anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD poprawne nadanie przesyłki

invvo
#8 Zapaleniec#

Witam

Nie wiem czy jestem jedyny, który ma z tym problem, ale proszę o wyjaśnienie:

Wysyłam przesyłkę do "Jana Kowalskiego" DPD Kurier. Jan Kowalski jest osobą prywatną i chce przesyłkę otrzymać do domu a nie do DPD Pickup. Czy zatem mam podczas generowania etykiety wybrać: "Doręczenie do osoby prywatnej" czy może "Doręczenie do rąk własnych" ? Czy może obie opcje, albo żadnej ? Nigdzie w instrukcji nie widzę wyjaśnienia, żeby zaraz nie zaliczyło jakiś opłat dodatkowych.

W regulaminie opcja "Doręczenie do rąk własnych" jest płatna dodatkowo 13,99 zł ? Czyli rozumiem że przesyłkę może w tym wypadku odebrać tylko Jan Kowalski i nikt inny.

Opcji "Doręczenie do osoby prywatnej" w ogóle nie ma w regulaminie.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@invvo Jeśli Jan Kowalski zamówi przesyłkę do punktu DPD Pickup nie ma możliwości aby jego paczka została odebrana przez kogoś innego niż odbiorca lub osoba, której udostępni kod odbioru. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

invvo
#8 Zapaleniec#

" Jan Kowalski jest osobą prywatną i chce przesyłkę otrzymać do domu a nie do DPD Pickup."

oznacz moderatorów

mirex2005
#12 Orędownik#

@invvo liczy się adres doręczenia. A jaki jest adres doręczenia PickUp czy adres domowy? Lepiej nic dodatkowego nie klikaj bo zapłacisz.

oznacz moderatorów

invvo
#8 Zapaleniec#

No dobra ale to tak na zdrowy rozum ... po co jest usługa dodatkowa "doręczenie pod adres prywatny" ? Przecież w 90% kupującym jest osoba prywatna a nie firma. Czyli każdy kto nie wprowadził danych firmy z siedzibą, jest adresem prywatnym. 

Albo "doręczenie do rąk własnych" - przecież z zasady kurier powinien dostarczyć do rąk własnych pod wskazanym adresem. 

Te opcje są po prostu niejasne bo Jan Kowalski mieszka pod adresem prywatnym i chciałbym żeby kurier dostarczył mu przesyłkę do rąk własnych a nie zostawił pod drzwiami....

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@invvo "doręczenie do rąk własnych" ... przed skorzystaniem z usługi należy przeczytać jej regulamin, wtedy zrozumiesz po co istnieje taka usługa dodatkowa. 

oznacz moderatorów

invvo
#8 Zapaleniec#

A w którym miejscu regulaminu jest niby opis usług dodatkowych ? Przeglądam regulamin i nie widzę nic takiego...

oznacz moderatorów