anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - Kurier opłaty dodatkowe

bumper3
#9 Pomysłodawca#

Co znaczą "DPD - Kurier opłaty dodatkowe" w podsumowaniu kosztów, co miesiąc dostaję obciążenie na 100-150zł tych opłat i nie mogę znaleźć za co dokładnie. Paczki na dpd zawsze są mierzone co do cm a waga zazwyczaj wpisywana większa niż rzeczywista, mimo to miesiąc w miesiąc dostaję jakieś opłaty.

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Wszyscy piszą o tych dodatkowych opłatach DPD, pozostaje reklamacja.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Koniecznie zmień przewoźnika,  albo doliczając dopłaty do cen produktów lub reklamuj miesiąc w miesiąc każda dopłatę. 

 

oznacz moderatorów

bumper3
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bumper3 jeśli nie zgadzasz się z dopłatami, pozostaje Ci reklamacja u przewoźnika. Przykro mi, ale nic innego Ci tutaj nie doradzę. Instrukcję jak ją złożyć znajdziesz w tym artykule.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@bumper3 a jakie kody dopłat masz?

oznacz moderatorów

bumper3
#9 Pomysłodawca#

Właśnie chodzi o to, że nie mam żadnych "kodów" ani jakiego zamówienia dotyczą te dopłaty

2.png

 

@_HolaOla_ chciałbym wiedzieć właśnie wszystkie zamówienia za które mam dopłatę i za co, możesz to sprawdzić ? Okres oczywiście jak najdalej wstecz, reklamację będę składał na pewno ale muszę wiedzieć odnośnie których zamówień.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@bumper3 W zakładce "rozliczenia z Allegro" znajdziesz informacje szczegółowe na temat opłat. Możesz użyć opcji filtrowania i tam wybrać pozycję "DPD - kurier opłaty dodatkowe" -  w szczegółach będą informacje o numerze zamówienia, numerze przesyłki oraz rodzaju opłaty. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

bumper3
#9 Pomysłodawca#

Ok, znalazłem. W większości dopłata dodatkowa jest za pobranie (myślałem, że wlicza się ona inaczej do rachunku niż przez "opłaty dodatkowe") - rozumiem.

Jest też przeliczenie na wagę gabarytową (nie mam pojęcia jak to wyliczyć, dla przykładu wysłałem paczkę o rozmiarach 45 x 112 x 22 cm,waga 5 kg - gdzie realnie ważyła może 2kg a policzyli ją :"Dopłata do paczki o wadze powyżej 15 do 20 kg; Package weight = 18480g") - nie rozumiem.

Ale jest jeszcze coś takiego jak : "Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek)" czyli za podjazd kuriera też muszę płacić ?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@bumper3 Podjazd może być darmowy jeśli przekażesz kurierowi 4 lub więcej przesyłek - zgodnie z informacją, jaką posiadasz w rozliczeniu.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

mirex2005
#12 Orędownik#

@bumper3 pewnie standardowo za wagę gabarytową przekraczającą 10kg

oznacz moderatorów