anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak postępować dalej z allegro by rozwiązać dziwny problem z ograniczeniem funkcjonalności konta

MAMY ROZWIĄZANIE!
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Witam , Allegro ograniczyło funkcjonalność firmowego konta (brak możliwości edycji ofert , wystawiania , modyfikacji ilości i cen. Jako powód allegro podało że dostęp do konta firmowego posiadała ta sama osoba która posiadał dostęp tez do innego jakiegoś tam konta na które nałożono jakieś tam ograniczenia .

Wszelkie próby kontaktu z allegro dla wyjaśnienia tej sprawy napotykają na odpowiedzi w stylu "robot odpisał" . Allegro wymaga od nas byśmy wyjaśnili jakieś sankcje na jakimś innym koncie o którym bladej wiedzy nie mamy . Równie dobrze mogli by napisać ze jak nie skontaktujemy się z Donaldem Trumpem by zadzwonił do Putina itd. No bzdura totalna . Nawet jeśli jakiś pracownik firma z firmowego komputera zalogował się na jakimś swoim koncie i np. nie wiem sprzedał coś i nie zapłacił dajmy na to rachunku , to taka sytuacja nie powinna nas dotyczyć . Nie mniej jednak Allegro nie chce podać żadnych informacji tylko w kółko powtarza jak robot to samo by se wyjaśnić by se wyjaśnić by se wyjaśnić .

Czy ktoś z Was kochani sprzedawcy miał taką sytuacje , może jakieś sugestie porady . Kompletnie nie wiem co robiąc poza ewentualnym rozstaniem się z allegro na stałe . Generalnie dziwi mnie podejście Allegro bo przecież terminowo co miesiąc płacimy do allegro kilkadziesiąt tysięcy prowizji . Urozmaicamy ofertę allegro o kilkadziesiąt tysięcy swoich ofert . Kurczę a może natrafiliśmy na jakiegoś niekompetentnego pracownika allegro sam już nie wiem , radźcie proszę bo nie wiem co robić . Pozdrawiam

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Tak już to uczyniliśmy : BRAK przesłanek do zgłoszenia zawiadomienia na prokuraturze , brak znamion przestępstwa. Każdy ma prawo korzystać z internetu w dowolnym miejscu na świecie.

Wspomniał Pan o działaniu na szkodę .....

Taki przykład : Jeśli zaloguje się Pan na swoim koncie allegro u kolegi , a za rok czasu nie zapłaci Pan allegro powiedzmy 3,50 zł za prowizje od sprzedaży jakiegoś produktu na swoim koncie, to Pana zdaniem działał Pan na szkodę kolegi czy nie 🙂

To nie sytuacje ze "ktoś coś gdzieś" są nie normalne , TYLKO nienormalnym jest to że Allegro nienormalnie traktuje normalne sytuacje. Pozdrawiam Zdrowych Wesołych Świąt!

p.s powiązane konto nie odpisało , pracownicy allegro jak boty odsyłają lakoniczne odpowiedzi w stylu nie bo nie , pozostaje czekać na UOKiK , a w przyszłości powiązać związek przyczynowo skutkowy pomiędzy zawieszonym kontem a utratą wymiernego zysku i walka w sądzie o zadośćuczynienie , nie wiem jeszcze czy sami pracownicy też nie mogą złożyć pozwów cywilnych o rekompensaty z tego tytułu bo pośrednio poczynania z allegro odbierają im przecież "chleb" .

Jeszcze żywię nadzieje że może na takiego a nie innego pracownik allegro może natrafiliśmy zobaczymy będę informował na bierząco 🙂 

oznacz moderatorów
__DAM__
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem Pana wkur... ale to NIEMOŻLIWE żeby blokada była za kogoś kto kiedyś się na tym komputerze zalogował i np. nie zapłacił rachunku i Pan teraz za to cierpi. MUSI być powiązanie z Pana kontem inne niż to że ktoś kiedyś na tym kompie się logował na SWOJE konto. Ktoś z tych kont musiał coś robić na Pana koncie np. podbijał oferty z licytacji lub kupował co jest zabronione. I w drugą stronę też tak musiało być, z Pana konta ktos coś robił na tamtych - inaczej by powiązania nie było

Niech Pan się nie łudzi że trafi na innego pracownika allegro i on zmieni decyzję bez działań z Pana strony, nie ma szans. Jestem tego w 100% pewna. Sprzedaję na allegro od 2004 roku (przedtem na innym koncie) i miałam różne przejścia i NIGYDY nie było żeby allegro odblokowało konto bez spełnienia tego czego wymagają.

Nie wierzę też że policja nie zajmie się sprawą jak Pan powie że ktoś włamał się na Pana konto i przez to działa na Pana szkodę bo nie może Pan dalej sprzedawać. Nie napiszę skąd mam pewność ale mam, niech to Panu wystarczy.

Tak jak Panu napisała  @_HolaOla_   szansa, że zablokujemy konto za samo logowanie z tego samego urządzenia jest niewielka. Nie blokujemy kont, jeśli nie mamy ku temu powodów i dowodów na łamanie regulaminu serwisu. 

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

"Nie blokujemy kont, jeśli nie mamy ku temu powodów i dowodów na łamanie regulaminu serwisu. " i to słowo klucz . W praktyce wyglada to tak : blokujemy bo tak , a dlaczego tak ??? BO TAK !!! Nic absolutnie nic ci nie powiedzą, czyżby z braku podstaw czy dowodów ? Bo skoro dowodu są to czemu ich nie przedstawić ?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@danuczkowo nie no tak w praktyce to to nie wygląda. Wygląda to tak zablokowaliśmy konto i co nam zrobisz? opieramy się na tym punkcie regulaminu, masz nr kont i se radź. A skąd ja mam wiedzieć czyje to!? my mamy dowody! to proszę udostępnić konkrety! a nie bo nie i co nam zrobisz zresztą rodo jest pocałuj nas w zadek

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

 @danuczkowo  Przecięż allegro napisało Panu że "Fakty zatem są takie, że zablokowaliśmy Twoje konto za naruszenie pkt. 2.9 regulaminu Allegro i jeśli wyjaśnisz sytuację na powiązanych kontach, które wskazaliśmy, będziemy mogli możemy wrócić do kwestii odblokowania Twojego konta"

To jak to Panu nie wskazano o co chodzi? Zna Pan konta i jeśli jest Pan taki pewien że Pan nie ma z tym nic wspólnego to policja albo nawet zgłoszenie do telewizji, nie wiem naprawdę na co Pan czeka jeśli nie ma Pan nic na sumieniu. Ktoś z PANA konta tez musiał coś wzajemnie robić z podanymi kontami w przeciwnym wypadku nie byłoby podstaw. Musiało to działać w obie strony. Chyba tu Pan nie do końca napisał prawdę że nie ma z tym nic wspólnego i nie wie o co chodzi bo gdyby tak było to już dawno by Pan to zgłosił na policję. To nie jest **piiip**oła, a allegro ma MNÓSTWO wad, ale musi mieć 100% pewności że naruszanie regulaminu było na powiązanych kontach, które wskazali. Co Pan chce wiedzieć więcej? Jest RODO to danych nie podadzą Panu, ale na wniosek Policji już tak i będzie miał Pan czarno na białym dane tych osób oraz wskazanie kiedy łamanie regulaminu było z Pana konta na tamte. Jak Pan jest czysty to nie wiem na co Pan czeka.

 

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Oj coś mi się wydaje że użytkownik pszczółka chyba jest na etacie w allegro . Pozdrawiam


O

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

@danuczkowo   Niech mi Pan wierzy - NIE JESTEM! Jestem wściekła na nich za nienormalnie wysokie prowizje, komentarze i wiele wiele innych rzeczy i rozważam coraz poważniej rezygnację ze sprzedaży tutaj, ale z drugiej strony nie rozumiem Pana oporu żeby zgłosić to na policję skoro Pan twierdzi że jest niewinny. Niech się Pan nie łudzi, nie odblokują Panu konta zanim nie zrobi Pan tego co wskazali. To przykre bo mogliby Panu dać ostrzeżenie że jak to się powtórzy to tak zrobią, ale ja już przez prawie 20 lat miałam z allegro różne przejścia i NIGDY z nimi nie wygrałam, zawsze musiałam się dostosować, NIESTETY! Pan po prostu traci cenny czas licząc że coś zmienią, niestety nie zrobią tego jeśli Pan nie wyjaśni tych powiązań.

Ps. Może wyda się to Panu dziwne ale jestem za Panem w 100% ale nic nie można poradzić na regulamin allegro 😞

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@danuczkowo i jak się z tym czujesz?

czujesz się kim ważnym dla allegro, wyróżnionym za Twoją pracę i wysiłek by serwis się rozwijał i zarabiał pieniądze?

czy czujesz się jak śmieć w śmietniku i to jeszcze nie przeznaczony do utylizacji?

 

podpowiem prawnikowi - żaden pkt regulaminu serwisu nie przewiduje tego typu blokad i odpowiedzialności zbiorowej

żaden pkt regulaminu serwisu nie przewiduje zbierania i co najważniejsze przetwarzania danych  na które powołuje się allegro

możesz np: u siebie w firmie udostępniać internet lub komputery klientom

przed złożeniem pozwu zapytaj allegro jakie dane o tobie zbierają

 

pkt 2.9 regulaminu allegro

2.9.

Użytkownik może dokonać Rejestracji więcej niż jednego Konta, pod warunkiem, przyporządkowania do każdego z nich innego adresu e-mail. Użytkownik posiadający aktywną usługę Abonament może w ramach logowania do Allegro przełączać się pomiędzy dowolną liczbą Kont bez konieczności każdorazowego i odrębnego logowania się do danego Konta tego Użytkownika, a także udostępnić wybrane przez siebie funkcjonalności związane z obsługą Transakcji lub Ofert osobie należycie umocowanej przez Użytkownika, która będzie miała możliwość korzystania z nich po zalogowaniu się na swoje Konto. Użytkownik Konta ponosi pełną odpowiedzialność za działania i zaniechania osoby należycie umocowanej związane z udostępnionymi jej funkcjonalnościami.

Użytkownik nie może wykorzystywać Kont do dokonywania czynności stanowiących naruszenie postanowień Regulaminu. Niedopuszczalne jest w szczególności:

a. uczestniczenie w danej Licytacji przy użyciu więcej niż jednego Konta,

b. licytowanie lub zawieranie umowy sprzedaży Towarów w ramach Ofert własnych, osób bliskich bądź wspólnie zamieszkujących z Użytkownikiem albo innych podmiotów, z którymi Kupujący pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Transakcji, w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami,

c. dokonywanie kolejnej Rejestracji w celu unikania zapłaty należności wobec Spółki, z tytułu usług świadczonych w ramach Allegro.

oznacz moderatorów
PRIMA-FOTO
#8 Zapaleniec#

niestety ja też tego doświadczam. Najlepiej poprosić o link do złożenia reklamacji, albo list  do Zarządu. Mój przypadek jest taki, a widzę że to nagminne działania :

Zostałem oszukany prze Kupującego, który zwrócił mi towar uszkodzony o wartości zerowej. Otworzył dyskusję, ponieważ odmówiłem mu zwrotu pieniędzy. Kupujący sugerował , że mógł mi upaść filtr i się zbić. Udowodniłem w jakim stanie (zdjęcia, wideo bo takie zapisy prowadzę) otrzymałem. Paczka zwrotna była dokładnie taka sama z z tymi samymi zabezpieczeniami, a filtry w firmowych pudełeczkach, więc niemożliwe było uszkodzenie podczas transportu co sugerował następnie Kupujący.  Potem w dyskusji nagle napisał, że on już....otrzymał uszkodzone filtry. Nic nie było wiarygodne. Ponieważ uznałem, że reklamowanie uszkodzenia przesyłki w Inpoście nie ma podstaw, a minął termin to też byłaby taka reklamacja odrzucona. Mimo to Allegro zdecydowało się nakazać mi złożenia reklamacji i wypłacić z Allegro Protect pieniądze Kupującemu, a mnie....obciążyć tą kwotą czyli de facto zmusić do zwrotu pieniędzy za ich pośrednictwem pieniądze. Mało tego zostały nałożone ograniczenia na moim koncie dopóki nie wpłacę pieniędzy. Z reklamacji mimo upłynięcia terminu Inpost w odpowiedzi odpisał, że według ich monitoringu przesyłka nie nosiła absolutnie znamion uszkodzenia więc i tak roszczenia byłyby odrzucone, więc nakazanie złożenia reklamacji było  zgodnie z naszymi przypuszczeniami odrzucone, więc na jakiej podstawie Allegro ukarało mnie kwotą i pieniędzmi, jeśli zgodnie z prawem Kupujący powinien dochować należytej sumienności co do zwracanych przedmiotów, a w przypadku różnic między otrzymanym towarem a zwracanym, Sprzedający ma prawo do albo pomniejszenia zwracanych pieniędzy , odmowy zwrotu pieniędzy jeśli towar ma wartość zerową na skutek uszkodzeń lub też między innymi zasugerować o zwrot innych tego typu towarów o nie mniejszej wartości niż otrzymał. Nawet gdybym złożył profilaktycznie w terminie reklamacje w Inpoście to i tak nic by to nie zmieniło. 

oznacz moderatorów