anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dpd przesyłka kopertowa

MAMY ROZWIĄZANIE!
FH2020
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  mam pytanie odnośnie przesyłek DPD. Jeśli chodzi o paczki, to muszą, to być sześciany, a co w przypadku przesyłek kopertowych? Czy produkt może być zapakowany w foliopak i wtedy wybieram przesyłkę kopertową? Dpd nalicza różne opłaty i nie chcę się później zdziwić...... Preferuje Inpost, bo nie ma tego typu problemów i paczki mogą być różnych kształtów, ale Smart:(  

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@FH2020 Konsultuję Twoje zgłoszenie. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
FH2020
#11 Animator#

Czy na moje pytanie otrzymam odpowiedź.... 

oznacz moderatorów
Sojiro
#12 Orędownik#

Toż dopiero drugi dzień czekasz, oni mają czas 😄

oznacz moderatorów
Sojiro
#12 Orędownik#

Foliopak to nie koperta.

oznacz moderatorów
FH2020
#11 Animator#

Tylko DPD ma swoje foliopaki, to co należy zaznaczyć przy wysyłce?  Bo jest, tylko opcja paczka lub koperta...

oznacz moderatorów
Sojiro
#12 Orędownik#

Z doświadczenia wiem, że jak zaznaczysz przesyłka kopertowa i wrzucić w foliopak to będzie dopłata.

Foliopak podchodzi już pod wysyłkę paczkową.

oznacz moderatorów
FH2020
#11 Animator#

To może w końcu doczekam się odpowiedzi od Allegro,  bo to oni podpisują umowy z kurierem, a ja do korzystania z DPD zostałem poniekąd zmuszony ...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FH2020 przekazuję informacje w imieniu Wiktorii, zastosowanie mają zasady opisane tutaj, natomiast dopytujemy jeszcze o to przewoźnika, gdy otrzymamy odpowiedź, damy znać! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
FH2020
#11 Animator#

To proszę dopytać .

oznacz moderatorów
FH2020
#11 Animator#

Nadal czekam....zadzwoniłem do DPD, ale nie udzielą mi konkretnej odpowiedzi ponieważ umowa była zawierana z Allegro. Dlatego proszę o konkretną odpowiedź, a nie domysły i wysyłanie regulaminów.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FH2020 nie otrzymałeś od nas odpowiedzi, tylko dlatego, że my również w dalszym ciągu czekamy na odpowiedź od przewoźnika. Gdy tylko otrzymam odpowiedź, dam znać! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
FH2020
#11 Animator#

Jaką odpowiedź od kuriera... przecież Allegro ma podpisaną umowę i tam wszystkie informacje powinny być zawarte.  Za chwilę będę musiał Allegro One udostępnić, a tam też podobna sytuacja paczki sześciany i też chcę wiedzieć co z foliopakami ?  Jak to jest, że porządny kurier z którym nie ma problemu, oczywiście chodzi o Inpost idzie w odstawkę 😞

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FH2020 przekazuję odpowiedź od przewoźnika: "Foliopaki traktowane są jako paczki o określonej wadze i wymiarach, natomiast koperta jest rozumiana tradycyjnie - najczęściej wysyłane są koperty bąbelkowe, papierowe większego formatu i tekturowe koperty kurierskie, gdzie zawartością są dokumenty. Przy nadawaniu koperty nie jest deklarowana waga i wymiary". 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
FH2020
#11 Animator#

Czyli co ? Mam zaznaczyć paczka i wysłać foliopakiem? O wymiarach 330 x 425 mm i czy mogę innych firm, czy musi to być foliopak od DPD?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FH2020 tak, powinieneś zaznaczyć "paczka". Poproszę jeszcze o chwilę cierpliwości, ponieważ dopytujemy DPD czy usługa dodatkowa - "przepakowanie" może odnosić się właśnie do zmiany opakowania na firmowe. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FH2020 wracam z informacją od przewoźnika - nie jest to powiązana opłata pod warunkiem, że opakowanie zewnętrzne jest dopasowane do wymiarów/wagi zawartości. Przekazuję poniższy opis wskazanej usługi z dokumentu Szczegółowe Warunki Świadczenia Usług:
(xii) Przepakowanie, tj. opłata dodatkowa związana z przepakowaniem Przesyłki, która tego wymaga, czyli jest m. in. uszkodzona, nieprawidłowo zapakowana, zagraża uszkodzeniu sortera lub uszczerbkiem na zdrowiu pracowników ją obsługujących, w tym uniemożliwia bezpieczny przewóz i wydanie Odbiorcy. 
Także nie musi to być foliopak od DPD.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
FH2020
#11 Animator#

Dziękuję za odpowiedź, czy w takim razie przesyłki Allegro One również mogą być w ten sposób pakowane?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FH2020 jeśli chodzi o Allegro One to do zapakowania paczki możesz użyć kopert, kartonów, foliopaków czy streczu, a jeśli używasz opakowań ponownie – odklej wszystkie stare etykiety i usuń inne oznakowania.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Nie ma znaczenia czy będzie to karton, czy koperta i tak będzie to paczka.

Przesyłka kurierska zapakowana w kopertę jest nadal paczką w rozumieniu ustawy Prawo pocztowe. 

oznacz moderatorów