anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłaty do przesyłek kurierskich przy Smart

MAMY ROZWIĄZANIE!
powolny_pl
#7 Wielbiciel#

Dopiero zaczynam moją sprzedaż na allegro i mam kilka pytań:

Czy przy wystawianiu przedmiotu z wysyłką Smart można ustawić na aukcji i w jaki sposób jednocześnie do pewnej ilości szt wysyłkę smart,  po pewnej ilości szt wysyłkę gratis na mój koszt?

Bo bardziej opłaca mi się wysłać produkty na swój koszt niż płacić za kilka wysyłek z jednego zamówienia. Tym bardziej że wymiar przesyłki to 120x15x15

Początkowo ustawiłam aukcję do 6szt na jedną przesyłkę ale allegro doliczyło mi po ponad 30zł za jedną przesyłkę dodatkowych kosztów!!! Wiec interes kiepski, bo nic nie zarobiłam na sprzedaży tylko musiałam dołóżyć do interesu.

No i czy można ew gdzieś złożyć reklamację na takie zachowania allegro.

Nigdy nie wiadomo ile zapłacę za te przesyłki Smart jako sprzedający więc zastanawiam się nad sensem takiej sprzeadży.

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@powolny_pl Wysyłkę gratis da się ustawić od określonej kwoty zakupu, ale raczej nie od ilości sztuk. Jeśli masz jednak jeden asortyment, to na jedno wyjdzie.

Zasady dopłat do Smarta dla sprzedawców są tak zagmatwane, że czasem trudno się oprzeć wrażeniu, iż jest to zabieg celowy. Z drugiej strony, w wielu branżach towar bez oznaczenia Smart sprzedaje się gorzej - chyba że masz jakiś swój specyficzny asortyment, którego nie  oferuje nikt inny.

Reklamacji raczej nie złożysz, bo logując się do Allegro akceptujesz regulamin, który jest tu świętszy niż Konstytucja RP, Traktaty UE i Karta Praw Człowieka ONZ razem wzięte 😎

"zastanawiam się nad sensem takiej sprzedaży" - witaj w klubie. Tu większość tak ma, nawet ci, co sprzedają na All od ponad 20 lat (jak np. ja)

oznacz moderatorów
powolny_pl
#7 Wielbiciel#

dzięki za odp.

tez myślę, że z tymi "dopłatami" do przesyłek to nie jest przypadek.

Ostatnio doliczyli mi 26zł do przesyłki bo karton był 120 więc po spakowaniu taśmą i folią przekroczyłam ten wymiar o 1cm 

 

oznacz moderatorów
powolny_pl
#7 Wielbiciel#

Mam jeszcze jedno pytanko - jak ustawić wysyłkę gratis od określonej kwoty zakupu?

Nie widzę takiej możliwości podczas ustalania cennika dostawy

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów