikiem jest w pozycji wyłączonej.  Czyli to co w kwadraciku  Wł. / Wył. JEST U MNIE W POZYCJI WYŁĄCZONEJ  czyli Wył. czy to jest zrozumiałe dla pracowników Allegro? Wł - to włączone (w lewo)  Wył. to wyłączone (w prawo).  Jak chce Pani mi odpowiedzieć w następnym poście żebym wyłączył suwaczek w pozycję WYŁ. TO JEST TO JUŻ WYŁĄCZONE. Powtórzę jeszcze raz jest WYŁĄCZONE. Może ktoś z czytających by pomógł i potwierdził, że Wył. tzn wyłączone. 🙂 .

Tam wyżej prosiłem żeby odpowiadać na temat więc proszę o udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania. (na temat, bo wiem, że suwaczek musi być wyłączony bo nigdy nie był włączony i jest nadal wyłączony czyli w pozycji WYŁ.). Bardzo dziękuję

ps. to jeszcze raz. W panelu mam kampanię wyłączoną WYŁ. suwaczek w prawo i przesłałem wam screen mojego panelu i tam kampania jest wyłączona czyli suwaczek w prawo czyli Wył., a Wył. to znaczy, że wyłączona.  Na tym screenie też jest taki komunikat wygenerowany przez Allegro "nie emituje się, Nie masz aktywnych ofert w grupie reklam" a to znaczy że jest Wył. (Wyłączone!)

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TESSOC to super i dzięki za info w sprawie nr 33228168. 
Dodam, że nie mam wglądu w Twój panel Allegro Ads, więc opieram się na informacjach przekazanych w wiadomościach e-mail, owszem pisałeś, że jest to wyłączone, ale pracownik Allegro informował, że tak nie jest. 
W każdym razie teraz jest wyłączona i w ciągu kilku dni otrzymasz korektę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

VivaBeautyShop
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ Dzień dobry. Mam to samo pytanie. Nie korzystam z tej reklamy Allegro Ads od drudnia, a jednak Opłaty i tak są naliczane. Czy państwo może mi wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje?

oznacz moderatorów