anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inpost Multiskrytka - gabaryty . dopłaty

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost Pytanko. Dzisiaj odbierałem przesyłki z paczkomatu - multiskrytka. Tak się akurat skumulowało ze było ich więcej ( coś opóźnione, cos przyspieszone itp..). I to mi podsunęło pytanie od strony sprzedawcy. Czy jezeli wysyła przedmiot (skrytka A) inny wysyła ( skrytka B) a kurier musi włożyć do Multiskrytki C ( bo inaczej się nie zmieszczą) to sprzedawcy będą mieli doliczoną opłatę za zmianę gabarytu?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

InPost
Ekspert InPost

@pinsplash 

Jeśli przesyłki są umieszczane w ramach usługi Multiskrytka w skrytce większej niż deklarowana przez Nadawców, nie naliczane są opłaty za zmianę gabarytu. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@InPost to skąd te dopłaty ? , pilnuję wymiarów , a i tak od czasu do czasu wpadnie dopłata za weryfikację ... tylko nie pisz mi o reklamacjach .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost No to jeszcze jedno pytanko. Chodzi o oszczędność czasu, środków, ślad węglowy itp...

Sytuacja : Nadanie przesyłki w paczkomacie w tym samym mieście. Zależy mi na przesyłce w danym czasie. Mogę podjechać do paczkomatu odbiorczego.. Jak ( już po nadaniu) przekierować aby paczkomat nadawczy = paczkomat odbiorczy? Aby uniknąć kuriera, sortowni, kolejnego kuriera, straty czasu...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost Hallo Inpost - proste pytanie powyżej. Jak to zrobić?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@mdrogeria 

Prosimy o bezpośredni kontakt z naszym BOK za pośrednictwem dostępnych kanałów:

1) czat/messenger
2) formularz kontaktowy https://inpost.pl/kontakt
3) infolinia: 722 444 000 / 746 600 000

W treści wiadomości prosimy o podanie przykładowych 24-cyfrowych numerów paczek celem ich dokładnego sprawdzenia.

Dodatkowo informujemy, że opłatę za weryfikację przesyłki przy zmianie gabarytu stosuje się, gdy zweryfikujemy niezgodność deklaracji gabarytu z rzeczywistym wymiarem i ma to zastosowanie w górę czyli zmiana z A na B, B na C i A na C oraz w dół z C na B, B na A i C na A.

@pinsplash 

Uprzejmie informujemy, że przy utworzeniu etykiety w systemie Manager Paczek i wyborze tego samego urządzenia Paczkomat nadawczego, co odbiorczy, przysyłka powinna być od razu gotowa do odbioru po jej nadaniu. Klient może nadać przesyłkę z odbiorem w tym samym urządzeniu Paczkomat, bez konieczności przekazywania przesyłki do oddziału. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost Wiem że czytanie ze zrozumieniem to wyzwanie, ale spróbujcie jeszcze raz przeczytać to co napisałem. Albo podeślijcie kogoś kto to potrafi.

W skrócie : przesyłka już nadana, jest w paczkomacie z dostawą do innego paczkomatu. Jak zmienić abym mógł odebrać przesyłkę w paczkomacie nadawczym?

podpowiedź korzyść dla wszystkich : oszczędność dla Was - kurier dwa razy, sortownia, puste skrytki, oszczędność dla mnie - czas.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@InPost bardziej obrazowo nakreślając problem podniesiony przez @pinsplash:

1. Paczkomat w którym @pinsplash oczekuje na paczkę mieści się w Warszawie przy ul. Odbiorczej 1.
2. Nadawca nadaje paczkę do @pinsplash w Warszawie przy ul. Nadawczej 2.
3. Czy @pinsplash może zmienić miejsce odbioru na paczkomat przy ul. Nadawczej 2, tak by paczka nie zaliczyła sortowni, a on mógł tuż po nadaniu odebrać paczkę?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@medalik_2009 😂🤣 dzięki za pomoc. Już bardziej obrazowo nie było można.

ps Podejrzewam ze ponieważ jest to proste i korzystne, odpowiedź Inpostu będzie negatywna.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@pinsplash lata korespondowania z "doradcami" Allegro czynią mistrza. Choć i tak czasami myślę, że na etacie przydałby się nam gość rysujący komiksy. 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Sprzedawca może podjechać do paczkomatu na Odbiorczej 1 i włożyć paczkę 😉

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:44052296 Paczka już jest w paczkomacie na Nadawczej 2.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost pobudka!

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@pinsplash spokojnie. Oni sobie dopiero to rozrysowali. Konsylium zbiera się w czwartek. 😉

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@pinsplash 

Informujemy, że nie ma możliwości zmiany urządzenia odbiorczego Paczkomat. 

Jeżeli paczka ma zostać zwrócona do Nadawcy, należy wysłać drogą mailową dyspozycję zwrotu na adres: pomoc@inpost.pl

Dyspozycja powinna zostać wysłana z adresu e-mail Nadawcy, przypisanego do przesyłki. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost właściwie to nie wiem którą częścią odpowiedzi się bardziej skompromitowaliście.....

Pierwszą - bo to wbrew logice i ekologii ( zawsze jak gdzieś zobaczę ze Inppst twierdzi że jest "green" będę przytaczał ten przykłąd)

Drugą - bo o to nigdy nie pytałem i zupełnie nie o to chodziło......

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów