anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

JAK ODBLOKOWAĆ KONTO ALLEGRO?

Szymcio_09
#8 Zapaleniec#

Witam!
W lipcu rozpoczęła się nierówna walka z allegro odnośnie mojego konta, które z dnia na dzień zostało zablokowane - Powód? Nie mam pojęcia... Traktowali mnie jako niewiarygodnego sprzedawcę, pomimo tego, że na 20 ocen pozytywnych mam jedną negatywną, która została wystawiona w grudniu zeszłego roku za coś zupełnie bezsensownego! Kazano mi wysłać wszystko, przez dokument tożsamości po faktury i towar. Działałem w dropshippingu, lecz pomimo tego wysłałem wszystkie faktury z zamówień i potwierdzenia sprzedaży. Kazano mi sprzedawać stacjonarnie (Wysyłać od siebie) poszedłem Allegro na rękę i zamówiłem za swoje oszczędności towar sezonowy do siebie (kazano mi wysłać zdjęcia towaru, który zamówiłem) wysłałem zdjęcia towaru jak i fakturę - po weryfikacji moje konto zostało zablokowane, odwołanie również odrzucone... I w taki sposób zostałem na lodzie z towarem, który stracił wartość (sezon się skończył). Próbuję kontaktować się z allegro, lecz na moje maile nie ma odpowiedzi! A kiedy kontaktuje się z allegro na fb bądź czat allegro przeważnie każą mi cierpliwie czekać na odpowiedź, której nie ma miesiąc! To jest niemożliwe, że moje konto zostało zablokowane permanentnie bez powodu - każda paczka dotarła do klienta bez zarzutów! 
Co zrobić? jak rozwiązać problem? Chcę wrócić do sprzedaży, lecz mam związane ręce! Miał ktoś taką sytuację?
Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc 🙂 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jakiś powód Allegro na pewno przesłało ci w korespondencji ,być może nie spodobał im się towar jaki chciałeś wprowadzić na rynek .Popytaj na czacie niech się ustosunkują do tej blokady.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Szymcio_09 Widzę, że otrzymałeś od nas odpowiedź:

Proces weryfikacyjny nie potwierdził Pana wiarygodności jako Sprzedawcy.

Decyzja serwisu została przedstawiona i nie ulegnie już zmianie w trybie niereklamacyjnym. Dalszą korespondencję w tej samej sprawie pozostawimy bez odpowiedzi.

W tej sytuacji niestety zgłoszenie sprawy tutaj również nic nie zmieni.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Szymcio_09 

masz odpowiedź @nat_not 

złóż reklamację

idź do prawnika

pozwij allegro jak masz dowody na dyskryminacje twojej firmy

lub jeżeli widzisz bezprawne działania allegro

 

oznacz moderatorów

Szymcio_09
#8 Zapaleniec#

Jak mogę złożyć reklamacje do decyzji? co muszę zrobić? 
Allegro nie pozwoliło mi prowadzić sprzedaży w dropie, więc zakupiłem towar do siebie po blokadzie! Wysłałem im zdjęcia towaru z domu z dokumentem tożsamości, iż przystałem na sprzedaż z domu!  Kiedy allegro otrzymało faktury, zdjęcia dowodu itp nie odblokowało mi konta, tylko napisało powyższą wiadomość. To jest zupełny absurd co dzieje się na tej stronie - sami prowadzą webinary o dropie a zabraniają w nim działać i blokują konta! spełniłem wszystkie wymagania, a konto nadal zablokowane 🙂 

CO DALEJ ?!

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Szymcio_09 Widzę, że wysłałeś już reklamację (korespondencja nr 18358536). Pozcekaj na jej rozpatrzenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Szymcio_09
#8 Zapaleniec#

To już jest kolejna reklamacja… pozostałe zostały rozpatrzone negatywnie - Allegro nawet nie podało powodu (dlaczego tak zostały rozpatrzone) nikt nie chce się ze mną kontaktować. Jak dla mnie to jest jedna wielka pomyłka co tutaj się wyprawia. Mam znów czekać kolejne PONAD 14 dni, aby przeczytać to samo? Bez konkretnych powodów i zarzutów? Sprzedaż stoi już pół roku, a ja nic nie moge zrobić 

oznacz moderatorów

Szymcio_09
#8 Zapaleniec#

Witam, po raz kolejny już wracam do tematu zablokowane konta na Allegro. Jak ostatnio się dowiedziałem tutaj… moje konto zostało zablokowane, gdyż jestem uważany za zbyt niewiarygodnego sprzedawcę. Sprawa toczy się już pół roku i do dnia dzisiejszego zastanawiam się, co tak naprawdę jest przyczyną. Każda przesyłka dotarła do klienta, każdy zwrot czy reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, na 21 odeń wystawionych tylko jedna była negatywna (wystawiona bezumyślnie, gdyż klient nie zauważył zwrotu pobliski godzinach) pisząc maile do obsługi Allegro z działu bezpieczeństwa nie dostaję żadnych odpowiedzi, kiedy pytam na czacie, fb czy dzwoniąc na infolinie nikt nie jest w stanie mi pomóc, każdy po wysłuchaniu historii twierdzi, że to musi być pomyłka! Niestety tak nie jest. Nie dostałem od Allegro pozwolenia na stworzenie nowego konta, nie dostałem wytycznych co mam zrobić, aby konto zostało odblokowane jak i żadnych odpowiedzi na moje pytania. Na samym początku rozkazali mi skończyć z dropshippingiem i zacząć sprzedaż z wysyłka z domu (tak też zrobiłem, pomimo iż jest to lekki absurd prowadzić webinar z dropa i blokować konto za dropa) tak czy inaczej zgodziłem się, wysłałem dokumenty, zdjęcia towaru z dowodem itp. - weryfikacja odrzucona… odwołanie - weryfikacja odrzucona. Teraz nie odpisują wcale… i co teraz mam całkowicie zrezygnować? Poddać się? Bo moje konto zostało zablokowane na dobrą sprawę bez powodu? Przecież to jest śmieszne co tutaj się dzieje. (Bardzo dużo osób ma problem ostatnio z blokadą konta z wymyślonych powodów) 

 

Proszę o pomoc! 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Szymcio_09 Odsyłam Cię do mojego posta z 9 października. Pisanie kolejnych postów na Gadane nie będzie miało wpływu na decyzję w Twojej sprawie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Szymcio_09
#8 Zapaleniec#

Co ta odpowiedź wniosła do moich pytań? Podałem przykłady i zadałem pytania… a odpowiedź nic nowego nie wprowadza do sprawy. Mam czekać kolejne dni na odpowiedz Allegro, która będzie brzmiała „weryfikacja nie przebiegała pomyślnie” - powtórzę również! Ta sprawa trwa już pół roku i nie dostaje szansy odblokowania konta. 

oznacz moderatorów