anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodajemy nową metodę dostawy Allegro Mini Przesyłka

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Dzień dobry,

zostaliśmy uszczęśliwieni nowym rodzajem przesyłek o nazwie jak wyżej. Już nawet dziś pierwszą sztukę nadałem.

Moje pytanie jest następujące: w informacji mailowej Allegro znajdujemy: "Maksymalna wartość ubezpieczenia dla tej metody dostawy to 50 zł".

Czy to znaczy, że jeśli klient kupi za więcej niż 50 zł to nie będzie mógł wybrać tej metody dostawy? (na zdrowy rozum tak powinno być).

pozdrawiam
Tomek

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter nie da się usunąć z cennika ?

Jak potrzebujesz większej kwoty ubezpieczenia , pewnie da się zwiększyć ... oczywiście za dopłatą .

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria Da się usunąć, ale drobnych zakupów jestem gotów zostawić. Ale nie dla droższych, bo to wprawdzie ma numer śledzenia, ale jest wrzucane do skrzynki. Dlatego pytam, czy jak ktoś kupi za więcej, to będzie mógł wybrać tę metodę, czy nie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TomBanknoter będzie mógł , kiedyś miałem w cenniku minipaczkę Poczty i trafiały się zakupy przekraczające sumę ubezpieczenia  , musisz pokombinować w cenniku dostaw , nie unikniesz , ale możesz max, ograniczyć .

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

U mnie nadal nie ma na liście tej usługi, a z komunikatów prasowych PP jednoznacznie wynika, że usługa świadczona jest zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@pecela 

Nie czytam komunikatów prasowych PP. Po co zresztą? To usługa Allegro Mini Przesyłka. Co to ma wspólnego z PP prócz tego że ją służy.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-mini-przesylka-informacje-dla-sprzedajacych-jnrW2bqglCZ

a tam

Jeśli masz konto firmowe, możesz udostępnić w swoich ofertach metodę dostawy Allegro Mini Przesyłka. Dzięki temu kupujący będą mogli zamawiać u Ciebie małe i lekkie przedmioty z dostawą do swojej skrzynki pocztowej. Dostawa zajmuje do 3 dni roboczych.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Usługę świadczy Poczta Polska. Do tego informacja, że przesyłka będzie dostępna dla klientów biznesowych i indywidualnych, była udostępniana w wielu miejscach. 

Poza tym info o tym poszły m.in: Rzeczpospolita, Super Ekspres, Bankier.pl, DlaHandlu.pl, Tabletowo.pl, WirtualneMedia, Wiadomości Handlowe, a także gazety lokalne. Wszędzie artykuł o usłudze był praktycznie identyczny.
To wygląda, jakby ktoś po prostu nie sprawdził dokładnie tekstu przed zleceniem publikacji.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @mdrogeria Unikam typów dostawy gdzie nie mogę miec potwierdzenia odbioru... Po tym jak PP wrzucała polecone do skrzynek i one hurtowo nie docierały - podziekowałem.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

4motor
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  proszę o pomoc

Od wczoraj mamy problem za nadawaniem paczek nową metodą MINI PRZESYŁKA

Allegro po kontakcie telefonicznym potwierdziło błąd

Niestety dziś bez zmian, nie można wygenerować etykiety

Kilku klientów CZEKA NIECIERPLIWIE na nadanie paczki

Wszystko jest wypełnione prawidłowo a mamy komunikat:

"Nie udało się zamówić jednej lub więcej paczek. Aby dokończyć nadawanie, popraw błędy, które są wskazane w górnej części formularza nadawania lub usuń problematyczną paczkę."

Błędów z naszej strony nie ma!

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   czy ktoś z Allegro po całym dniu zastanawiania się jest w stanie odpowiedzieć na proste pytanie, które zadałem? 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Świetna cena, przesyła taka sobie, no ale informacje od Allegro dla klientów to już grubooo pejechali...

Nawet Poczta Polska z niedoborem listonoszy nie obieca dostawy następnego dnia tym bardziej że to ani polecony, ani prorytetowy. 

Ale klienta mamić dostawą następnego dnia roboczego potrafią!.

Jaki cel ma Allegro by tak napuszczać kupujących na sprzedających - bo awantura będzie gotowa. 

wysyłka w piątek i dostawa na poniedziałek, czy nie można by było do sprawy podejść po prostu uczciwie, tak jak ma Allegro w informacji o przesyłce dostawa 4-5 dni? 

Zrzut ekranu 2023-09-08 114430.png

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Ależ to straszne dzidostwo, przesyłki nadane w poniedziałek nie zostały podjęte do doręczenia nawet w piątek. Rozumiem że za 3,99 nie należy oczekiwać cudów, ale dlaczego Allegro miesza i informuje klientów, że przesyłka będzie dostarczana w 2-3 dni - już się trochę zreflektowali, bo jeszcze w piątek informowali o dostawie w 1 dzień. 

Mam już otwarte dyuskusje i zadawane pytania oraz kilka telefonów od wkurzonych bab co kupiły produkt za 15 zł. i jeszcze go nie mają. Czy w tym Allegro ktoś kto ustala te standardy wogóle myśli?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@Halfrunt Ja nadałem jedną. Wysłana 7.09 została dostarczona 8.09, czyli OK. To idzie jako firmowa przesyłka polecona, tyle że na koniec jest wrzucana do skrzynki. Ponieważ jednak Allegro nie raczy odpowiedzieć na nasze wątpliwości, usunąłem to z oferty.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

RÓWNIEŻ TO UCZYIŁEM, od wczoraj nie mam już Allegro Mini Paczki. 

oznacz moderatorów