anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fakturowanie Poczta Polska

VayaMedical
#10 Popularyzator#

Witam 

Przesyłka polecona na allegro kosztuja 6,99, a poczta polska fakturuje nas za każdą przesyłkę 7,30 z czego może to wynikać ?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@VayaMedical rozumiem, że nie nadajesz przesyłek przez Wysyłam z Allegro tylko przez narzędzie przewoźnika? Czy podajesz adres e-mail Allegro, aby za przesyłki rozliczać się z nami?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

VayaMedical
#10 Popularyzator#

Wszystkie etykiety na listy przewozowe generujemy przez baselinkera

oznacz moderatorów

VayaMedical
#10 Popularyzator#

Gdzie należy podać ten adres e-mail ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@VayaMedical w danych odbiorcy przesyłki, tutaj informacja na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

VayaMedical
#10 Popularyzator#

Przy każdym nadawanym zamówieniu mamy takie maile w danych odbiorcy przesyłki 7ohig1q81f+d1z821d4@allegromail.pl

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@VayaMedical podaj proszę przykład zamówienia dla którego otrzymałeś fakturę od przewoźnika, a podałeś poprawny adres e-mail. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

VayaMedical
#10 Popularyzator#

af70149745d4

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@VayaMedical to nie jest numer zamówienia z Allegro, a to taki potrzebuję 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

VayaMedical
#10 Popularyzator#

ss allegro polecona.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@VayaMedical Paczki nie są generowane przez Wysyłam z Allegro i dlatego nie mamy wglądu w szczegóły nadania. 

Możemy to skonsultować z Pocztą Polską, tylko musiałbyś przesłać nam zrzuty ekranu lub logi z nadawania, gdzie będzie widoczne potwierdzenie, że zamaskowany adres mejlowy został przekazany.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Allegro Polecony i list polecony, to dwie różne usługi (stąd różnica w cenie). Jak przy generowaniu etykiety, wybrałeś przesyłkę poleconą lub inną na umowie własnej, to wszystko się zgadza.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

W BL Przesyłki Polecone możesz nadawać poprzez Wysyłam z Allegro - tutaj Allegro dopisuje Ci 6,99 zł lub poprzez moduł Poczty Polskiej, ale tutaj musiałem podpisać aneks na przesyłki firmowe.

ps. nadajesz tylko Polecone Płatne, czy też w smarcie?

oznacz moderatorów

VayaMedical
#10 Popularyzator#

Wszystkie przesyłki nadajemy przez moduły kurierskie od poczty polskiej po zwykłych kurierów. Przejrzałem kilka zamówień na ekonoma i wszystkie płatne były.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Allegro przesyłka polecona jest liczona jako przesyłka polecona firmowa. To jest co innego niż list polecony ekonomiczny - który zresztą od 1.04. zdrożał o zeta. Polecone firmowe musisz mieć w umowie z Pocztą P.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

1. Tak jak napisałem, musisz mieć aneks na Allegro Polecone (przesyłka firmowa) - zapytaj się opiekuna.

2. Jeżeli nie nadajesz Allegro Polecone w Smarcie, to zmień w cenniku Allegro na List polecony ekonomiczny (Własne umowy), załóż konto w BL Przesyłki - https://blpaczka.com/ - i nadawaj te polecone taniej: 6,75 brutto za 1 szt. (Oczywiście jest to rozwiązanie dla osób, które same wożą paczki na pocztę).

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Dodam jeszcze, że przesyłką poleconą firmową można oficjalnie przesyłać towary, a poleconą ekonomiczną nie (co może być ważne w wypadku reklamacji). Poza tym polecony firmowy chodzi przeważnie szybciej niż ekonomiczny, i może mieć większe rozmiary i wagę w najniższym przedziale cenowym.

oznacz moderatorów