anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodanie numeru przesyłki - brak pomarańczowej ikony

MAMY ROZWIĄZANIE!
megii_ss
#12 Orędownik#

Brak pomarańczowej ikony po dodaniu nr przesyłki to trwały zabieg czy awaria ?

oznacz moderatorów
79 ODPOWIEDZI 79
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

[AKTUALIZACJA 05.10.2023]

O godzinie 12:00 wdrożyliśmy poprawkę. Dziękuję Wam za wszystkie zgłoszenia i dajcie proszę znać, czy u Was również sytuacja wróciła do normy. 

____________________________________________________________________________________

@megii_ss @sklepRTVSAT @sklepmoto-wulkan @blunet_pl @ANDALO-BALETKI Zgłosiłam to do Działu Technicznego. Przeanalizujemy sprawę i wrócę do Was z odpowiedzią.

W międzyczasie zapraszam do dodawania zrzutów ekranu (z widocznym adresem URL, datą, godziną), o co już z Moniką prosiłyśmy kilkukrotnie. To pomoże w szybszym rozwiązaniu problemu. 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ANDALO-BALETKI
#9 Pomysłodawca#

Problem powstał wczoraj, chyba wystarczająco czasu upłynęło żeby odpowiedzieć co się dzieje

oznacz moderatorów
mixpromocji
#9 Pomysłodawca#

U mnie ten sam problem, zniknęły stare oznaczenia pomarańczowe we wszystkich zamówieniach.  Proszę o interwencję

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@megii_ss @sklepRTVSAT @sklepmoto-wulkan @blunet_pl @ANDALO-BALETKI Zgłosiłam to do Działu Technicznego. Przeanalizujemy sprawę i wrócę do Was z odpowiedzią.

W międzyczasie zapraszam do dodawania zrzutów ekranu (z widocznym adresem URL, datą, godziną), o co już z Moniką prosiłyśmy kilkukrotnie. To pomoże w szybszym rozwiązaniu problemu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.

Tak jest we wszystkich zamówieniach. Nie ma znaczenia czy to wysłane już jakiś czas temu - wszystkie zamówienia wysłane nie mają pomarańczowego znaczka. Zrzuty ekranu nic tu nie pomogą, bo to dotyczy wszystkich ofert, dawno juz nadanych, w których ikonka pomaranczowa była, a teraz aktualnie jej nie ma...Jak i również we wszystkich zamówieniach realizowanych w dniu dzisiejszym...

Nastąpiła jakaś duża awaria - zgłaszamy ją jako Sprzedawcy do naprawy.

Proszę także o uwzględnienie tego faktu / tej awarii  w jakości - wysyłka w terminie.

oznacz moderatorów
sklepmoto-wulkan
#7 Wielbiciel#

Witam

Mam ten sam problem od rana

Przesyłki nadane poprzez manager paczek inpost a numeru przesyłek nie dodało;/

Zaraz sie zacznie dzwonienie dlaczego Pan nie wyslal ;/

oznacz moderatorów
ANDALO-BALETKI
#9 Pomysłodawca#

Jak wejdziesz w ,, szczegóły '' zamówienia to wszystko jest OK. Przynajmniej na razie. Nie ma pomarańczowej ikonki oznaczającej nadanie

 

oznacz moderatorów
blunet_pl
#7 Wielbiciel#

Potwierdzam brak pomarańczowej ikony oznaczające nadanie.

Teraz nie wiadomo co jest nadane a co nie jest.

Ten kolor pomarańczowy dawał przejrzystość w realizacji zamówień.

Prosimy o naprawienie awarii.

oznacz moderatorów
sklepmoto-wulkan
#7 Wielbiciel#

Fv też nie podświetla co utrudnia i spowalnia prace

oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

u mnie to samo 

oznacz moderatorów
Nevido-pl
#9 Pomysłodawca#

Właśnie wszedłem na gadane by zacząć ten temat ale na szczęście pojawia się na 1 stronie to nie zdubluje 😄 u mnie też się nie pokazuje pomarańczowy kolor i dziś dopiero zwróciłem uwagę i myślę, kurde nie wysłałem tej FV? nie dodałem numeru przesyłki? Mam nadzieję, że ta kolorystyka wróci bo jest to zawsze jakieś usprawnienie.

oznacz moderatorów
Dampol24_pl
#10 Popularyzator#

też tak mamy  brak pomarańczowej ikony oznaczające nadanie.

Teraz nie wiadomo co jest nadane a co nie jest.

Ten kolor pomarańczowy dawał przejrzystość w realizacji zamówień.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

a to dlatego ,że chłopy nie rozrózniają kolorów ... prawda @megii_ss ?

oznacz moderatorów
Dampol24_pl
#10 Popularyzator#

ikonki zniknęły ze wszystkich zamówień i pleć tu nie ma nic do gadki haha

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Dampol24_pl ma znaczenie , mi tam czarne nie przeszkadzaja ,nawet wolę takie . Jak się napatrzę na te gwiazdy co szminki wybierają i opowiadają o kolorach , urąbią się przy tym od nadgarstka po łokieć  jak dziecko pomidorówką noi ostatecznie pokażą coś między tą , a tą , ale zapomniały  , że te 2 kreski robiły tym samym testerem i na koniec rzucą ,, jak ja teraz taka umazana pójdę ? ,,, 

Są czarne niech se tam będą czarne  ,wrócą pomarańczowe to zawsze się trafi gwiazda co powie ,że to nie do końca taki  pomarańczowy jakby chciała.

 

mdrogeria_0-1696436697289.png

 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria mimo wszystko to mega utrudnia pracę, bo teraz nie wiem, która jest nadana, a która nie. U mnie ten sam problem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mikeza dawniej nie było takich frykasów i robota szła ...hmmm.. czy szedła ? .... chyba szła .😂

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria zgadza się, dawniej były druczki wypisywane ręcznie i traciłem godzinę na poczcie nadając wszystko w okienku. Mimo wszystko nie narzekałem. Na wszystko był czas.

Aktualnie jednego dnia zdarza się nadać więcej paczek niż te 10 lat temu przez 2 tygodnie łacznie. Szkoda tylko, że zarabiam tak samo, przy wielokrotnie większym nakładzie pracy i czasu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
tomsyty
#9 Pomysłodawca#

W ustawieniach zakładki "Zamówienia" masz włączoną automatyczną zmianę statusu na wysłane i automatyczne ukrywanie wysłanych? Jeżeli nie to można włączyć, wtedy po każdej przesyłce wystarczy odświeżyć stronę i zniknie ona z listy przesyłek do nadania (filtr statusu zamówienia "wszystkie").

ustawienia.png

Jak nie będzie włączonego ukrywania zamówień i nie będziesz odświeżać to zmieni się przynajmniej pole "status zamówienia" przy danym zamówieniu na "wysłane", choć domyślam się że zmiana koloru ikony jest bardziej widoczna.

Jak ktoś bardzo potrzebuje wizualnego wyszczególnienia faktu załączenia faktury czy dodania numeru przesyłki to póki nie naprawią może zastosować takie rozwiązanie (dotyczy przeglądarki Chrome):

- Na stronie "Zamówienia" kliknąć F12, pojawi się panel narzędzi deweloperskich. Okno jest niewielkie, dla wygody można je od razu odpiąć, najpierw 3 pionowe kropki a później ikona zaznaczona na niebiesko:

dock_mode.png

- Sources - Overrides - Select folder for overrides:

add_overrides.png

- Tworzymy folder o dowolnej nazwie np. na pulpicie, będą w nim trzymane zmodyfikowane pliki ikon. Klikamy przycisk "Zezwalaj".

- Zmieniamy filtr zamówień na "wysłane", odświeżamy stronę. W "Network" w polu filtra wklejamy:

action-common-package-54899b3741 (dla ikony "dodano numery przesyłek")

action-common-invoice-vat-global-5ee7dbf736 (dla ikony "dodano fakturę VAT")

action-common-receipt-add-ed864d370f (dla ikony "dodano dowód zakupu")

tomsyty_0-1696452025726.png

- W przefiltrowanym widoku w kolumnie "Name" powinna być lista znalezionych ikon zgodnych z wklejoną nazwą. Klikamy pierwszą z brzegu prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Override content". Pojawi się okno z zawartością ikony:

svg_content.png

- Zmieniamy wartość w polu fill="#656565" na np. #FF0000" (kolor czerwony). Ctrl+S aby zapisać. Ponawiamy to dla wszystkich ikon które chcemy zmienić. Powinniśmy mieć listę nadpisywanych ikon jak na obrazku (tutaj ikona numeru przesyłki i FV, jak ktoś korzysta jeszcze z dowodu zakupu to będą w sumie 3).

overrides_folder_content.png

- Po wszystkim odświeżamy stronę, można zmienić filtr zamówień na "wszystkie". Po dodaniu numeru przesyłki czy faktury kolor ikony ulegnie zmianie. Trzeba pamiętać tylko żeby karta narzędzi deweloperskich była gdzieś otwarta w tle, dlatego najlepiej ją odłączyć jako osobne okno jak na początku pokazałem i zminimalizować. No i oczywiście wyłączyć tą opcję jak dadzą znać że naprawione.

oznacz moderatorów