anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nadać Allegro Przesyłkę Poleconą?

akcesoria-net-pl
#14 Krzewiciel#

Zamiast 'Allegro Przesyłka polecona' generuje 'Allegro Pocztex Kurier 48'.

I taką pobiera prowizję: 10,99.

Przy zamówieniach poniżej 6zł, do których dokładam 1-2zł, to byłby zbyt daleko idący sponsoring.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

ko_alka
Moderator
Moderator

@akcesoria-net-pl Cześć. Podaj mi proszę przykładowy numer zamówienia, którego dotyczy ten problem. 

Ola
Moderator

akcesoria-net-pl
#14 Krzewiciel#

18350152-7f9e-11ec-8526-b7f488beffdc

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderator
Moderator

@akcesoria-net-pl Czy zaznaczyłeś usługę dodatkową "Przesyłka polecona firmowa"? Jeśli nie, to przesyłki traktowane są jako Allegro Pocztex Kurier:

Zrzut ekranu 2022-01-20 o 16.43.00.png 

Ola
Moderator

akcesoria-net-pl
#14 Krzewiciel#

A gdzie jest zaszyta ta tajna informacja? Co za geniusz wymyślił, że standartowa przesyłka polecona jest usługą dodatkową?

Klikam 'nadaj przesyłkę' i nie zamawiam usług dodatkowych. Bubel.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#14 Krzewiciel#

Pewnie tego nie wiecie, więc uprzejmie informuję, że dla PP 'przesyłka polecona" i 'przesyłka firmowa' to dwie RÓŻNE formy nadania. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oryginalny tytuł posta: 'wysyłam z allegro-błąd'

Poprawione z jakiegoś zupełnie niaznanego powodu 🙂

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#14 Krzewiciel#

Reklamacja odrzucona. Mimo ewidentnie wadliwego formularza.

Nie żebym wietrzył jakiś spisek, ale nie przypominam sobie abym kiedykolwiek skorzystał z Waszego błędu.

Zanim dostaniecie lawinę skarg może jakiś miszcz it by to poprawił.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#19 Nestor#

@akcesoria-net-pl

W  życiu nie wpadłabym na to, żeby zaznaczać list polecony jako usługę dodatkową 😂

Niby miało być szybciej i wygodniej a tu problem za problemem i problemem pogania.

medalik_2009
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg co miało być?! Wygodę użytkowników oni mają w nosie albo i jeszcze gdzie indziej.

Po upchaniu na siłę i bez żadnego pomyślunku ze strony ichniejszych optymalizatorów, wszystkiego co się da w zakładce zamówienia, jedyne co się poprawi, to zmniejszą się koszty portalu Allegro. Wyłączenie MS czy obecnego wysyłam z Allegro to po prostu optymalizacja kosztów Allegro. Brak opłat za dodatkowe domeny, za dodatkowe miejsce na serwerach. Ładnie tylko opakowane bełkotem o dbaniu o wygodę sprzedawców.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderator
Moderator

@akcesoria-net-pl @Kaliope_Brzeg @medalik_2009 Przesyłka firmowa polecona jest usługą dodatkową zarówno w starym, jak i nowym widoku Wysyłam z Allegro. Niczego w tej kwestii nie zmienialiśmy. 

Ola
   Moderator

Kaliope_Brzeg
#19 Nestor#

@_HolaOla_   Aż pozaglądałam w stary i nowy widok.  W starym owszem przesyłka firmowa jest w usługach dodatkowych ale z automatu zaptaszkowana i zapewne nikt nawet nie zaglądał w te usługi. W nowym widoku trzeba zaptaszkować samemu, a jak tego nie wiesz albo przegapisz to wygeneruje się sporo droższy Allegro Pocztex Kurier 48 . Więc nadal twierdzę, że nie jest ani szybciej ani wygodniej a bywa, że i drożej 😊

_HolaOla_
Moderator
Moderator

@Kaliope_Brzeg bardzo Ci dziękuję za tę uwagę. Przekazałam już Twoją sugestię do zespołu zajmującego się zmianami w Wysyłam z Allegro i dostałam zapewnienie, że zaplanujemy automatyczne zaznaczenie tej opcji również w nowej wersji. 

Ola
   Moderator

kmrolety
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_  24 lutego, nadal nie ma zaznaczenia tej opcji automatycznie. Kiedy można się spodziewać naprawienia tego? 
I gdzie w regulaminie jest wyszczególnione wymaganie dot. wklikiwania się w tą "opcję dodatkową"? Czytając Państwa regulaminy nie natknąłem się na taką informację, są jedynie wymagania dot. wymiarów przesyłki.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderator
Moderator

@kmrolety Informujemy o tym na stronie Pomocy: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmienilismy-wyglad-naszego-narzedzia-nadawczego-wysylam-z-alleg... 

Ola
Moderator

Kaliope_Brzeg
#19 Nestor#

@ko_alka  To dlaczego  Allegro zapewnia, że wszystko zaznaczy za nas skoro dopiero pracujecie nad tym? Przecież to ewidentne wprowadzenie w błąd korzystających z WZA.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/wysylam-z-allegro-narzedzie-do-nadawania-p...

Jak nadać przesyłkę metodą Allegro Przesyłka Polecona

Jeśli kupujący wybrał metodę dostawy Allegro Przesyłka Polecona, w trakcie zamawiania przesyłki w Wysyłam z Allegro wszystkie niezbędne opcje zaznaczymy za Ciebie. Są to:

• rodzaj przesyłki: Koperta
  • usługa dodatkowa: Przesyłka polecona firmowa
  • przewoźnik: Poczta Polska (w sekcji Wybierz przewoźnika – Allegro Poczta).

ko_alka
Moderator
Moderator

@Kaliope_Brzeg Ten artykuł dotyczy starego Wysyłam z Allegro, w którym usługa dodatkowa "przesyłka polecona firmowa" jest domyślnie zaznaczona. Dążymy do tego, żeby w nowym WzA też się to działo automatycznie. 

Ola
Moderator