anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

FV uproszczona (paragon z NIP)

ProArts_MC
#8 Zapaleniec#

Czy ja dobrze rozumiem, że przy sprzedaży wysyłkowej nie mogę stosować FV uproszczonej czyli paragonu z NIPem?

 

Znalazłem taki artykuł i zgłupiałem:

Kiedy nie możesz wstawić faktury uproszczonej?

Okazuje się jednak, że wystawienie faktury uproszczonej nie zawsze jest możliwe, nawet jeśli maksymalna kwota pozwalająca na wystawienie takiego dokumentu nie została przekroczona. Do sytuacji, w których nie można skorzystać z faktury uproszczonej należą:

• sprzedaż wysyłkowa na terenie kraju,
• zagraniczna sprzedaż wysyłkowa,
• wewnątrzwspólnotowa dostawa towaru,

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ProArts_MC to raczej utrudnienie dla sprzedającego wysyłkowo . Dla kupującego paragon z NIP-em to żaden problem , przy darmowych wysyłkach praktycznie niemożliwy do zweryfikowania .

oznacz moderatorów

ProArts_MC
#8 Zapaleniec#

A dlaczego utrudnienie dla sprzedającego?

Ja wole wystawić paragon z NIP zamiast FV, tylko pytanie czy mogę i jeśli tak to czy powinienem pytać kupującego czy może być taka FV (paragon z NIP)

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ProArts_MC Cześć. Jako serwis nie udzielamy porad w tym zakresie. Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, to powinieneś skontaktować się z Urzędem Skarbowym albo doradcą podatkowym. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ProArts_MC
#8 Zapaleniec#

Ale ja nie pytam serwisu tylko społeczności i co jest złego w tym, że chcę wiedzieć czy informować Klienta czy nie, że dostanie taki dokument czy nie?

Wam, drogie Allegro już przez ten monopol palma trochę odbiła...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ProArts_MC Oczywiście, że możesz o to zapytać Społeczności - miej jednak na uwadze to, że najbardziej rzetelne informacje uzyskasz właśnie w US lub u doradcy podatkowego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Powiem Ci tak. Jest przepis ze stycznia 2020r że do kwoty 450zł możesz wystawić fakturę uproszczoną (paragon z nipem). Przepisy przepisami a klienci swoje, jak się trafi 'ciężki klient' że tak go nazwe to założy Ci dyskusje, zacznie Cie straszyć skarbówką itp. Możesz usłyszeć 'On chce fakturę a nie paragon' 'on zaznaczył fakturę przy zakupie' to nic że paragon z nipem to jest faktura,tylko że uproszczona która można normalnie rozliczyć , jest na nim nip nabywcy. Tłumaczenia do takich klientów nie docierają, możesz mówić 100razy że taki jest przepis.

oznacz moderatorów