anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłaty do przesyłek Smart DPD

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Witam. Dzisiaj z ciekawości przeglądałem rozliczenia z allegro.

Zauważyłem że Allegro pobiera dopłaty do przesyłek DPD.

Tu najlepsze.... Paczka waży 6kg a dopłata za wagę 25-31kg!!!

Takich pobranych bezpodstawnie opłat mam multum.

Czy ktoś to w ogóle ogarnia?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

akcesoriazagrosz
#9 Pomysłodawca#

Siema,

a paczki jaki wymiar miały bo możliwe, że naliczyli opłatę bo przesyłka miała większą wagę gabarytową niż rzeczywistą. 

oznacz moderatorów

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Teraz wymiarów nie pamiętam. Było to pudełko na karmę dla psa.

oznacz moderatorów

akcesoriazagrosz
#9 Pomysłodawca#

no w sumie karma dla Psa jeśli twierdzisz, że miała 6 kg to nie jest możliwością aby nawet gabarytem przekroczyło 10 kg, musisz wyjaśnić sprawę z allegro, ale znając ich odeślą cię do przewoźnika. Bo rozumiem masz umowę z nimi podpisaną ? 

oznacz moderatorów

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Nie mam umowy bezpośrednio z przewoźnikiem wysyłam Allegro DPD. Jeszcze jedno zauważyłem ostatnio sprzedałem rurę do basenu za 99 zł a prowizji wzięli prawie 21 zł. To ile procent ma ta prowizja?

oznacz moderatorów

akcesoriazagrosz
#9 Pomysłodawca#

to wyjaśniaj sprawę z allegro bo nie mam pomysłu, mogą też tak robić jak klient się może nie ogarnie to będą doliczać dopóki nie napiszesz 😉 

oznacz moderatorów

akcesoriazagrosz
#9 Pomysłodawca#

jestem zdania, że musisz mieć parametry źle ustawione zerknij jakie masz domyślne do przesyłek, bo wiadomo napiszesz, że przesyłka ma 50x50x50 to cie skasują jak do 30kg a nie według rzeczywistych 

oznacz moderatorów

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Okazało się że prowizję za ten wąż powinienem zapłacić 11%, a nie 20. Tak pokazał kalkulator opłat 

oznacz moderatorów

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Napisałem do Allegro. Zobaczymy co oni na to.

oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Zobacz, czy nie masz jeszcze dodatkowo dopłat za niestandardowe paczki (19,99 zł/sztuka). Niesłuszne dopłaty to chleb powszedni u DPD. Tak było, jest i będzie. Twoje odwołania będą odrzucać w nieskończoność, bez względu na to czy są słuszne. Dziwię się, że jeszcze ktoś wysyła tą firmą.

oznacz moderatorów

YACCON
#9 Pomysłodawca#

Chyba właśnie zrezygnuję z ich usług. Ostatnio paczka zaginęła tydzień czasu i nie wiedzieli gdzie jest w ogóle co się z nią dzieje. Dopiero jak klient zrezygnował z za nieterminową dostawę to zaczęli szukać

oznacz moderatorów