anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwna sprawa, proszę o pomoc -naruszenie regulaminu art. 2.9b Regulaminu Allegro

complex_telecom
#8 Zapaleniec#

Witam,

Mam problem, dostałem maila od Allegro o treści:

"Dzień dobry,

naruszyłeś art. 2.9b Regulaminu Allegro Niedozwolone jest bowiem licytowanie i kupowanie we własnych ofertach oraz w sytuacji, gdy konta Sprzedającego i Kupującego są ze sobą powiązane. Może to prowadzić, m.in. do:

  • sztucznego zawyżenia popularności oferty
  • nieuczciwego wpływania na cenę przedmiotu
  • uczestniczenia w transakcji wyłącznie w celu wystawienia pozytywnej oceny (to było podkreślone z linkiem)

 

Poprosiłem o wyjaśnienie bo nie rozumiem tej sytuacji i dostałem odpowiedź:

"Dzień dobry,

Dziękuję za kontakt w tej sprawie. Wysłaliśmy ostrzeżenie w związku z transakcjami z kontem "nazwa"

Tymczasem nasze dane wskazują, że konta Sprzedającego i Kupujących są ze sobą powiązane. Doszło zatem do naruszenia art. 2.9b Regulaminu Allegro. 

Niedozwolone jest bowiem licytowanie oraz zawieranie umowy sprzedaży we własnych ofertach oraz pomiędzy osobami pozostającymi w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik transakcji w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami.

Proszę o przestrzeganie Regulaminu Allegro w przyszłości, ponieważ w przypadku ponownych naruszeń, będziemy zmuszeni do nałożenia kolejnych sankcji, z zawieszeniem konta włącznie"

 

Wyjaśniłem, że zupełnie nic nas nie łączy z tą firmą ani z ludźmi ją prowadzącymi jednak Allegro zostaje nieugięte.

Co mogę zrobić w tej sprawie?Bo sprawdzeniu profilu,  Firma sprzedaje podobny asortyment do naszego. Zapewno jak to się zdarza i każdy to zna zabrakło jej towaru dla swojego Klienta , więc zamówili u Nas towar. 

Ale jak możemy weryfikować każdego kupującego od Nas, czy Allegro daje narzędzia do blokowania zakupów przez konkurencje? 

Czy ktoś z Was kiedyś spotkał się z taką sytuacją.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc bo sytuacja jest absurdalna, bardzo dbam o jakość sprzedaży a w nagrodę dostałem -80 punktów do jakości sprzedaży.

Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam,

Kamil

 

 

 

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@complex_telecom Cześć Kamil. Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja, ale wyjaśnisz ją wyłącznie mejlowo. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@complex_telecom było tu dużo wątków w tym temacie ... trzeba uważać.

oznacz moderatorów

complex_telecom
#8 Zapaleniec#

tzn? Jak można tego uniknąć, nie mam wpływu na takie transakcje przecież. 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Zawsze mozesz pozwać Allegro za nieuprawnione dzialania 😉

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Rozumiem ze sprzedajesz jako firma wiec twoja firm ma nip i ta duga firma ma nip, wchodzisz w ceidg sciagasz dane na oba nipy do pdfów następnie wysyłasz to tym mondziołom z działu bezpieczeństwa razem ze screenami zakładka o kupującym i się szanownie pytasz gdzie oni widzą powiązanie pomiędzy skoro firmy mają różne lokalizacje, adresy i są założone na różne osoby 

oznacz moderatorów

complex_telecom
#8 Zapaleniec#

Dzięki za podpowiedzi. Trochę irytującej ze człowiek wkłada tyle pracy i pieniędzy działanie na Allegro a jest tak traktowany. 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@complex_telecom czekaj czekaj...to drobiazg... wystarczy poczytac to forum i mozna nabawic sie depresji (po tym co piszą sprzedawcy).

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@az1rael to nie takie proste jak ci sie wydaje.
Zdarzylo sie, ze dwa pojazdy mialy te same tablice rejestracyjne. Reszte szczegolow musze pominąć.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

to jedne z tablic musiały być kradzione / fałszywe lub nie oddane do urzędu komunikacji przy przerejestrowaniu

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Ciesz się, że tylko straciłeś punkty. Mi dawno temu (już ponad 20 lat minęło) zablokowali poprzednie konto (na stałe), bo kupujący był z tego samego miasta, więc uznali, że jest ze mną powiązany i nabijam sobie ocenę. Kupujący towar odebrał, wystawił ocenę i też zarobił bana.

Tak więc najlepiej unikać sprzedaży osobom, które mieszkają niedaleko, a nie daj boże, mają internet z tej samej firmy co ty (wtedy to mur-beton jesteście ze sobą powiązani).

oznacz moderatorów

interfoto-eu
#7 Wielbiciel#

My obecnie jako wieloletni sprzedawcy z tego właśnie powodu mamy zablokowane konto i nie możemy wystawiać produktów... Dołączyliśmy do programu, w którym Allegro wyrównuje ceny i promujemy nasze oferty, które są korzystne dla Kupujących. I za to dostaliśmy blokadę na konto. Paranoja... jak takie mają być programy wspomagające sprzedaż, to ja podziękuję...

oznacz moderatorów

KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Ciekawe regulamin2.9 brzmi dokładnie

:b. licytowanie lub zawieranie umowy sprzedaży Towarów w ramach Ofert własnych, osób bliskich bądź wspólnie zamieszkujących z Użytkownikiem albo innych podmiotów, z którymi Kupujący pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Transakcji, w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami,

 zakupy swoich ofert wpływają na wynik transakcji?

 

oznacz moderatorów

Inteligentna78
#9 Pomysłodawca#

Szczerze mówiąc, sądzę że autor tematu doskonale zdaje sobie sprawę z tego o co tu chodzi i kto jest winny. Osobiście staram się nie brać udziału w licytacjach albowiem moim zdaniem aż w 80% przypadków kwoty licytowane są przebijane przez samych sprzedających lub ich kumpli. Kwoty końcowe w wielu licytacjach potrafią postawić pióra dęba a to świadczy o tym, że nie licytują "zainteresowani zakupem" lecz "sprzedający" dany produkt. Taka jest niestety prawda bo jeśli produkt XXX (sprawny, podobny) z opcją kupteraz widnieje w wielu aukcjach w przedziale cenowym 400-500zł a na licytacjach kończy się "wyżej" świadczy to tylko o jednym.
Kto mądry czeka 7-14dni na zakończenie licytacji, bije się o cenę, przepycha i wygrywa produkt w cenie wyższej o 20-30-40% aniżeli ten sam produkt w opcji kupTeraz?
Allegro powinno monitorować liste produktów u sprzedawców na licytacjach, jeśli wczoraj czy przed wczoraj sprzedany produkt natychmiast wraca do nowej licytacji świadczy to o tym, że niestety wygrał "jakiś kumpel" a sprzedać trzeba, prawda?

oznacz moderatorów

complex_telecom
#8 Zapaleniec#

Ciekawa teoria ale zupełnie nie trafiona. Ja mam tylko u siebie opcje Kul Teraz. Żadnych licytacji. Nie wiem wlasnie o co chodzi dlatego napisałem tutaj. 
pozdrawiam 

oznacz moderatorów

KAMETS
#9 Pomysłodawca#

 Jeśli chodzi licytacje owszem. Wpływają

Ale w dyskusji brak mowy o licytacji. 

 

oznacz moderatorów

KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Mnie za zakup w swoich aukcji, zablokowano konto i do każdej transakcji , która się nie odbyła, doliczono prowizję. To znaczy  przyznano rabat transakcyjny, a potem odebrano

oznacz moderatorów

biz70ex
#1 Nowicjusz#

Jeśli sama  dokonywałaś zakupu swoich ofert , powinni naliczyć Ci podwójnie.

oznacz moderatorów

Inteligentna78
#9 Pomysłodawca#

Zwracam honor, myślałam że chodzi tu o licytację lecz gdy mowa o kup teraz to faktycznie, może być jakiś systemowy błąd.

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Generalnie dość łatwo to wszystko odkręcić problem taki, że nie warto w tym sensie, że odkręcenie tego zajmie więcej niż 30 dni po których kasują się te punkty i będzie kosztowała czas i pieniądze na prawnika.

oznacz moderatorów