anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

głupota Allegro One realizowane poprzez UPS i DPD

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Moderatorzy, odpowiedzcie mi proszę jakie przesłanki przyświecały Allegro w decydowaniu jaki przewoźnik ma odebrać paczki na zlecenie odbioru przesyłek Allegro One. Niedawno wprowadziliście zmianę, że nie tylko UPS odbiera paczki ale też DPD, tylko z tym zastrzeżeniem, że to wy decydujecie który przewoźnik paczki odbierze. Wszystko było prawie dobrze, ale mam taką sytuację, że dziś mam kilka przesyłek  Allegro One, ale jedną odbiera DPD a drugą UPS, czyli muszę warować w domu przez pół dnia, żeby obsłużyć jednego a potem drugiego przewoźnika. Proszę o odpowiedź czy zamierzacie ten chaos zreorganizować, to co zrobiliście jest po prostu śmieszne!!! Czy ktoś w Allegro w ogóle zastanawia się nad skutkami zmian jakie wprowadzacie?

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

jak to się ma do tego, że dwie przesyłki tego samego dnia odbierane są przez dwóch przewoźników, czy nie prościej jest aby paczki odebrał jeden z nich? Kiedy powiecie to głośno, że to rozwiązanie jest bezsensowne, ilość zużytego paliwa do podjazdu x2, ilość spalin x2, praca kuriera x2, otwieranie drzwi x2, oszczędność pracy -x2, oszczędność wysiłku -2x , to jest rozwiązanie ekonomiczne, ergonomiczne ? logistyka na najniższym poziomie

oznacz moderatorów

kakabe_2007
#8 Zapaleniec#

@BrickWorkshopKtoś wpadł na "pomysł" - ktoś to zatwierdził - pomysłodawca dostał premię i jest szczęśliwy. To że ten "pomysł" generuje sprzedawcą problemy to już mało istotny szczegół dla Allegro ....... Mało istotny szczegół dla Allegro jest również to co napisałaś odnośnie dublowania podjazdów kurierów, większego zanieczyszczenie powietrza oraz pozostałych wymienionych czynności. Dodam od siebie że w tym tygodniu moją reklamację dotyczącą odbioru przez kuriera przesyłem One Box rozpatrywało aż siedmiu konsultantów, ostatni 12 godzin po załatwieniu sprawy napisał że musi skontaktować się z przewoźnikiem aby podjąć dalsze czynności 🤣😂🤣 Wychodzi na to że w Allegro nie ma chyba żadnego systemu , który notuje i informuje pozostałych konsultantów że daną sprawą zajmuje się już jakiś konsultant.

Za kilka tygodni "uszczęśliwieni " zostaniemy obowiązkiem dodania kolejnego sposobu dostarczania przesyłek do klienta. Teraz trzech kurierów będzie podjeżdżało pod adres i że by nie było zbyt dobrze każdy o innej godzinie. Ciekaw jestem jak Allegro będzie zgodnie ze swoją deklaracją "pilnowało terminowej dostawy zgodnie z przewidywaniami swojego algorytmu ??? Jak na razie to przynajmniej z mojego doświadczenia kiepsko to wygląda .......

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  wspieram oczywiście @BrickWorkshop i dołączam do @kakabe_2007 , wczoraj na 3 łony 2 poszły przez UPS-a 1 przez DPD , ,gdzie sens i logika , gdzie troska o nasze środowisko  ,stawiajcie zielone automaty , do których będą podjeżdżać dziesiątki kurierów dziennie zamiast jednego , rozumiem ,że chcecie zwiększyć wątpliwą skuteczność Waszych wysyłek , ale nie tędy droga , nie przeszkadza mi to ,że podejmujecie współpracę z kilkoma przewoźnikami , ale na pohybel z pomysłem , który generuje tylko dodatkowe koszty i zwiększa zanieczyszczenie naszego środowiska . Jeden przewoźnik dla dobowego cyklu wysyłkowego , i teraz premia dla Waszych grzejstołków za prawidłowe wdrożenie naszego postulatu  ,prawidłowe i szybkie bo czasu na regenerację naszej planecie zostało niewiele .

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

zawsze można liczyć na waszą bierność

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@BrickWorkshop a ja stanę w obronie moderatorek @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  - czy naprawdę uważasz że nie wiedzą że to od strony logicznej, ekonomicznej i ekologicznej nie do obrony? Że wściekli są klienci, sprzedawcy? A przecież to nie ich decyzja, a one muszą za to "obrywać". To góra Allegro ma w .... i kupujących i sprzedających - mam nadzieję że do czasu...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Rozumiem , że to nie jest decyzja moderatorów, jednak chyba ich obowiązkiem jest przekazywanie problemów do odpowiednich działów... jeśli Allegro w ogóle jest zainteresowane problemami jakie zgłaszają użytkownicy portalu. Z tym zainteresowaniem i zrozumieniem bywa różnie a raczej słabo. Jeśli tu na Gadane nie można już pisać o kwestiach związanych z działaniem portalu bo moderatorzy są zbyt atakowani ( a są przedstawicielami Allegro w kontaktach z użytkownikami) to zamknijmy Gadane i świat będzie piękniejszy

oznacz moderatorów

lagobonito
#8 Zapaleniec#

Ta usługa to ogólnie porażka. One Box wybiera zaledwie kilka procent kupujących a zamętu z tym najwięcej. Jakość dostaw taka sobie ale najgorsze odbiory. Wczesniej prawie codzienny widok skapryszonego UPS przy odbiorze jednej lub dwóch paczek. Teraz doszedł wściekły DPD bo musi specjalnie jechac po jedną paczkę. A widok ich dwóch naraz jak odbieraja po jednej to juz mega porażka tego systemu. Temu co to wymyslił, nalezy się nagroda Darwina w dziedzinie ekonomii oraz ekologii. 

 

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

Wbrew pozorom jest w tym logika. Allegro podpisało umowy z UPS i DPD. Zapewne na jakichś warunkach m.in. dotyczącym ilości paczek, które kurierzy odbiorą w ciągu jakiegoś okresu czasu.
System dzieli paczki wg jakichś proporcji tak aby każdy kurier "coś miał". Myślę, że ma to też na celu szkolenie kurierów DPD z nowymi przesyłkami. 

Ekologiczne to to nie jest (upierdliwe owszem), ale dla mnie jako tako sens ma :).

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  - Szanowne Ladies - która z Was w tym wątku bawi się siekierką / nożyczkami?😉

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 dzisiaj znowu 2 łony 1 na DPD i 1 UPS , organizacyjnie mi to nie przeszkadza bo walę to do 1 punktu , ale pomysłodawca czkawki dostaje po moich wiązankach . @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Lody na biegunach się topią , taką Ziemię chcecie zostawić swoim dzieciom ?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

nie przesadzajcie już z tą ekologią, przecież i tak nikt nie wysyłał tylko jednym przewoźnikiem. Idąc tym tropem dla dobra planety powinniśmy zlikwidować wszystkie firmy przewozowe i wszystkich sprzedawców. 

oznacz moderatorów