anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak allegro one/box obniża Twoje statystyki sprzedaży

mikeza
#20 Guru#

Od tygodnia na jednym z kont testuję przesyłki allegro one/box. Nie są to jakieś duże ilości, ale w tym tygodniu wysłałem kilkanaście takich paczek. Niestety żadna według systemu nie została nadana w terminie. Powód jest prozaiczny, włożenie do boxu nie oznacza według allegro nadania, a że w moim rewirze kurier potrafi odbierać te przesyłki np. w ok 9.00 rano, więc jak wrzucam je do boxa w ok. południa, to leżą tam do następnego dnia. Według wyliczeń allegro, wszystkie te paczki zostały nadane po terminie. To takie info dla tych wszystkich, którzy będą chcieli spełnić wymagania smarta w sierpniu i zdziwią się jak im statystyki będą leciały w dół.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
62 ODPOWIEDZI 62

mikeza
#20 Guru#

czy allegro w związku z wprowadzeniem wymogu one w smarcie zmieni coś w tych statystykach i zacznie jej normalnie przeliczać, a także zaktualizuje info dla kupującego, który po włożeniu paczki do boxa ma cały czas status czeka na nadanie ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mikeza jaki masz ustawiony czas wysyłki ? , a godzina graniczna ? ...pytam bo czeka mnie to samo .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

mam ustawione 24H, czyli wysyłam następnego dnia po zakupie. Dla DPD i poczty to nie problem, bo odbierają paczki popołudniu i skanują je tego samego dnia. W przypadku allegro one/boxa już nie jest tak halo, bo odbiór jest jak wspominałem tylko rano, nikt więcej po to nie podjeżdza, paczka jako nadana widnieje w systemie dopiero po wyjęciu jej przez kuriera ze skrzynki, czyli jak wrzucam np. w południe, to nadanie będzie następnego dnia rano, czyli od zakupu minie już 48godzin, a nie 24, stąd statystyki w dół.

Zwrócę uwagę, że akurat w Lublinie tych zielonych boxów jest cała masa, ale jak widać stoją chyba puste, skoro kurier sobie podjeżdża tylko rankiem na moment.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza @mdrogeria to w takim wypadku można też stracić wysyłkę tego samego dnia a wymagają 95 % 😞 Coraz ciekawiej 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dodatkowo nie ma sensu ustawianie granicznej godziny nadania, bo jakim cudem nadam np. o godz. 13, 14, skoro kurier podjeżdża raniutko. A włożenie do boxu nie stanowi nadania paczki. Błędne koło jednym słowem, allegro powinno dostosować statystyki i wymagania do funkcjonowania usługi allegro one/box. co z tego, że ja będę wysyłał zamówienia z rana tego samego dnia (wkładał je do boxa), skoro dla klienta i portalu będzie to nadanie na następny dzień.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza Dla Ciebie obowiązują te godziny 

Jeśli chcesz nadać paczkę w punkcie lub w automacie Allegro One Box, zrób to:

  • do 12:00 - w przypadku przesyłek, które obsługuje Allegro One Kurier
  • zgodnie z godzinami z tego pliku - w przypadku przesyłek, które obsługuje UPS.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 przez cały tydzień nadawałem paczki w boxie pomiędzy godziną 9:30-12:00, nigdy nie zostały wyjęte tego samego dnia, a tutaj jest info, że kurier odbiera przesyłki nawet do 17:30, tylko skąd ? bo chyba nie z boxa.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 kicha straszna . Nie trybię za bardzo jak to liczą 

Czas wysyłki 24H czyli mogę ndać do końca następnego dnia jeśli nie ustalę godziny granicznej , godzina graniczna dla One nadanych w boxie u mnie to 12:00 , nie ma szans żebum nadał przed 12:00 bo za daleko jechać extra  ,nadam po drodze ok 13:00 czyli może czekać w boxie do dnia następnego ... ni husteczki haftowane nie trybię .... dla Inpost i Poczty mam graniczną 12:00 , Pocztę zapodaję zwykle od rampy ok 13:00 , Inpost podjeżdża 13:00 - 15:00  i hula , a z tym tworem będzie ,, salto mortale ,,... nie trybię i już  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Wytłumaczyć ...proszę .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zakładam, że każda sytuacja będzie inna i możliwe, że kurier podjeżdża również w późniejszych godzinach w innych rejonach. Ja wiem jak jest u mnie, na moim rewirze jest w godz. rannych, bo jak otrzymuję niekiedy paczki UPS, to są one w ok. godz. 10-tej, najwyraźniej boxa opróżnia jeszcze wcześniej. Straszna lipa jednym słowem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza ale Ciebie to nie interesuje że podjeżdża wcześniej, allegro podaje godzinę graniczną dla Twojego kodu 12 : 00  i paczki włożone do tej godziny muszą być wyjęte 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 niestety nie są wyjmowane, testowałem cały tydzień, paczki nadane nawet o 9:30 leżały potem 24 godziny w boxie, na statystykach są jako wysłane po terminie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 "paczki włożone do tej godziny muszą być wyjęte" - ciekawe, jak je zmusisz 😎

U mnie jest w kratkę, zależy chyba, w jakiej kondycji jest dany kurier. Ale ostatnio wyjmują raczej dość późno ok. 18-19. Ale nadal pozostaje problem aktualizacji statusu, bo nawet po wyjęciu paczki, ona nadal "oczekuje na nadanie"

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@TomBanknoter dziwactwo jednym słowem, wygląda na to, że kurier jak wyjmuje z Twojego boxa to nie skanuje przesyłki, stąd brak zmiany w statusie. Podejrzewam, że jakby zeskanował to automatycznie wskakuje nadanie. Mimo wszystko u mnie godzina opróźniania boxa to dramat, allegro podaje graniczną 12:00, a kurier wyjmuje 9-10 rano. Statystyki terminowości spadły mi już o ok. 5% przez te kilka dni, tylko z powodu tych paczek do zielonego boxa. Nie powinno tak to wyglądać, tym bardziej, że nadaję je dosyć wcześnie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mikeza "wygląda na to, że kurier jak wyjmuje z Twojego boxa to nie skanuje przesyłki" - ależ skanuje, bo jak się kliknie w numer przesyłki, to widać "przesyłka podjęta przez kuriera", czy jakoś tak. Ale status widoczny dla kupującego w "szczegółach" jest nadal "oczekuje na nadanie". Zmienia się dopiero po zdaniu przesyłki w sortowni (no, chyba, że jej tam nie zeskanują).

Zresztą przy paczkomatach InPost jest podobnie, aczkolwiek status zmienia się na "w drodze" już po wyjęciu przez kuriera. Ale w moim rejonie InPost to jeździ ze 2-3 razy dziennie

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@TomBanknoter to wygląda, że każdy ma inaczej, u mnie po wyjęciu z boxa status dla klienta zmienia się na: "przesyłka w drodze". oczywiście jak się wejdzie w szczegółowe śledzenie po nr to statusy są częściej aktualizowane, ale mówię w tej chwili o tym prostym info dla klienta.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mikeza Na szczęście ilość tych przesyłek jest znikoma. Żeby była większa, Allegro One musiałby być chociaż nie gorsze niż InPost, bo samo to, że kosztuje o zeta mniej, wiosny nie czyni (zwłaszcza, że większość to przesyłki Smart).

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza @TomBanknoter jako konsument widzę to tak w śledzeniu 😉

Zrzut ekranu 2023-07-15 143654.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 W śledzeniu tak, ale nie każdy jest na tyle bystry, żeby kliknąć w numer przesyłki 😋 Ja mówię o widoku w "szczegółach zamówienia" - tam dopiero po ostatniej fazie (czyli przekazaniu do magazynu) wyślweitla się "w drodze", a przedtem jest przez cały czas "oczekuje na nadanie". w skrajnych wypadkach (weekend) może to być nawet trzy dni

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@kostas11 to jest widok po wejściu w nr przesyłki i on jest prawidłowy, ale mało kto wejdzie w takie śledzenie, bo praktycznie wszyscy sugerują się widokiem w szczegółach zamówienia, a tam jest cały czas czeka na nadanie do momentu podjęcia przez kuriera. I o jest własnie dziwne, mamy dwa odmienne statusy śledzenia paczki, które pokazują co innego dla klienta.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów