anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Doliczenia dodatkowe DPD

sklep_solpio
#12 Orędownik#

Witam,

Na jakiej zasadzie działa Allegro ?

przewoźnik robi doliczenia np. za przeadresowanie przesyłki, bo kupujący ma taką opcję A OBCIĄŻONY OPŁATĄ JEST SPRZEDAWCA? 

Jaką ja ponoszę odpowiedzialność za to, że ktoś wpiszę zły adres dostawy lub sobie na życzenie przeadresuje przesyłkę tym bardziej bez ustaleń ze sprzedającym gdzie ponosi koszt tego.

Proszę niech ktoś mi to wyjaśni 🙂

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

sklep_solpio
#12 Orędownik#

słucham ? 😄

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@sklep_solpio Przepraszam Cię! Pomyliłam wątki. 😅 Wkrótce wrócę tutaj z odpowiedzią, na Twoje zgłoszenie. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@sklep_solpio Czy możesz wskazać przykład zamówienia, do którego została naliczona wspomniana opłata? 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

1 zamówienie 5ebc5080-82e7-11ee-bdb5-9701aaf9c6a9

ogólnie na jakiej podstawie mam płacić za kupującego ?? nie wiem czy to w ogóle zgodne z prawem 🙂 ( przecież za tą przesyłkę klient zapłacił 13,99 zł, a ja dodatkowo że sobie przeadresował czy podał błędne dane koszt 13,99 zł za inny adres i jeszcze doliczyliście za błędny adres do tej samej przesyłki + 1,48 zł) 

proszę o informacje..

ps. dobrze że jeszcze nie zwrócił przesyłki... 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@sklep_solpio Dzięki! Proszę Cię o chwileczkę cierpliwości. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklep_solpio tak jest w regulaminie, który znasz i akceptujesz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

możesz pokazać punkt ? 😉 

to jeśli by było tak w regulaminie to nie powinni mi przyjąć reklamacji... 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Allegro Regulamin Allegro Załącznik nr 4 kod usługi DPD_N6_PRZEKIEROWANIE

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

super dzięki 🙂 

ale to i tak nie fair bo to powinno być konsultowane przed przeadresowaniem z sprzedawcą, a nie że klient sobie przeadresuje przesyłkę a sprzedawca ma za to płacić jaka to logika ?:) 

i nic nie widzę w regulaminie, że kupujący może przekierować sam przesyłkę a sprzedający za to będzie obciążony kwotą zawartą w cenniku.

oznacz moderatorów

mirex2005
#12 Orędownik#

@sklep_solpio allegro ma takie wynegocjowane warunki umowy z DPD. Zasłaniają się regulaminem, który akceptujesz w momencie logowania.

My mamy umowę własną i za podjedz nawet po jedna paczkę czy przeadresowanie nie płacimy nic. A jak wysyłamy paczki allegro to wszystko jest płatne.

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

no tak wiadomo o chodzi 🙂

za podjazdy kuriera też liczą z tego co jest na allegro a nie ogólnie więc lipa.

Bardziej rozchodzi się o to żeby sprzedający mógł o tym decydować czy DPD może przeadresować przesyłkę, a nie kupujący bez jakiegokolwiek ustalenia to robi 😉 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Taki trend na allegro nastał że teraz wszystko jest robione pod klienta a sprzedawcy są pozbawieni oręża by móc z tym walczyć . Co gorsze to jak zwrócisz klientowi uwagę to może Cię subtelnie ocenić .

oznacz moderatorów

mirex2005
#12 Orędownik#

W wypadku przeadresowania opłata powinien być obciążony osoba przekierowująca.

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

Jestem tego samego zdania 🙂 przecież ja ze sprzedaży tego nic nie zarobiłem a jeszcze jestem ostro w plecy 😄 bo to zamówienie na 45+ złoty było więc 15 zł doliczenia to jest sporo..

oznacz moderatorów